בעקבות התקרית: פלומן יעמוד לדין משמעתי

צפו: החלוץ הצרפתי עלה ליציע כדי להתעמת עם אוהד

תגיות: ליגת העל

תומר לוי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

המשחק בין מכבי תל אביב לבית"ר ירושלים בסמי עופר הסתיים בתקרית מכוערת. אחרי שריקת הסיום, בירידה לחדר ההלבשה קשר השחורים-צהובים, פרדי פלומן, התעמת עם מספר אוהדי מכבי תל אביב, כשעוד לא ברור על איזה רקע פרץ העימות.

פלומן אף ניסה לטפס ליציע, אך נעצר רק בעקבות התערבות מאבטחים, שמנעו תקרית חמורה. הצרפתי זעם וירד לחדר ההלבשה בסערת רגשות, תוך כדי שהוא בעט בבקבוקים ובעמודים. היום, הגיעו ההשלכות: תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף, החליט להעמיד את החלוץ לדין בגין התנהגות בלתי הולמת.

המשחק עצמו הסתיים ב-0:0, ומאמן בית"ר, רוני לוי, הסביר כיצד עצר את מוליכת הטבלה: "ידענו שמכבי ת"א קבוצה טובה מאוד וראינו שבמשחק נגד מכבי חיפה היא הפגינה שליטה חד משמעית, בטח במחצית הראשונה. זה היה משחק מעולה ראינו את האיכויות שלהם וידענו שאנחנו צריכים להגן טוב".

המאמן התייחס גם לעובדה שקבוצתו שיחקה בסגל חסר: "שלומי אזולאי וגדי קינדה היו חסרים, והם היו יכולים לעזור בחלק הקדמי. יחד עם זאת, לא החזקנו מספיק בכדור, מכבי עשתה לחץ טוב ואני מצפה שנחזיק יותר בכדור ונלחץ קדימה. לא היה לנו חלוץ על ספסל, רק ילד מהנוער שמתמאן איתנו שבוע. היו לנו חילופים בעיקר כדי לשים מישהו מאחורה. סמכתי על הניסיון של קריאף למרות שהוא לא בכושר טוב, אולי הייתי צריך לעשות חילופים יותר מוקדם, אבל זה מה שחשבתי לנכון".

בנוגע לקינדה, לוי שלל את האפשרות שהקשר העדיף לא לשחק כדי לעבור החודש לקבוצה באירופה: "אני לא רואה שיש סיבה לעשות כזה דבר. אם רוצים לצאת לאירופה, צריך לשחק במשחקים גדולים ולהראות שברמות האלה אתה מסוגל".

קינדה. אין סיבה שיבקש לא לשחק כדי לצאת לאירופה (אלן שיבר)
קינדה. אין סיבה שיבקש לא לשחק כדי לצאת לאירופה (אלן שיבר)

המאמן החמיא לאיתמר ניצן ולאנתוני וארן: "איתמר אחד השוערים הטובים בליגה ועושה את העבודה כמו שצריך, המשחקים שלו ללא ספיגה מעידים בעד עצמם. וארן משקיע גם כשהוא לא כובש ואנחנו אוהבים שחקנים כאלה".

לוי הסביר את המשחק ההגנתי של קבוצתו: "הגענו בטיימינג לא הכי טוב, עלי מוחמד ופלומן סחבו פציעות וחסרנו את קינדה ואזולאי שזה משמעותי. היום היו שני שחקנים מהנוער ואחרי שהפסדנו להם 4:0 רצינו תוצאה וטובה. אם נעשה רצף של כמה ניצחונות ומכבי תאבד נקודות, נוכל לדבר על הפסגה".

"אנחנו טובים מספיק לנצח את מכבי חיפה" המשיך המאמן. "ניצחנו את מכבי ת"א בגמר גביע הטוטו וגם את ב"ש ניצחנו בתקופה טובה בחוץ, אבל אתם יודעים שהקבוצות שמצליחות הם אלה שמנצחות במשחקים הקטנטים ומעדנו נגד ק"ש ואלה משחקים שאנחנו צריכים לנצח".

לסיום, המאמן התייחס ליכולת של בית"ר באצטדיון טדי: "בטדי עד עכשיו הייתה פחות אווירה וטירוף ואני מקווה שעם הזמן זה יגיע. הקהל של בית"ר מדהים וכשאנחנו צריכים הוא לצידנו".

רוני לוי. מאמין בשחקניו (אלן שיבר)
רוני לוי. מאמין בשחקניו (אלן שיבר)
מעבר לתגובות