"ענה על המגרש": בחדרה תמכו בפלקושצ'נקו

הקשר טען להתגרות מצד אוהדי הפועל חיפה. אודה צפוי להישאר

תגיות: הפועל חדרה

יגאל גולדשטיין
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

הפסד של בני יהודה הערב (שני) יבטיח באופן מעשי את הישארותה של הפועל חדרה בליגת העל, לאחר ניצחונה אמש על הפועל חיפה 0:3 והגדלת הפער מהקו האדום ל-12 נקודות. השנה נראה שהפועל חיפה הפכה להיות היריבה המועדפת על חדרה עם שלושה ניצחונות בארבעת המפגשים בכל המסגרות, ומאזן שערים של 3:10.

אדריכל הניצחון היה מנחם קורצקי שעשה שינוי אדיר במועדון וזוכה להערכה רבה. הוא השיג 24 נקודות מתוך 36 אפשריות מאז הגיע לקבוצה (67% הצלחה). לשם השוואה, רק למכבי חיפה ולמכבי ת"א יש אחוזי הצלחה גבוהים יותר בליגה.

גיבור הניצחון היה מקסים פלקושצ'נקו שכבש צמד כולל שער אדיר מבעיטה חופשית מ-25 מטרים. הקשר היה גם במרכז הסערה נגד הקבוצה בה גדל. החל מהחימום הוא ספג הקנטות ונאצות מהקהל של הפועל חיפה, זאת למרות שבמשחק הקודם לא חגג כשכבש ואף התנצל. אמש הוא חגג בגדול לאחר השער, מה שהוביל את גל אראל לבקר אותו על כך, וכן את אנשי המועדון.

פלקושצ'נקו מצידו הסביר כי הסיבה לחגיגה הייתה התנהגות הקהל ואף טען כי איחלו לו ולבני משפחתו מוות. בחדרה תמכו בקשר: "יש גבול למה ששחקן יכול לעבור, הם פגעו בו והוא ענה על המגרש ולא התגרה".

ספג הקנטות. פל'ושצנקו (אודי ציטיאט)
ספג הקנטות. פל'ושצנקו (אודי ציטיאט)

קורצקי החליט להעניק קרדיט למארשל אודה בחוד וזה החזיר עם שער הליגה השמיני שלו העונה ואף התבדח עם הצוות המקצועי: "ראיתם, כבשתי ברגל ימין?", הרגל החלשה שלו. המאמן הודה בסיום שהוא זה שהטיל וטו שאודה יישאר בקבוצה, למרות הרצון לשחרר אותה. קורצקי נוטה להשאיר את החלוץ הניגרי לעונה נוספת במועדון.

דיא לבאבידי נראה כמי שפרח מחדש ורשם משחק נהדר כולל בישול. עידו לוי רשם משחק טוב וצפוי להמשיך במועדון גם בעונה הבאה. במועדון מעוניינים לצרף בקיץ את בלמה של בני יהודה, עמית גלזר השייך למכבי ת"א. אחיו, תמיר משחק בחדרה ומושאל מהצהובים.

מעבר לתגובות