בעקבות בית"ר: הפועל ת"א תבצע בדיקות

האדומים חוששים מהתפרצות הקורונה. השחקנים מרגישים טוב

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם
שנה גודל פונט א א א א

חשש כבד בהפועל ת"א מהתפרצות הקורונה בבית"ר ירושלים. כזכור, הערב (חמישי) מדד החיוביים לנגיף אצל הצהובים שחורים עלה ל-20, כאשר רק לפני יומיים האדומים פגשו את בית"ר במסגרת הליגה. יש לציין כי נכון לעכשיו אף אחד במועדון לא התלונן על תסמינים וכולם מרגישים טוב. בכל מקרה, אנשי ושחקני הפועל ת"א יעברו מחר בדיקות קורונה, לפי הוראת המנהלת.

בעניין אחר, האם אושר דוידה בדרך החוצה מהפועל תל אביב? בזמן שהקבוצה התחזקה בחלון ההעברות של ינואר במטרה להישאר בליגה, עושה רושם שהכישרון העולה שלה בדרך החוצה כשהוא ביקש לעזוב באופן מידי את המועדון. לערוץ הספורט נודע שבימים האחרונים העביר סוכנו של דוידה, דודו דהאן, הצעת רכישה לראשי הפועל מאלופת פולין לגיה ורשה. לשחקן עצמו חוזה עד 2024 ללא סעיף יציאה.

להפועל ת"א הוגשה הצעה לרכישת השחקן, שכאמור לא רוצה להישאר בקבוצה, בסכום של מיליון דולר. החלוץ שיחגוג 20 בחודש הבא, כבש העונה שני שערים ובישל שניים נוספים, כולל שער הניצחון אמש. גורם בהפועל ת"א הבהיר: "אושר דוידה לא למכירה בשלב הזה. בוודאי גם שלא במיליון דולר, הוא יימכר ב-4-5 מיליון אירו לפחות".

המועדון פרסם הודעה רשמית בנושא: "כמו שחקנים צעירים רבים, גם החלוץ אושר דוידה גדל והתפתח במחלקת הנוער של המועדון. מאז שהגיעו הבעלים החדשים לקבוצה, הם משקיעים רבות בפיתוח מחלקת הנוער, זאת במטרה להשביח שחקנים לקבוצה הבוגרת. בדומה לשחקנים נוספים שעלו לאחרונה ממחלקת הנוער, אכן התקבלה הצעה גם על אושר דוידה - ונדחתה".

"בשל הסיטואציה המקצועית אליה נקלענו, הנהלת המועדון החליטה שלא לנהל מו״מ למכירת שחקנים עד לסיום העונה - וגם אם תתקבל הצעה גבוהה משמעותית מזו שהתקבלה על אושר, היא תידחה. הנהלת המועדון תסייע ככל יכולתה ולבטח לא תפריע לשחקנים להתפתח ולממש את חלומם לשחק באירופה, אם כי אנו סבורים שאין זה הזמן הנכון - ובשלב זה הנושא אינו עומד על הפרק".

במקביל, שמחה אדירה השתחררה בהפועל ת"א אחרי הניצחון 0:1 אמש (שלישי) על בית"ר ירושלים. ניצחון שהוגדר על ידי אנשי המועדון כקריטי. אמנם האדומים נותרו במקום האחרון בטבלה, אך צברו שלוש נקודות משמעותיות, וצמצמו את הפער מהיריבות לתחתית.

בקבוצה דיברו על תוספת הכוח של השחקנים החדשים, בעיקר הוותיקים יותר, דוגמת בן ביטון ודן איינבינדר שלוקחים על עצמם מנהיגות. "מעבר ליכולות על כר הדשא, השחקנים החדשים תורמים גם בניסיון, במורל. לא הבאנו לכאן ילדים", אמר גורם בקבוצה.

בחדר ההלבשה השחקנים חגגו ושיחררו הרבה לחץ. "זה היה ניצחון גדול וקשה מאוד", סיכמו במועדון והוסיפו: "עכשיו הכי חשוב שנראה המשכיות, אחרת זה לא שווה כלום".

אס אדום - אלטמן צפוי להיות כשיר לק"ש (אלן שיבר)
אס אדום - אלטמן צפוי להיות כשיר לק"ש (אלן שיבר)

מי שזכה למחמאות גדולות היה ארנסטס שטקוס, שבזכות ההצלות שלו במחצית השנייה, שלוש הנקודות נשארו בצד של הפועל. "שטקוס עד עכשיו היה יציב אבל אין ספק שאתמול קיבלנו ממנו את האקסטרה", אמרו בהפועל.

כמו כן, עומרי אלטמן, שכבש והרגיש כאבים בשריר צפוי להיות כשיר למשחק מול עירוני ק"ש, שכן בקבוצה סבורים שמדובר בעומס ולא פציעה חמורה. אדי גוטליב, שחזר לאימונים הדרגתיים עם הקבוצה עדיין בספק.

כמו כן, היום התקיים הדיון ב-CAS, בית הדין הגבוה לספורט, בעניין "חובות חו"ל". החובות מול פיפ"א, שהצטברו בשנים שלפני תקופת הפירוק והרכישה של קבוצת ניסנוב. מדובר בכ-18 מיליון שקלים, כך על פי המכתב האחרון של פיפ"א. ישנם תשעה תיקים שונים של קבוצות זרות ושחקנים זרים שתבעו את האדומים כאמור לפני ינואר 2017. עו"ד יוסי גייר ייצג את המועדון בדיון שיערך בזום בפני הרכב של שלושה דיינים, שיחליטו איזה גוף אמור לשלם את החובות וכמה - האם הפועל ת"א הנוכחית או שמא קופת הפירוק.

חשוב לציין כי ההערכה היא שפסק הדין יתקבל רק בעוד כחודשיים - שלושה וגם אז, אם הוא לא יהיו לשביעות רצון האדומים הם יוכלו לערער לבית המשפט הפדרלי בשוויץ. עו"ד גייר משדר אופטימיות והוא מעריך כי ייתכן שהדיינים בקאס יחליטו שהם לא דנים בעניין מכיוון שבית המשפט המחוזי בתל אביב עדיין דן בתיק הפירוק. ייתכן כי חלק מהבעלים גם יהיו במהלך הדיון.

אחרי 5 שעות  הדיון הגיע לסיומו היום, אך הוא עדיין לא נגמר וימשך בימים הקרובים. מלבד ההרכב של שלושת הדיינים של בית הדין הגבוה לספורט, נכחו בדיון שהתנהל בזום עו"ד יוסי גייר, שמייצג את הפועל ת"א, עורכי הדין של פיפ"א, אנשי המועדון מעת לעת, וכן שני פרופסורים ישראלים שנחקרו לגבי הדין הישראלי העוסק בפירוק.

ניסנוב. הפועל תחל את הדיון ב-CAS (אלן שיבר)
ניסנוב. הפועל תחל את הדיון ב-CAS (אלן שיבר)