בית"ר י-ם אישרה: מתנהל מו"מ עם יזמים מאבו-דאבי

השמועות הופכות למציאות. חוגג צפוי לטוס לאמירויות כדי לקדם את השיחות: "זו הזדמנות להפוך לדומיננטיים". לה פמיליה הגיבו: "אצלנו כסף לא משחק תפקיד - עקרונות לפני הכל"

תומר לוי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

השמועות הפכו למציאות: בהודעה דרמטית הודיעה הבוקר (שלישי) בית"ר ירושלים כי אכן, מתקיים מו"מ עם קבוצת יזמים מאבו דאבי על השקעה במועדון. "מדובר בהזדמנות להפוך את בית"ר למועדון דומיננטי בעל עוצמה בארץ ובעולם, אשר יהווה בנוסף לכדורגל, סמל מוחשי לרוחות השלום המנשבות במזרח התיכון", כך נכתב בהודעה שפרסם המועדון.

כמו כן, אישרו בהודעה כי הבעלים, משה חוגג, אמור להמריא לאבו דאבי על מנת לקדם את המו"מ - אולי בדרך להשקעה היסטורית של קבוצת משקיעים ממדינות ערב בקבוצת כדורגל ישראלית, דבר שעוד לא קרה עד היום.

למרות שרבים מהאוהדים הצהובים שחורים שמחו משיתוף הפעולה המסתמן, ארגון לה פמיליה פחות התחבר לבשורות ואף שחרר הודעה מאיימת זמן קצר לאחר מכן: "כבר שבועיים שהיינו עדים לשמועות, הודעות ועוד שלל כתבות על כך שבית"ר מעוניינת להיכנס עם איחוד האמירויות לשיתוף פעולה במועדון, אם זה כשותפות באחוזי שליטה או תרומה למועדון. לא רצינו להתייחס לשמועות כדי לא לגרום לכאוס גדול כל עוד הכל היה בגדר שמועה".

והארגון הסביר מדוע הדבר פסול מבחינתו: "'כסף יעוור עיני חכמים ויסלף דברי צדיקים'. אצלנו כסף לא משחק תפקיד - עקרונות לפני הכל! כולנו רוצים קבוצה אטרקטיבית שתרוץ חזר בצמרת אבל המטרה אינה מקדשת את כל האמצעים! אוהד בית"ר אמיתי לא ימכור את עצמו ואת הקבוצה שלו בשביל שום תואר. אנחנו רק מזכירים, ירושלים היא עיר הקודש ליהודים, ובית"ר היא הקבוצה היחידה בעולם שיש לה על החולצה את סמל הקדושה על העם שלה! עכשיו תבחרו...".

הדברים מגיעים בעיתוי לא מקרי: ההודעה של ממשלת ישראל, לפני כחודש, על הסכם הנורמליזציה ("הסכם אברהם", כפי שהוא כונה) עם איחוד האמירויות פתחה צוהר ללא מעט שיתופי פעולה עסקיים, והיום אמור להיחתם ההסכם בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לבין יורש העצר של איחוד האמירויות מוחמד בן זאיד. ההשפעות מההסכם מרחיקות לכת, ולפחות נכון לעכשיו - כנראה שמגיעות עד הספורט והכדורגל הישראלי, דווקא בתקופה סוערת מבחינתו.

חשוב להדגיש כי מדובר, בשלב הזה, בהשקעה של קבוצת היזמים ביחד עם משה חוגג, ולא בהשתלטות על הקבוצה - כניסיון לחזק את המועדון כלכלית.

מעבר לתגובות