כץ: "מיכה ואצילי צריכים לעזוב את ישראל"

בעלי הפועל חיפה על הכדורגלנים החשודים: "בארה"ב לא היו סולחים, אחרי שנה ישכחו הכל. הם עוד ישובו לשחק בארץ". עומר דנינו מועמד

תגיות: ליגת העל

יגאל גולדשטיין
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

פרשת הכדורגלנים ממשיכה לעורר דיון ענף בקרב אנשי הספורט בישראל. השאלה מה יעלה בגורלם האישי והמקצועי של דור מיכה ועומר אצילי, שנחשדו בקיום יחסי מין עם קטינות, כבר עמדה בפניהם של אישים דוגמת יו"ר מכבי תל אביב בכדורסל, שמעון מזרחי, והבעלים של עירוני ק"ש, איזי שרצקי. כעת, גם יואב כץ, הבעלים של הפועל חיפה, מצטרף.

בשיחה עם ערוץ הספורט, כץ פסל אפשרות שהמועדון שבבעלותו יפנה לשניים: "מדובר בשני שחקנים נהדרים ולהבנתי גם בחורים טובים שעשו טעות מוסרית, זה יכול לקרות לכל אחד". כץ, שמתגורר שנים רבות בארה"ב, נותן הצצה לתגובות מועדוני הספורט השנים במדינתו: "כנראה שלאחר מה שעשו לא היו משאירים אותם ובכלל היה להם קשה למצוא מועדון אחר".

לבעלים של הפועל חיפה יש פתרון או המלצה לעתיד השניים: "הם חייבים לעזוב את ישראל, בעוד שנה כולם ישכחו מזה. במדינה אחרת לא ייחסו לזה חשיבות. הם יכולים להתפרנס עוד שנים רבות מכדורגל. הם עוד יחזרו לשחק בארץ".

"לא נפנה אליהם". יואב כץ (צילום: דני מרון)
"לא נפנה אליהם". יואב כץ (צילום: דני מרון)

ובמעבר חד, בהפועל חיפה יש שביעות רצון מהמשך דרכם של גל אראל ואלמוג בוזגלו. אראל מהסמלים הבודדים שנותרו במועדון והפנדליסט הטוב בליגה. בוזגלו הוא אופציה נוספת בחלק הקדמי עבור חיים סילבס ויאבק על מקום בהרכב מול נס זמיר ורז שטיין. יחד עם אחמד דראושה, למאמן יש ארבעה שחקני כנף.

בתוך כך, נמשכות השיחות בין יואב כץ לעדן בן בסט, דור מלול, ניסו קפילוטו ובן והבה בנוגע לקיצוץ בעונה הבאה. הבעלים דורש התחשבות מצד השחקנים ולפי שעה אינו השיג את מבוקשו. כזכור בישיבת מנהלת הליגה הוחלט על קיצוץ של 30% בשכר השחקנים.

בעניין אחר, עומר דנינו מועמד להצטרף. הבלם בן ה-25 סייע למכבי פתח תקווה להעפיל לליגת העל. הוא גדל במועדון והפך לשחקן חופשי, יעזוב לראשונה את המלאבסים.

שמחים שנשאר. בוזגלו (צילום: ברני ארדוב)
שמחים שנשאר. בוזגלו (צילום: ברני ארדוב)
מעבר לתגובות