"באנו להילחם": כפ"ס נשמה לרווחה אחרי הניצחון על מכבי פ"ת

הירוקים מהשרון קטעו רצף של שבעה משחקים ללא ניצחון. רייכרט: "היינו מוכנים". קשר נבחרת ליטא בדרך לחתימה

גיל לוין
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

אחרי שבעה משחקים ללא ניצחון (האחרון נגד מכבי חיפה בחודש נובמבר), בהפועל כפר סבא שררה תחושה של התפרקות ואופוריה מהניצחון המתוק 0:2 על מכבי פתח תקווה במושבה. הירוקים מהשרון יצאו במומנטום מושלם לפגרת הקורונה הכפויה. הניצחון לא היה חשוב רק עבור אלישע לוי שרשם את שלוש הנקודות הראשונות שלו בקבוצה, אלא בעיקר עבור המאזן בטבלה כשהירוקים הרימו לראשונה את ראשם מעל הקו האדום והתמקמו במקום העשירי.

גיבור המשחק היה אמאדו סוקונה שכבש את שערו הראשון העונה וזכה לחיבוקים ותמיכה גדולה מחבריו לקבוצה, זאת לאחר שלא הצליח למצוא את השער במשך 14 משחקים רצופים. גם עומר פדידה שחזר מפציעה הציג יכולת טובה והזכיר לכולם עד כמה היה חסר, כשבמועדון שיבחו גם את הכישרון הצעיר, יוני סטויאנוב, שבישל לו את השער.

בן רייכרט סיפר אחרי הניצחון: "הגענו מוכנים, אלישע הכין אותנו טוב. עבדנו במשחק הזה מהשניה הראשונה ועד הסוף, ראו שאנשים באו להילחם, הבינו את המצב של הקבוצה ושחייבים את הנקודות האלה. תמיד רצינו לשחק כדורגל, לפעמים הלך יותר או פחות. אתמול מצאנו את נקודות התורפה של מכבי פתח תקווה והתוצאה בהתאם כמובן".

אלישע. יכול לצאת לפגרה בתחושה טובה. (אלן שיבר)
אלישע. יכול לצאת לפגרה בתחושה טובה. (אלן שיבר)

על אף הניצחון והיציאה לדרך חדשה, ניתן לומר כי הפגרה הגיעה לכפר סבאים בזמן. הירוקים ינסו לנצל את התקופה על מנת להחזיר לכשירות את כלל השחקנים, בהם טריקו גטהון, טל מכלוף וכמובן את עומר דנינו שהחלים מקורונה אחרי היעדרות של שלושה שבועות ויצטרף לאימונים.

במקביל, הפועל כפר סבא ממשיכה לחפש חיזוק, והרכש הראשון כבר בדרך. במועדון החתימו את קשר נבחרת ליטא, דומנטאס שימקוס, על חוזה עקרוני לעונה וחצי הקרובות כששכרו יעמוד על 80 אלף יורו לעונה. השחקן שסיים את חוזהו בז'לגיריס וילנה, במדיה שיחק מאז 2018, ממתין כעת למסמכים והליכים בירוקרטיים שיאפשרו לו להגיע לישראל ולהצטרף באופן רשמי בחלון ההעברות הקרוב. שימקוס רשם 15 הופעות במדים הלאומיים.

עומר פדידה. חזר ועזר לקבוצה לצאת מהמשבר. (אלן שיבר)
עומר פדידה. חזר ועזר לקבוצה לצאת מהמשבר. (אלן שיבר)
מעבר לתגובות