הפנים לעונה הבאה: השאלות הבוערות בהפועל

הבנייה על הצעירים, הזרים החדשים שיגיעו והאם דמארי ישאר?

שירי אלג'ם
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אחרי ההפסד 3:0 אמש (שבת) לבית"ר ירושלים וכשנותר עוד את המשחק האחרון לעונה מול הפועל חיפה ביום שלישי, בהפועל ת"א כבר יכולים לסכם את העונה שחלפה.

אז נכון שבקבוצה ציפו לסיום מתוק הרבה יותר ולא דמיינו שהפלייאוף שהתחיל נהדר ידרדר עם חמישה הפסדים בדרך, אבל גם האדומים מנסים להסתכל על חצי הכוס המלאה. "לסיים במקום החמישי והגעה לחצי גמר גביע המדינה, אלו דברים שלא קרו פה שנים", אמרו במועדון.

דברים שלא קרו פה שנים. (ברני ארדוב)
דברים שלא קרו פה שנים. (ברני ארדוב)

במועדון ניסו להסביר את הדעיכה שקרתה אחרי שני הניצחונות הראשונים בפלייאוף ודיברו על שני נושאים מרכזיים. האחד, המכה המנטאלית הקשה מההדחה בחצי גמר הגביע, ממנה לשחקנים היה קשה מאוד להתאושש. הדבר השני, העייפות והעומס מלוח המשחקים הצפוף. גם העניין של שילוב השחקנים הצעירים עלה, אבל חשוב להגיד שבקרב ההנהלה והצוות המקצועי אין כלל טענות כלפיהם.

בכל מקרה, במועדון כבר חושבים על העונה הבאה, אבל חוסר הוודאות הכלכלי בגלל ענייני הקורונה מקשה מאוד לתכנן תכניות. ראשית התקציב. ההכנסה השנתית של האדומים ממכירת כרטיסים ומנויים מוערכת בכ-15 מיליון שקלים. אם תחילה דיברו בחודורוב על תקציב של כ-20 מיליון שקלים במקרה שאין קהל במגרשים, עכשיו מדברים על תקציב של כ-14-15 מיליון שקלים. מעבר לכך, במועדון סיפרו שכמו מרבית הקבוצות, גם הם יזדקקו לרשת ביטחון מהמדינה, "יהיה לנו מאוד מאוד קשה להעמיד תקציב ללא כספי האוצר" אמרו בחודורוב.

זקוקים לסיוע הכלכלי. (דני מרון)
זקוקים לסיוע הכלכלי. (דני מרון)

מי שמושפע באופן ישיר מהתקציב זה כמובן סגל השחקנים. ניר קלינגר ומשה סיני ירצו לחזק את הקבוצה במספר שחקנים, אך לא בטוח שיוכלו לעשות זאת בגלל העניין הכלכלי. בקרב הזרים, מי שישאר הוא עמנואל בואטנג, כשמייקל אולהה, שמחזיק בחוזה לעוד ארבע עונות, מתנדנד. כזכור, ארמנדו קופר כבר חתום מחודש ינואר וגם עומאר בראוני החלוץ הפנמאי צפוי להגיע להתרשמות, אבל זה עדיין משאיר מקום לעוד שחקנים זרים.

ההערכה היא כי רוב השחקנים הצעירים מקבוצת הנוער יהפכו להיות שחקני הסגל הרחב. לדורון ליידנר מתכננים לתת את הקרדיט כמגן השמאלי הראשון של הקבוצה וייתכן שנראה עוד שחקן או שניים נלחמים על מקום בהרכב.

בתוך כך, בקבוצה מקווים להגיע בהקדם להסדר קיצוצים בשכר לעונה הבאה עם השחקנים. נכון לעכשיו יש סימן שאלה סביב עומר דמארי, שלא מחזיק בחוזה לעונה הבאה. בהנהלה אמרו: "אנחנו תמיד נרצה להשאיר את עומר אך ההחלטה היא של הצוות המקצועי".

דמארי ישאר? (אלן שיבר)
דמארי ישאר? (אלן שיבר)
מעבר לתגובות