חשש בסכנין שחילו ובאשיר נדבקו בקורונה

חסן שהורחק ישליך גם על נתניה? וגם: המתקפה נגד המנהלת

יגאל גולדשטיין
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

בני סכנין ספגה אמש את ההפסד הגבוה ביותר שלה בליגת העל, אבל במועדון לא עסוקים כלל בפן המקצועי - אלא זורקים חיצי ביקורת כנגד המנהלת שלא דחתה את המשחק. הבוקר (שלישי), התגלה חשש נוסף, הפעם בגזרת בהג'את באשיר, שהתלונן כי חש תסמיני קורונה קשים ונבדק. כמו כן, גם חסן חילו שקיבל שהורחק סובל מתסמינים קשים לקורונה.

באשיר, שעדיין לא ידוע אם נדבק או לא כאמור, אמנם לא היה בסגל למשחק מול מכבי נתניה - אך התאמן עם השחקנים באימון המסכם. מנגד, חילו שיחק נגד היהלומים ובמועדון חוששים שהשחקן נדבק בנגיף, ואף ששחקנים נוספו נדבקו ואולי אף הדביקו את שחקני מכבי נתניה.

עוד לפני כן, ההכנה של סכנין הייתה לקויה, יש לציין. החל מיום חמישי התחיל מה שהגדירו אנשי המועדון כ"סיוט". אלדד שביט דיווח למועדון ששהה לצד חולה מאומת והוא סובל מתסמינים, ולאחר שנמצא חיובי - גם השוער, ראמי חמאדה, התגלה כחולה קורונה. חוסר הוודאות החל לחלחל בסכנין ואם לא די בכך, שלושה שחקנים נוספים, שיצאו שליליים, הודיעו שהם סובלים מתסמינים.

שעות ספורות לפני המשחק, עסקו בסכנין בסוגיית הקורונה וניסו לשכנע את המנהלת לדחות את המשחק. בנוסף, חלק מהשחקנים והצוות המקצועי קיבלו הוראה ממשרד הבריאות להיכנס לבידוד. בסיום המשחק תקף יו"ר בני סכנין, מוחמד אבו יונס, את מנהלת הליגה ואף הודיע על התפטרותו - אבל גם ביום שאחרי בסכנין לא נרגעו: "המועדון הושפל בגלל החלטה הזויה של המנהלת. הראש של השחקנים לא היה במשחק, אלה לא תנאים למשחק כדורגל".

בהיעדרו של שביט, היה זה עוזרו הראל סלע שעמד על הקווים. בסיום, עוזר המאמן שוחח עם שחקניו: "על אף שהתבטאתי בתקשורת בחריפות על נושא הקורונה, זה ממש לא תירוץ לרכות ולתוצאה כזו". אלדד שביט עצמו, צפה במשחק בביתו וסיכם: "היינו הקורבן של הסיטואציה, כל מה שקדם למשחק השפיע על השחקנים. אלה לא פערי הרמות בין הקבוצות".

הבלם שהורחק, חסן חילו, היה נסער ובדרך לחדר ההלבשה זרק את מגני העצם לכיוון הספסל ובעט באחת הדלתות. שחקנים סכנין הראו עצבנות לאורך המשחק ובסיומו חלקם אף היה על סף בכי. אבו יונס נכנס לחדר ההלבשה במחצית במצב של 0:4, וביקש מהשחקנים לשמור על התוצאה ועל הכבוד, למרות הסיטואציה הלא פשוטה.

פלאח. לא ציפה לזה (ברני ארדוב)
פלאח. לא ציפה לזה (ברני ארדוב)
מעבר לתגובות