לא זה: הכישרון בבית"ר לא בא לידי ביטוי

החלק החסר בקישור, הציפיות משועה והשינוי המתבקש. דעה

א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

שתי תוצאות תיקו, ניצחון והפסד, זה המאזן של בית"ר ירושלים מאז חזרה הקבוצה מהסגר השני, אבל גם אם נתעלם מהתוצאות שהושגו מול קבוצות בינוניות ונתמקד רק ביכולת, נדמה שהשחקנים של דראפיץ' את ברדה עדיין תחת השפעת הגבלות התנועה של הממשלה.

בית"ר חזרה לפעילות עם אווירה שזו הולכת להיות העונה שלה. הרכש הנוצץ, המאמנים החדשים-ישנים, החזרה למשחק של הפצועים וגם היכולת המגומגמת של היריבות לצמרת היו היסודות לבניית מגדל הציפיות, שאט אט קורס וחוזר לממדיו הרגילים – שתי קומות בנווה חמציצים.

בינתיים זה לא זה. למעט פעולות אישיות של מיכאל אוחנה, בית"ר לא מביאה אל כר הדשא את הכישרון שיש לה על הנייר. וגם אם הכישרון הזה מציץ מדי פעם מעל גובה הדשא, אין בו שום תכליתיות. אפילו השער של הקבוצה אתמול הגיע מכדור תועה שנחת על הרגל של אורי מגבו, מגן שמאלי להזכירכם, שנכנס למרכז הרחבה כמו קשר ובעט נהדר.

איפה עטר, אדרי, ורד, שועה? ארבעה שחקני חלק קדמי מוכשרים עם יכולת אישית גבוהה, שיחד עם אוחנה צריכים להפוך את השפיץ של בית"ר לקטלני העונה, אבל בינתיים לא מצליחים להביא את עצמם לידי ביטוי.

אוחנה. חסרה תכלית (ברני ארדוב)
אוחנה. חסרה תכלית (ברני ארדוב)

הבעיה נובעת ממשחק לא נכון דווקא בקישור ולאו דווקא של החוד. במשחק המעבר של בית"ר חסר לקבוצה שחקן שידע להניע את המשחק במינימום נגיעות, מקסימום מהירות ויפטם את החלוצים. שחקן שגם ידע לשנות את הקצב ולפתוח את המערכים הצפופים של היריבה, כשהמשחק איטי ומסודר.

עלי מוחמד ואופיר קריאף לא עונים לדרישות הספציפיות האלה. ורד ואוחנה כן. הבעיה שהם משחקים גבוה יותר ועסוקים בניסיונות להבקיע מתוך הרחבה, כשעטר ושועה לא מספקים את הסחורה. בפועל, חסר קשר ונוצרת צפיפות בשפיץ שמקלה על הגנות היריבות. במצב כזה, משחק האגפים היה אמור לרווח את המשחק ולהקל על החלוצים, אבל זה פשוט לא קורה.

חשוב לי להדגיש: אני עדיין לא שופט את שועה, את זה צריך לעשות רק לקראת סוף העונה, עם זאת כבר עכשיו ניתן להבחין בכמה דברים חשובים המשפיעים על יכולתו הדלה של השחקן. תג המחיר והציפיות שיש ממנו, לא עושים לו טוב. כל פעולה שלו נבחנת במיקרוסקופ ומנותחת על ידי עשרות אלפים. לא פשוט לתפקד בלחץ כזה וספק אם לשועה יש את האופי הזה, במיוחד כשבית"ר מקרטעת.

במצב כזה המאמנים צריכים להחליט אם להישאר עם אותו מערך, או לשנות אותו יחד עם סגנון המשחק. אולי נטישה זמנית של היהלום ומעבר לשלושה חלוצים כששניים מהם מגיעים מהקווים (1-5-4 אם תרצו), יהפכו את בית"ר לקטלנית.

בסוף השער הגיע מהמגן השמאלי (ברני ארדוב)
בסוף השער הגיע מהמגן השמאלי (ברני ארדוב)
שועה. מוקדם לשפוט (ברני ארדוב)
שועה. מוקדם לשפוט (ברני ארדוב)
מעבר לתגובות