פטריק והטעויות: ביקורת כלפי מאמן מכבי תל אביב

אחרי התיקו, שהותיר את מכבי ת"א במקום ה-2, נחשפות שגיאות ההולנדי: ההחלטה שלא לפתוח עם גררו, בן חיים ובלקמן שנותרו מחוץ לסגל, וגם הפתיחה החלשה מול מ.ס. אשדוד

תומר לוי
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

אכזבה גדולה נרשמה עם שריקת הסיום: אמש (ראשון), קטע השופט לירן ליאני את התקוות של קרוב ל-9,000 הצופים שעצרו את נשימתם, וקבע - רק תיקו. מכבי תל אביב סיימה ב-1:1 עם מ.ס. אשדוד, שהותיר אותה במקום השני בלבד, נקודה מאחורי המוליכה מכבי חיפה. שישה מחזורים לסיום העונה, מוצאת את עצמה האלופה (שוב) בעמדת נחיתות מול הירוקים - וגם חשבון הנפש הבלתי נמנע מגיע.

המאמן, פטריק ואן לוון, זכה ללא מעט מחמאות על העונה שלו עד כה - ודי בצדק. בכל זאת, גם לאחר התיקו אתמול, הוא עדיין ללא הפסד בקדנציה הנוכחית שלו כמאמן מכבי ת"א, ומחזיק בקצב צבירת נקודות גבוה במיוחד. יתרה מזאת, גם החילופים וההרכבים עבדו מצוין, וזכו לשבחים. ובכל זאת, התיקו אמש הותיר לא מעט ביקורת כלפי המאמן ההולנדי - ככתובת והסיבה העיקרית, לכך שהמשחק הסתיים כפי שהסתיים.

שתי נקודות עיקריות בלטו אמש: הראשונה, היתה ההחלטה שלא לפתוח עם החלוץ אדוארדו גררו. הפנמי, שהצטיין במשחק הליגה הקודם נגד מכבי פ"ת - עם צמד שלמעשה הביא את הנקודות בדרך לניצחון 1:3. אמש, הוא נכנס כמחליף - אך ורק בדקה ה-56, כאשר מכבי נקלעה לפיגור.

יש לציין, כי ההסבר של ההולנדי לאחר המשחק לא היה משכנע. ואן לוון אמר: "אני מנהל את השחקנים הצעירים אחרת. היה לו משחק נהדר, אבל חשבתי שצריך להרגיע אותו, ולהכניס אותו בהדרגה. לא לפתוח עם ההתלהבות שלו מההתחלה" - אך הכוח, זה בדיוק מה שהיה חסר למכבי ת"א בהתחלה. השחקנים נראו מותשים, והתקשו להיכנס לקצב הרגיל. גררו בהחלט יכול היה לעזור.

היה חסר בדקות הראשונות. גררו (צילום: אלן שיבר)
היה חסר בדקות הראשונות. גררו (צילום: אלן שיבר)

השנייה, היתה ההחלטה שלא לכלול בסגל את טל בן חיים. שחקן עם ניסיון כה רב, בהחלט יכול היה לעזור לקבוצה. אכן, ואן לוון לא היה מרוצה מיכולתו של טב"ח מול מכבי פ"ת, ואף הוציא אותו במחצית, אבל הוצאתו מחוץ לסגל התבררה כטעות, בסופו של דבר.

עוד שחקן שנותר מחוץ לסגל, באופן מעט תמוה, היה ניק בלקמן - שחזר מהשעייה בעקבות המשחק מול מכבי חיפה, ובכל זאת לא שובץ בסגל. מי שכן זכו לקרדיט היו אילון אלמוג ומתן חוזז, שלא היו טובים - והאחרון גם איבד את הכדור, שהוביל לשער אותו כבשה מ.ס. אשדוד.

גם בקרב הקבוצה עצמה נשמעה ביקורת כלפי ההולנדי. "לא נכנסנו טוב, בדיוק כמו בדרבי", אמר שחקן במכבי ת"א, "השינויים שפטריק עשה היו טובים, אבל מאוחרים מדי, למרות המצבים שהגענו אליהם".

שחקן אחר הוסיף: "צריך להבין איך משחק כל כך חשוב נפתח בצורה לא טובה וללא אנרגיות. אסור לאבד נקודות, אבל נראה שהכל מתנקז לקראת מכבי חיפה". ולמרות רצף המשחקים הגבוה, שמתחיל את אותותיו, ברור גם לצהובים שכעת נדרש פוש אחרון.

נראו מותשים בסיום. שחקני מכבי ת"א (צילום: אלן שיבר)
נראו מותשים בסיום. שחקני מכבי ת"א (צילום: אלן שיבר)
מעבר לתגובות