צפו: אנשי הפועל חיפה קיללו את שחקני מכבי חיפה

הירוקים טוענים ליריקות על השחקנים אחרי הדרבי: "התנהגות מכוערת", האדומים הגיבו: "חזיזה עשה אצבע משולשת". גם מאמן שוערי האדומים התגרה: "לכו הביתה"

יגאל גולדשטיין
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

כשמפלס הלחץ עולה וכל נקודה חשובה, אין דרך יותר מתוקה מלהשיג ניצחון בכורה מאשר בדרבי. הפועל חיפה השיגה הערב (שבת) 1:2 על היריבה המרה ששואפת לזכות באליפות אחרי עשור ויכולה לחייך חיוך רחב רחב.

מתברר שחגיגות השמחה של הפועל חיפה גלשו לעוד פסים פחות נעימים. מאמן השוערים של האדומים, פיני אברהם, סימן בסיום לעבר הספסל של מכבי חיפה: "לכו הביתה". אנשי הפועל חיפה שנכחו באיצטדיון גידפו את שחקני הירוקים בירידה לחדר ההלבשה.

במכבי חיפה תקפו את היריבה העירונית: "התנהגות מכוערת ולא מכבדת. המומים מההתנגות האלימה". בהפועל חיפה הגיבו: "דולב חזיזה הלהיט את היצרים כשעשה אצבע משולשת. שילמד להפסיד בכבוד".

בינתיים, חיים סילבס, שעבר תקופה לא פשוטה בכלל, נשמע מאושר עד הגג: "ככה חוגגים יומולדת. לא יכול לתאר את ההרגשה שאני מרגיש עכשיו. היו ימים קשים, הייתה תקופה קשה לנו ולי וידענו שניצחון יכול לפתוח לנו את הדרך. ניצחון בדרבי זה כמו לכרות ברית מחדש עם האוהדים שלך. אני מודה לגברים שנתנו הכל, שמו הכל במגרש ועשו אותי שמח היום. אחרי שכבר מחקו לנו את הפיגור, לנצח בדקה ה-90 זו ווינריות לשמה".

על רעשי הרקע בנוגע לעתידו: "הדבר החשוב באמת ליואב כץ, לי, להנהלה ובטח לשחקנים היה המשחק בלבד. אני עובד במקצוע שיזיז אותי כל הזמן למקומות האלו ואני בנוי לזה. כל הסיבות האפשריות הייתה לבוא בטירוף, אני פה בשביל זה".

"אוהבים לשים את התקופה הפחות טובה על המאמן, ובאמת לא פתחנו טוב את העונה וידענו שאנחנו שווים יותר", המשיך סילבס. "מול נתניה היינו טובים ויצאנו בלי כלום, הפעם הכל עבד, הרצון לנצח בטח בדרבי ובטח ובטח בשביל האוהדים, האוהדים רצו לפרוץ את הגדרות בכדי להביע תמיכה והשחקנים שמו הכל שיהיה להם טוב היום".

הפועל חיפה בעננים (אלן שיבר)
הפועל חיפה בעננים (אלן שיבר)

כובש שער הניצחון לירן סרדל הגיב בסיום: "היינו בתקופה לא טובה, גם לפני הסגר וגם אחרי שחזרנו היה לנו קשה לנצח ולא נראינו טוב. ידענו שמשחק דרבי הוא משחק שאפשר לצאת ממנו לדרך חדשה, התווספו שחקנים איכותיים, אני חושב שהתחזקנו. היום חזרנו לליגה ובגדול".

"אנחנו, כל המשפחה, אוהדי הפועל חיפה מגיל קטן. אני מקדיש את המשחק לקהל, אנחנו כמעט חצי שנה בלי קהל - אני יודע כמה זה חשוב ומתוק עבורם ואין שמח ממני. חיים סילבס עבר תקופה לא קלה וגם לו אני מקדיש את הניצחון", סיכם השחקן.

מעבר לתגובות