ליאור אסולין: גזר הדין הוא 19 חודשי מאסר בפועל

חלוץ העבר, שנתפס על סחר בסמים, קיבל את עונשו בבית משפט השלום בת"א. השופט שמאי בקר: "משבוצעו כל כך הרבה עבירות ואין שיקום ושיפור משמעותי, אין מנוס מללכת למתחם העונש המתאים". הסנגור של אסולין, סבג: "מבקשים עיכוב ביצוע, נשקול ערעור"

גיל לוין
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

כמעט שלוש שנים ארוכות חלפו מאז שליאור אסולין, מי שהיה מגדולי החלוצים בכדורגל הישראלי של שנות התשעים והאלפיים, נעצר על ידי בלשי משטרת ישראל לאחר שנצפה בפעילות חשודה ונתפס מוכר סמים דרך רשת הטלגראס.

היום (חמישי) הסאגה המשפטית הארוכה והמתמשכת הגיעה לסיומה בבית משפט השלום בת"א, כשהשופט, שמאי בקר, השמיע את גזר הדין של השחקן וקבע כי אסולין יישב 19 חודשי מאסר בפועל (בניקוי ימי המעצר מ-2018 וכן 6 חודשי מאסר על תנאי). שחקן העבר לא דיבר ולא בכה בזמן הקראת גזר הדין.

בעוד התובעת אינה מאמינה בתהליך השיקום של אסולין ודרשה עונש מאסר בפועל של 42 חודשים, כמו גם פסילת רישיון הנהיגה וקנס כספי - סנגורו של השחקן, עו"ד צ'רלי סבג, דרש להתחשב בתהליך שעובר השחקן ולסייע לו להשתקם בחייו תוך עבודות שירות בלבד. בסופו של דבר, גזר הדין הוא מאסר בפועל.

השופט שמאי בקר אמר: "משבוצעו כל כך הרבה עבירות סמים ואין שיקום ושיפור משמעותי, אין מנוס מללכת למתחם העונש המתאים. הטווח המתאים הוא 18 חודשי מאסר בפועל ברף התחתון של חודשי מאסר בפועל. לקחתי בחשבון שלקחת אחריות על המעשים שלך ולקחתי בחשבון דברים נוספים ובסופו של דבר התביעה ביקשה 42 חודשי מאסר. גזרתי 19 חודשי מאסר, מאסר על תנאי ל-9 חודשים ולא גזרתי עליך שום כנס או פיצוי. אבל כן התחייבות שלא תעבור יותר עבירות סמים. אחרי שתצא ממאסר אני לא רוצה לפגוע בסיכויי השיקום שלך ולכן לא פסלתי את הרישיון שלך".

הסנגור סבג: "אנחנו לומדים את גזר הדין. אנחנו מבקשים עיכוב ביצוע, נשקול ערעור". עו"ד התובעת: "ניתן להסכים לעיכוב ביצוע, אבל בתנאים המתאימים של הפקדות וערבים".

מעבר לתגובות