"הפועל ת"א מתנהלת נכון, הבעיה שלנו היא תדמיתית"

מול מחאת הקהל והפתיחה החלשה בליגה, איציק ניסנוב התראיין ב"אולפן הלילה" ותקף את הקהל: "הקומץ מרחיק רוכשים מהקבוצה". כמו כן, התייחס לאפשרות הרכישה ("אין מישהו אחר"), למצב המקצועי ("בטוח שלא נרד ליגה") - וגם למו"מ אפשרי עם איחוד האמירויות

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

בעלי הפועל תל אביב, איציק ושרון ניסנוב, נמצאים תחת אש. זוג אנשי העסקים, שקנו את הקבוצה לאחר הפירוק בתחילת שנת 2017, חטף לא מעט ביקורת לאורך השנים - שהגיעה לשיא העונה, עם מחאת אוהדים די אינטנסיבית (ופתיחת עונה חלשה בליגה) תחת הכותרת: "שחררו את הפועל". אמש (שני), התראיין איציק ניסנוב ל"אולפן הלילה" של ערוץ הספורט, ענה לביקורות והצהיר: "לא בא לנו להישאר, אבל אנחנו בסה"כ מתנהלים נכון".

ניסנוב החל בהתייחסות לאפשרות שהמועדון יירכש: "זה לא קל, מהרבה סיבות. עובדה שכבר 7-8 שנים, מאז שאלי טביב עזב את המועדון, לא מוצאים רוכש להפועל ת"א. אמרתי כבר כמה פעמים: לא בא לנו להישאר, אנחנו לא בעלים אידיאליים של הפועל ת"א. בעלים אידיאליים זה מהסוג שיש למכבי חיפה או מכבי ת"א, אבל בינתיים אין אף אחד אחר".

"בעלים של הפועל ת"א צריך לנהל תקציב של 50 מיליון ש"ח, ואנחנו לא שם. אי אפשר להתחרות בתקציבים של 100 ו-80 מיליון עם שליש מזה. פשוט אי אפשר. לא ניכנס להרפתקאות כמו שעשו בעבר ונסתבך בחובות. אנחנו נבזבז רק מה שיש לנו".

ניסנוב המשיך והתייחס לביקורות על ההתנהלות של הבעלים: "זה שאנחנו תדמיתית לא נראים טוב, לא אומר שאנחנו לא מנוהלים כמו שצריך", והרחיב באשר לסוגיית מכתבי ביטול החוזים ששלחו לשחקנים: "הגשנו לשחקנים הצעות לקיצוץ ורק אחרי שהם לא הסכימו, היועץ המשפטי של המועדון אמר שבגלל שלא נוכל לעמוד בחוזים, יישלח מסמך סיכול הסכם. השחקנים הגישו תביעה, כדי לנסות לוותר על דמי ההשבחה שהקבוצה הבאה היתה צריכה לשלם לנו".

"יש קומץ בקהל שמרחיק רוכשים מהפועל" (צילום: אלן שיבר)
"יש קומץ בקהל שמרחיק רוכשים מהפועל" (צילום: אלן שיבר)

"בסך הכל אנחנו מתנהלים נכון", התייחס ניסנוב למצב המועדון ברמה הניהולית. "עברנו משבר מאוד קשה, עם חובות של 100 מיליון שקל. חזרנו לליגת העל אחרי שנה, בשנה שעברה הגענו לפלייאוף עליון וחצי גמר גביע, העונה דברים לא נראים טוב. אני חולם לראות את הפועל ת"א בטופ 3, אבל במציאות זה לא יכול לקרות בשלב הזה. כל השחקנים והעובדים מקבלים שכר בזמן, אנחנו לא חייבים לאף אחד".

בנוסף, הפועל ת"א עומדת גם בפני משבר מקצועי: הקבוצה פתחה את העונה עם שני הפסדים רצופים בליגה, לראשונה מזה שישים שנה, ובעיקר מפגינה יכולת חלשה במיוחד. ניסנוב הרגיע: "צריך לתת זמן לשחקנים, גם הזרים וגם הישראלים. יש מספר שחקנים משמעותיים שהחלו להתאמן מאוחר, ואני מקווה שיהיה בסדר".

ואם כל זה לא מספיק, הניסנובים עומדים גם בפני מחאה גדולה מכיוון הקהל. "אני לא זוכר שהמחאות הקודמות עזרו לקבוצה", התייחס להפגנות, "ואני עדין במילים. מחאה היא לפעמים לגיטימית, אבל אני לא מקבל את זה שמגיעים הביתה. הטענות היו תקפות אם היתה אופציה אחרת, ואני לא רואה שיש מישהו אחר".

לסיום, באווירת הימים האלה, נשאל ניסנוב האם הפועל במגעים עם איחוד האמירויות ושלח תשובה מרומזת: "זה שזה לא מפורסם, לא אומר שאנחנו לא בלופ. זה משהו שמתאים להפועל ת"א, ואני מקווה שיבוא מישהו שייקח את המועדון למקומות יותר טובים". אז לאן הולכים מכאן? "אני בטוח שלא נרד ליגה", אמר ניסנוב לסיום, "הקומץ צריך להפסיק, כי זה גורם לרוכשים לא להגיע. אני בטוח שהקבוצה תשתפר בעתיד".

"בטוח שלא נרד ליגה" (צילום: דני מרון)
"בטוח שלא נרד ליגה" (צילום: דני מרון)
מעבר לתגובות