עומרי אלטמן: "מגיע ללייבוביץ' תג בינלאומי"

קשר הפועל ת"א מתח ביקורת. הקבוצה שלחה מכתב רשמי לאיגוד השופטים

שירי אלג'ם
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

הרבה עצבים, תסכול ועצב שררו אמש (שבת)  בקרב אנשי ושחקני הפועל תל אביב בסיום התבוסה 3:0 למכבי תל אביב בדרבי. זה היה הפסד רביעי ברציפות ליריבה העירונית, שבעקבותיו ראו בהפועל איך הצהובים חוגגים אליפות שנייה ברציפות. שביט מזל הצעיר שנכנס כמחליף בעט בכדור בעצבנות, גם רז שלמה ירד כעוס לחדר ההלבשה, ובכלל, התחושה העיקרית הייתה של כעס אחרי ההפסד החמישי ברציפות בכל המסגרות.

במועדון הפנו אצבע מאשימה ברורה כלפי צוות השיפוט, בראשות גל לייבוביץ' וטענו לקיפוח ברור מצידו. אחד מהבעלים, איציק ניסנוב, אף תקף ואמר לערוץ הספורט: "היה שיפוט ברמה מאוד נמוכה, נשרק פנדל הזוי שלא היה ושינה את כל המשחק. אתה נלחם ונלחם ופתאום מגיעה שריקה של שופט שמשנה בכל. בליגת העל לנוער יש שופטים יותר טובים. אנחנו נשקול כיצד נפעל גם לגבי השופט הראשי וגם לגבי שופט ה-VAR".

גם קשר הקבוצה, עומרי אלטמן, מתח ביקורת על השיפוט, לאחר היתקלות עם אנריק סאבוריט בדקה ה-51 במצב של 0:0, ולא קיבל פנדל שלטענתו הגיע לו. השחקן עקץ את השניים בחשבון האינסטגרם שלו:"לייבוביץ' ופוקסמן חייבים לקבל תג בינלאומי. שיפוט נדיר, יישר כוח תותחים".

ואכן, לערוץ הספורט נודע כי במועדון שוקלים ברצינות לשלוח עוד היום מכתב לאיגוד השופטים בדרישה להשעות גם את השופט הראשי, גל לייבוביץ', וגם את דוד פוקסמן שתופקד כשופט VAR. "היה כאן מחדל חסר תקדים. כל הגולים לא היו חוקיים", אמרו במועדון האדום.

לייבוביץ'. הפועל ת"א תדרוש השעייה? (דני מרון)
לייבוביץ'. הפועל ת"א תדרוש השעייה? (דני מרון)
ליידנר. שחקן הרכב בעונה הבאה (דני מרון)
ליידנר. שחקן הרכב בעונה הבאה (דני מרון)

ואכן כך קרה. משה סיני, נציג הבעלים, הגיש הבוקר מכתב ליו"ר איגוד השופטים, הגברת רונית תירוש, בו אנו מלינים על החלטות השיפוט במשחק הדרבי שנערך אמש. במכתב, שנשלח גם ליו"ר ההתאחדות, יו"ר המנהלת, מנכ"ל ההתאחדות ומנכ"ל איגוד השופטים, נכתב בין היתר: 

בהמשך לאירועי הדרבי התל אביבי מאמש (שבת) הריני להביא לידיעתך כי התקבלו מספר החלטות תמוהות, אשר השפיעו באופן ישיר על מהלך המשחק ותוצאתו הסופית. 

האירועים:
 1.  בדקה ה-61 לא נשרק פנדל ברור לטובת קבוצת הפועלתל אביב, כאשר שחקן יריב פגע במרפק בעת קרב אווירי מול חלוץ הקבוצה עומרי אלטמן. האירוע לא זכה להתייחסות של השופט גל ליבוביץ' ולא של שופטי צוות ה-VAR דוד פוקסמן ושמעון דביר.

2. בדקה ה-67 נשרק פנדל לחובת קבוצת הפועל תל אביב, שלא היה ולא נברא. גם במקרה זה, בהנחה שהשופט גל ליבוביץ' אכן ראה שבוצעה עבירה, הרי שהיא נעשתה מחוץ לרחבת ה-16 באופן ברור. גם כאן מסתמן כי צוות ה-VAR לא מצא לנכון להעמיד את השופט על טעותו.

3. בדקה ה-81 נכבש שער לא חוקי לזכותה של קבוצת מכבי תל אביב, כאשר כובש השער היה בנבדל ברור בעת הבעיטה הראשונה לעבר שערנו, שנהדפה בחזרה לעברו. גם כאן, לאחר בדיקת ה-VAR כמחויב, לא מצאו לנכון שופטי ה-VAR להעמיד את צוות השיפוט על טעותם.

4. בדקה ה-89 נכבש שער לאחוקי לזכותה של קבוצת מכבי תל אביב, כאשר כובש השער היה בנבדל ברור בעת המסירהלעברו. גם במקרה זה, כמו במקרים הנ"ל, צוות ה-VAR אישר את השער. 

מועדון הכדורגל הפועל תל אביב אינו דוגל בביקורת על שופטים, מתוך כבוד והערכה לתפקידם ומעמדם. עם זאת, אנו לא יכולים לשתוק נוכח תחושת הקיפוח העזה שמציפה את אנשי המועדון ואוהדיו לאחר המשחק אמש. 

אנו מבקשים לבדוק את דרך קבלת ההחלטות באירועים הנ"ל, שמעלה תהיות לגבי השימוש במערכת ה-VAR בכלל ונחיצותה בפרט. בתוך כך, אנו מאמינים כי מוטב שלא לשבץ את השופטים גל ליבוביץ' ודוד פוקסמן למשחקי הפועל תל אביב בעתיד.

למכתב צורפו צילומי מסך המוכיחים את טענותינו.

סיני. טענות קשות לשופטים (עודד קרני)
סיני. טענות קשות לשופטים (עודד קרני)

בתוך כך, בהפועל כבר חושבים על העונה הבאה ומאחורי הקלעים כבר מתכננים תכניות, למרות שישנם הרבה סימני שאלה בעקבות ענייני הקורונה והגבלות הקהל שיגרמו לתקציב לרדת משמעותית. בימים הקרובים, כל שחקן יצטרך להגיע לסיכום לגבי הקיצוץ בשכרו (בין 20 ל 35 אחוז), ובמועדון אמרו: "שחקן שלא יקצץ בשכרו לא ישאר".

מבחינת הזרים, כבר עכשיו ברור שמרווין פירסמן שמסיים חוזה לא יישאר , וכך גם פליפה רודריגס, שלא השתתף ב-70 אחוז מהמשחקים ועל כן חוזהו לא הוארך אוטומטית. מנגד, מייקל אולהה מתנדנד למרות שיש לו חוזה לעוד ארבע שנים.

למרות ההפסדים האחרונים, במועדון בסך הכל מרוצים מהשחקנים הצעירים והבהירו כי חלקם יהיו שחקני סגל לגיטימיים וחלקם אף שחקני הרכב, כמו למשל דורון ליידנר, שעתיד להיות המגן השמאלי הראשון שת האדומים בעונה הבאה.

מעבר לתגובות