אחרי 58 דקות במכבי חיפה: ליו גמר את העונה וישוחרר

המגן סובל מפציעה ממושכת והירוקים לא יחדשו את חוזהו שיסתיים בעוד 10 ימים. מאיר תורגל כקשר אחורי בשל היעדרות לביא מול הפועל ת"א. צפו בתקציר ה-2:3 מול נוף הגליל

מוטי פשכצקי
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

תקציר הניצחון באדיבות האתר הרשמי של מכבי חיפה

58 דקות בלבד הוא שיחק במכבי חיפה ובכך תסתכם התקופה שלו בשורותיה. ליו נפצע פעם נוספת, גמר את העונה והירוקים לא יחדשו את חוזהו שאמור להסתיים בעוד עשרה ימים. אחת הקדנציות הקצרות של שחקן בליגת העל.

ליו הגיע למכבי חיפה בינואר, אבל הספיק לשחק פעם אחת בלבד, בהפסד 1:0 להפועל כפר סבא בסמי עופר שגם היה ההפסד האחרון של קבוצתו בליגה. המגן הספרדי שהיה אמור להתחרות עם ארנסט מאבוקה על מקום באגף הימני, הוחלף באותו משחק כבר אחרי 58 דקות, נפצע בחימום מול הפועל חדרה ומאז לא עלה על כר הדשא עד לפגרת הקורונה ופציעתו השנייה, הפעם במשחק האימון מול נוף הגליל.

לצד מחמאות שניתנו במועדון לשחקנים בודדים, מכבי חיפה כקבוצה לא הציגה יכולת משכנעת במשחק האימון מול הפועל נוף הגליל (2:3 לחיפה) מהליגה הלאומית. השחקנים ובראשם סינטיהאו סלליך שתורגל בהרכב באימונים ולא פתח, הופתעו מכך שרז מאיר תופקד כקשר אחורי. גורמים במועדון הסבירו שמרקו בלבול בוחן אפשרות לפתוח עם מאיר לצידו של מקסים פלוקשצ'נקו מול הפועל תל אביב בליגה, בשל חסרונם הצפוי של נטע לביא ויובל אשכנזי, אבל אתמול לפחות זה לא נראה טוב.

יחד עם זאת, היו גם כמה נקודות אור. בחיפה החמיאו לשחקנים הצעירים שעלו מקבוצת הנוער ורובם הרשימו במחצית השנייה. לפחות שלושה מהם - מאור לוי, סוף פודגורנו וכובש שער הניצחון סתיו נחמני - יילקחו בחשבון לקראת העונה הבאה כחלק מהסגל הרחב, כאשר לא מן הנמנע שיושאלו במטרה שיזכו לדקות משחק משמעותיות וכך יתחשלו ויקבלו הזדמנות לחזור דרך הדלת הראשית. בכל מקרה, החלטות שכאלה יתקבלו רק לאחר מחנה האימונים.

שחקן אחר שזכה למחמאות הוא רמי גרשון, שפתח בהרכב אחרי תקופה ארוכה מאוד (כעשרה חודשים) של החלמה מפציעה. מי שנעדרו מהמשחק מול נוף הגליל הם ניקיטה רוקאביצה וטרנט סיינסברי, שערכו אימון כושר בצדי המגרש. בחיפה הסבירו כי השניים סובלים מעומס ולכן הוחלט שלא לסכנם על מנת להכשירם למשחק הקרוב בליגה. יחד עם זאת, ייתכן כי ייקחו חלק במשחק האימון הבא, בשבת הקרובה מול הפועל אום אל פאחם מהליגה הלאומית.

סובל מעומס. רוקאביצה
סובל מעומס. רוקאביצה
מעבר לתגובות