בית"ר ירושלים: הגישות במועדון בנוגע לרוני לוי

החגיגות של השחקנים ב-0:3 על הפועל ת"א מול האכזבה מאי מימוש הפוטנציאל ושאלת הפיצוי שהמאמן יצטרך לקבל אם יפוטר. וגם: התקווה שתולים במועדון במשרד האוצר

תומר לוי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

מחאות על היכולת? קריאות לפיטוריו של רוני לוי? בשורה התחתונה אחת המטרות של בית"ר ירושלים הושגה עם ה-0:3 על הפועל תל אביב שהבטיח כרטיס לאירופה. במועדון שמחים כמובן על כך שישחקו במוקדמות הליגה האירופית, אבל זהות המאמן שיוביל אותה שם עדיין לא ממש ברורה.

החל מאתמול, רוני לוי מחזיק בחוזה רשמי לעונה נוספת בבית"ר ואם יפוטר השאלה תהיה מהו גודל הפיצוי שיקבל. רק אחרי המחזור האחרון יישבו משה חוגג ויוסי בניון ויחליטו על זהות המאמן הבא. אגב, הבעלים מאוד רוצה שבניון ישאר בתפקיד מה גם שיש לו חוזה לעונה הבאה. אם הוא אכן ממשיך הוא יקבע את זהות המאמן הבא.

נראה שהדעות חלוקות בנוגע לרוני לוי. נתחיל מהחיובי: המאמן סחט מחמאות על ניהול המשחק מול הפועל ת"א וגם העובדה ששחקני בית"ר רצו לחבק אותו אחרי כל שער לא נעלמה מעיני אנשי המועדון. השחקנים מעריכים את רוני לוי מאוד וחלקם אמרו: "הוא עשה כאן עונה טובה והוא מאמן מצוין". בסביבתו הוסיפו: "בשורה התחתונה הוא עמד ביעדים, והראיה לכך זה החוזה לעונה הבאה".

השחקנים מחבקים, בבית"ר לא בטוחים שזה מספיק (דני מרון)
השחקנים מחבקים, בבית"ר לא בטוחים שזה מספיק (דני מרון)

מן העבר השני, אין ספק שבבית"ר ציפו להיאבק על האליפות מול מכבי ת"א ומכבי חיפה, אבל לא היו באיזור. "חוסר היציבות העונה היא הבעיה והטענה המרכזית. ידוע שיש פוטנציאל גדול בקבוצה ולכן האכזבה", אמר גורם במועדון. "רק לפני שבוע הוא אמר אחרי תיקו שזה המקסימום שאפשר להוציא מהשחקנים והניצחון על הפועל ת"א מראה שזה לא המצב ואפשר להוציא מהם הרבה יותר".

בינתיים, בבית"ר מחכים לרשת הביטחון של משרד האוצר שתסייע לתקן חלקית את נזקי הקורונה. "ללא רשת הביטחון. לא תיפתח הליגה כי בלי קהל אין סיכוי. אף אחד לא יודע מה יהיה התקציב, כולם משערים, אבל בית"ר תהיה חזקה גם בעונה הבאה. שחקנים ילכו, ושחקנים יבואו", אמרו במועדון.

חוסר היציבות יחרוץ את גורל לוי? (דני מרון)
חוסר היציבות יחרוץ את גורל לוי? (דני מרון)

עידן ורד סיכם את המשחק ואת הפלייאוף כולו: "עברנו פלייאוף לא פשוט, ואני זוכר את המשחק נגד הפועל בחוץ, שסיימתי עם דמעות בעיניים והתראיינתי בגרון חנוק והיה לי קשה. אני שמח שעשינו משחק טוב מאוד, עם לחימה, יכולת טובה של כולם והחזרנו טיפה מהכבוד של כולם, של כל המערכת".

"בכדורגל יש תקופות שהדברים הולכים יותר קשה, כמו פגיעה בקורות, ופתאום מישהו בועט לך כדור מ-30 מטר וזה פוגע בשני שחקנים ונכנס. זה קורה, וזה קרה לנו. גם היינו טובים וגם לא היה לנו מזל. היום באנו כמו גברים, כל מי ששיחק, גם הצעירים, התינוקות שלנו. כולם הביאו 100 אחוז ואני שמח על כך. ביום שלישי יש לנו משחק, אנחנו רוצים לסיים את העונה בטעם טוב. הייתה לנו עונה טובה מאוד, עם טעם חמוץ בסוף, עם הפסדים ותיקו שאנחנו לא אוהבים. עם כל מה שעברנו כל העונה, זה קורה. אני גאה בקבוצה ובצוות".

"אנחנו כל שנה וכל קיץ שואפים להיות במקום הראשון, זה ה-DNA של המועדון, עשינו מקום שלישי. קינדה עזב בינואר, אני הייתי פצוע, מיכאל פצוע, אלירן היה פצוע כל הפלייאוף. אני חושב ששלישי זה מקום ריאלי. אני לא רוצה להיות מקום שלישי כל הזמן, וככה גם הצוות, השחקנים, הבעלים וכל המועדון. אבל זה הכדורגל, אי אפשר להיות מקום ראשון כל שנה. יש לנו משימה חשובה ביום שלישי, לנצח את מכבי חיפה".

על שילוב הצעירים בקבוצה: "יש לנו מחלקת נוער מאוד טובה, יש לנו כמה חבר'ה שכבר איתנו חצי שנה. הם מראים שהם ראויים להיות בסגל, והם נראים טוב וזאת רק ההתחלה. הזמן עובר מהר, גם אני הייתי שחקן נוער כאן וזה טס. מהזווית שלי בקפטן, אני נותן להם טיפים, יש לנו דור צעיר טוב ואני בטוח שהם עוד יתנו ויתרמו רבות למועדון".

מעבר לתגובות