"לא נשכח לו את זה": מתיחות בהפועל חיפה

כעס כלפי קדוש על היציאה לחל"ת: "נתן פתח לשבירת האחדות"

יגאל גולדשטיין
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

הפועל חיפה הוא בין המועדונים היחידים בליגת העל שטרם הגיע למתווה עם השחקנים על קיצוץ בשכרם בעקבות משבר הקורונה, ואם זה לא מספיק, המתיחות בין השחקנים הצדדים הגיעה לשיאה לאחר ההודעה של השוער רן קדוש, על דעת עצמו, כי הוא יוצא לחופשה ללא תשלום.

ההודעה שלו הביאה לשרשרת תגובות מצד השחקנים, שהוציאו אותו מקבוצת הווטסאפ, ומרבית הביקורת כלפיו הופנתה מאחר שהוא היה מנציגי השחקנים שנטלו חלק בשיחות מול יואב כץ ולאחר מכן עם הנאמן, אלעד מאירי. "הוא נתן פתח לשבירת האחדות בין השחקנים", אמר שחקן בקבוצה. "אקט לא ברור מבחינתו, ההנהלה והאוהדים אולי ישכחו את מה שעשה, אבל אנחנו לא".

המועדון עצמו הוציא אמש (שישי) הודעת תמיכה בשוער וקרא לשחקנים נוספים ללכת בעקבותיו ולצאת לחל"ת, אך הם לא מתרשמים מכך: "לא נחתום על חל"ת, אם המועדון מנסה לשכנע שחקנים נוספים הוא לא יצליח. כמו שהמועדון רוצה שנהיה מאוחדים במהלך העונה, כך אנו מאוחדים גם כעת ואולי יותר מאי פעם. יואב תמיד דיבר על אחדות, צריך לשמור עליה גם כעת".

במקביל, השיחות עם הנאמן אלעד מאיר נמשכות והשחקנים מאמינים כי בסופו של דבר המתווה שכולל קיצוץ של 45% לשחקנים הבכירים וקיצוץ בהדרגה על פי שכר יאושר על ידי כץ.

תגובתה של הפועל חיפה לטענות השחקנים היא: "טענה הזויה", בעוד מקדוש עצמו נמסר: "עשיתי את הצעד הזה לבד ועל דעת עצמי. לא רואה בהבעת הדעה האישית שלי בגידה ואין פה שום עניין אישי. להפך, אני רואה בזה צעד של אחדות וסולידריות עם 25% מתושבי המדינה שיחתמו אבטלה ביחד איתי. בפעם האחרונה שבדקתי, אנחנו עדיין בדמוקרטיה ובישראל קיים חופש הבחירה. מקווה שעוד שחקנים בליגה בכלל ולא רק בהפועל חיפה יבינו את המשמעות של הצעד הזה ויצטרפו אליי".

קדוש. "לא נשכח לו את זה" (מאור אלקסלסי)
קדוש. "לא נשכח לו את זה" (מאור אלקסלסי)
מעבר לתגובות