דראפיץ': "פרידה מברדה? הכל יכול לקרות"

מאמן נתניה סיכם את העונה: "היינו צריכים להתנהל אחרת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

הפלייאוף התחתון בעונת 2019/20 הסתיים לו, ומכבי נתניה סיימה את הליגה במקום העשירי הדי מאכזב מבחינתה. 40 נקודות, 15 הפסדים מתוך 33 משחקים, מאזן לא מרשים במיוחד עבור קבוצה ששאפה הרבה יותר גבוה ובעונה שעברה אף הגיעה לגמר גביע המדינה. הערב (חמישי) זה נחתם עם הפסד 1:0 להפועל כפר סבא, שכנראה היה המשחק האחרון של סלובודן דראפיץ' ושי ברדה על הקווים במועדון.

"הייתה עונה לא כ"כ טובה שלנו, אחרי 3 עונות טובות הגיעה עונה לא טובה", סיכם דראפיץ'. "צריך ללמוד מזה, כל מאמן עובר את זה וגם אני. נלמד מהטעויות ונתקדם הלאה. עושה משהו אחרת? אם נחזור לתחילת העונה בבניית הסגל, אז עשינו כמה טעויות, והיינו צריכים להתנהל אחרת. עונה מאוד קשה, 12 אדומים ו-6 שערים פסולים. הרבה דברים שלא היו תלויים בנו, הגענו לסיטואציה והיינו חייבים לחבר את הקבוצה בחזרה. היו שחקנים שטעינו איתם בתחילת העונה ועזבו והבאנו שחקנים אחרים. נסכם את זה מול ההנהלה שלנו. עונה לא טובה שלנו אין ספק, אבל קורה שיש עונה פחות טובה אחרי 3 עונות - נסתכל קדימה".

המאמן המפסיד נשאל אם קיים סיכוי שהוא ושי ברדה ייפרדו בעונה הבאה: "יש לנו פגישה עם ההנהלה, צריך לשבת איתם ולראות לאיפה זה הולך, הכל יכול לקרות. יכולים להיות לבד, יכולים להיות ביחד. אנחנו יודעים מה מצב הקבוצות מהאנשים שנפגעו מהקורונה, בשבוע הבא תדעו. אם ברדה יקבל הצעה מבית"ר? אני רוצה להיות עם שי כמה שיותר, אבל יש מציאות, כסף ותקציבים. צריך לחשוב על המכלולים הללו. אין ספק שברדה מאמן מצוין, אחד הטובים שיש בארץ, ואם הוא יחליט שהוא רוצה לאמן לבד, אז אני הראשון שאפרגן לו".

המאמן המנצח, עמיר תורג'מן, היה מרוצה בסיום: "סה"כ היה משחק טוב ומשוחרר, לשם רצינו להגיע. אני שמח שבסוף סיימנו את המשחק בחיוך. הייתה עונה מאוד מאוד ארוכה שנראתה לנו כמו עונה וחצי עם הקורונה. התחלנו את השנה שעברה ב-1.7 ומסיימים אותה ב-2.7, כמעט 12 חודשים. אני מאוד נהניתי בכפ"ס, ומאוד מרוצה. יש פה חומר טוב שאפשר לעבוד, מקווה שרוב השלד והשחקנים שאנחנו רוצים יישארו, כי הם יהיו הבסיס בשנה הבאה בכפ"ס, בתוספת שחקנים שאנחנו רוצים. אנחנו לא רוצים בשנה הבאה שוב להתמודד בתחתית, ולכן אנחנו צריכים להתחזק בתוספת לסגל הטוב שיש פה".

לאחר מכן הוא נשאל מדוע לא יצאה עדיין הודעה רשמית שהוא ממשיך: "אנחנו עובדים על השנה הבאה, ההודעה תצא בימים הקרובים. היה פלייאוף תחתון מצוין מבחינתנו, שלושה ניצחונות ושלוש תוצאות תיקו. מחשבה שאם הייתי נשאר בנס ציונה אולי היא לא הייתה יורדת? אני מאוכזב בשבילם, אבל אני לא מתעסק עם זה. זה תהליך של שנה, של מאמן, של במועדון. הם החליטו מה שהחליטו ועשו מסע מאוד יפה. אני התקדמתי למקום אחר, למקום שאני מאוד אוהב. בכדורגל צריך לדעת להתקדם קדימה, אסור להסתכל על העבר, צריך ללמוד ממנו".

כפ"ס סיימה את העונה בטעם מתוק (ברני ארדוב)
כפ"ס סיימה את העונה בטעם מתוק (ברני ארדוב)
מעבר לתגובות