איציק עזוז: "לשחק רק במועדון אחד זה דבר שכבר לא קיים"

קפטן בני יהודה, נפרד רשמית: "תודה לכדורגל, המשחק הקסום שבזכותו אני פה". המספר 17 יופרש

תומר לוי
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

אחד הסמלים הגדולים של בני יהודה מאז ומעולם תולה את הנעליים: היום (חמישי), ערך קפטן הקבוצה והמגן שלה במשך 18 שנה, איציק עזוז, מסיבת עיתונאים שבה הודיע באופן סופי על פרישתו ממשחק פעיל. עזוז לא הצליח להתגבר על שרשרת פציעות מעיקה, ורגע לפני שהזהובים חוזרים לשחק בליגת העל, הודיע כי זה הסוף מבחינתו. מעתה, עזוז ישמש כעוזר המאמן של אלישע לוי, ויישאר בצוות המקצועי של הקבוצה בה גדל.

"לא תמיד הכל הלך בקלות", סיפר עזוז. היו רגעי משבר, פציעות, תסכולים, שני הפסדים בגמר הגביע וירידת ליגה כואבת במיוחד, לעומת ניצחונות על קבוצות גדולות, קמפיין מרשים באירופה והדובדבן שבקצפת, שני גביעים שהנפתי כקפטן. להישאר באותו מועדון כל כך הרבה שנים זה כנראה משהו שכבר לא קיים".

כמו כן, המספר 17, שליווה את עזוז לאורך כל הקרייירה בכתום יופרש לאלתר. כזכור, רק אבי נמני זכה לכבוד הזה ממכבי תל אביב, כשמאז שהוא פרש אף שחקן צהוב לא לבש את הספרה 8.

הקפטן הודה גם להנהלת בני יהודה, לצוות המקצועי ולקהל: "אני רוצה להודות לכם שגם בתקופות הכי קשות ידענו להיות ביחד. אתם הקהל הכי מיוחד ומשפחתי, ומבחינתי הכי טוב בארץ. אני רוצה להגיד תודה מיוחדת למשפחה שלי. לא יודע אם אי פעם אצליח להחזיר על כל מה שעשיתם ונתתם בשבילי. תודה לכדורגל, המשחק הקסום שבזכותו אני פה. תודה שהיית חלק ממני ואני מלא התרגשות לקראת כל מה שמצפה לי בדרך".

עזוז נשאל על העובדה ששיחק כל הקריירה בשכונה והשיב: "זה לא דבר שרגילים לראות, זכיתי לשחק בבני יהודה כל הקריירה. אין לי מילים להגיד מה אני מרגיש למועדון הזה והיה לי כבוד לענוד את סרט הקפטן שלו. אני שמח שהייתה לי הזדמנות להמשיך בו גם אחרי שאני פורש ממשחק פעיל. זו החלטה מאוד קשה, אבל הואו נגיד שזה סוג של תהליך כי בעונה האחרונה בקושי שיחקתי ולאט לאט התחלתי להבין שצריך לחשוב הלאה, מה גם שהבריאות שלי מאוד נפגעה בעונה האחרונה בלי קשר לכדורגל וזו הסיבה העיקרית שהחלטתי לפרוש. המשחק הרשמי האחרון שלי היה בגמר גביע, אז אני לגמרי פורש בשיא. כמובן שבאותו רגע לא חשבתי על זה".

עזוז, שלצד עוזרו של אלישע לוי ישמש גם כמאמן נערים א', התייחס לקריירה החדשה: "אני מאמין בעצמי, רכשתי ידע וניסיון במשך השנים בכדורגל ואין סיבה שלא אצליח גם בתחום הזה. ייקח קצת זמן עד שנגיע לדיסטנס, זה לא פשוט לעשות את המעבר הזה כי הם חברים שלי, אבל הם מספיק בוגרים ומקצוענים. מה שחשוב זה להעביר את הגישה למשחק, אנרגיות טובות ולכבד את המאמן והשחקנים. לעבוד קשה כמובן ולהישאר צנוע זה הכי חשוב. היום שחקנים נותנים שני משחקים טובים וחושבים שבשנה הבאה הם בריאל מדריד. להיות צנועים, להישאר על הקרקע ולקוות לטוב".

בעלי הקבוצה, ברק אברמוב, דיבר על הפרישה של הקפטן: "זה משהו שנוצר בתהליך. דיברנו על זה כמה פעמים ואמרתי לאיציק שזאת החלטה נטו שלו, ושישחק כמה שהוא יכול. ברגע שהבין שהגוף בוגד בו, אני חושב שהוא קיבל את ההחלטה הנכונה. עכשיו יש משהו חדש ואני מאמין שיצליח גם בזה. אני רוצה שייהנו ממנו בבוגרים ובילדים. אין שחקנים כאלה, לא חושב שהיו, אולי אלי אוחנה ששיחק כל הקריירה בישראל במועדון אחד. בגלל זה התייחסתי אליו כשחקן שונה מהשאר. הייתה דינמיקה אחרת והלוואי שזה ימשיך. גם כעוזר מאמן הוא ישלוט בחדר ההלבשה. מאמן? מוקדם להגיד, הוא עוד חדש במקצוע, אבל אם הוא ירצה בעתיד, אלוהים גדול".

עזוז בנאום הפרישה
עזוז בנאום הפרישה
מעבר לתגובות