"התנהלות נלוזה": תביעה נגד הפועל חיפה

לידן דלויה, האנליסט שפוטר, תובע 180 אלף ש"ח מהמועדון

יגאל גולדשטיין
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אם לא די בצרות המקצועיות לאחרונה (שני הפסדים רצופים), הפועל חיפה תיאלץ כעת להתמודד עם בעיות גם מחוץ למגרש. לידן דלויה, האנליסט שפוטר מהמועדון, הגיש באמצעות עורך דינו, רונן קינן, תביעה בבית הדין לעבודה בחיפה נגד הקבוצה שבה עבד במשך כשנתיים על סך 180 אלף שקלים.

דלויה, שהחל את תפקידו במועדון במחלקת הנוער, מציין בכתב התביעה כי בנובמבר 2018 החל לשמש בנוסף כאנליסט בקבוצה הבוגרת, באישורו של הבעלים יואב כץ. לפני כחודשיים הוא פוטר מתפקידו, זאת לאחר שהיה מעורב בעימות עם מנכ"ל הפועל חיפה אורן שטרלינג, שהוביל לתלונות הדדיות.

כתב התביעה, בין השאר, עוסק בתחילת הסכסוך בין דלויה לשטרלינג וכך נטען: "במהלך עונת 2018/19 נעשתה פנייה מטעם אמיר הברפלד וקבוצת רוכשים ליואב כץ במטרה לרכוש את מחלקת הנוער. הרוכשים הגישו תכנית עתידית והחליטו כי התובע (דלויה) ימונה למאמן קבוצת הנוער. מנכ"ל המועדון אורן שטרלינג לא ראה רכישה זו בעין יפה ורואה בתובע כזרז ומי שהוביל את הרכישה, דבר אשר יצר מהפך בהתנהגותו כלפי התובע. מכאן החלה מצידו מסכת התעמרות מתמשכת בתובע, אשר כללה השפלות מילוליות, צעקות ואיומים בנוכחות מקורבים, בה הוא מודיע לתובע ש'יגמור לו את הקריירה'".

כמו כן, בכתב התביעה ישנה גם ביקורת חריפה על הבעלים יואב כץ: "בחלוף שלושה שבועות מאז שליחת מכתב הזימון לשימוע, כשהתובע עודנו ממתין לפתרון ותלוי באוויר מבלי לדעת אם מקומו בקבוצה מובטח ומה גורל שכר עבודתו, בתאריך 19.10.17 שלח יואב כץ לתובע הודעה אבסורדית לחלוטין העולה על כל דמיון, בה הודיע לתובע כי הוא מתבקש להתפטר לכאורה מרצונו החופשי, וכי יושב לעבודתו בעונה הבאה והמועדון ישלם את שכרו לחודש אוקטובר מתוך מחווה של רצון טוב. מדובר בהתנהלות נלוזה המהווה תסריט אימים, בו הנתבעת אומרת דבר והיפוכו - איך ייתכן שהנתבעת כמעסיקה תדרוש מהתובע כעובד להתפטר, תוך שהיא מתחייבת באותה נשימה להשיבו לעבודה? ואיך ייתכן שהיא תחליט כי שכרו נתון לשיקול דעתה ולרצונה הטוב, וישולם שלא מתוך חובה?!".

בנוסף, מכתב התביעה עולה כי דלויה רכש ביוזמתו ציוד מקצועי בסך 12 אלף ש"ח, אותו השאיל למועדון ואכסן בחדר ההלבשה במגרש בקריית חיים. "המנכ"ל אורן שטרלינג סירב בכל תוקף לאפשר לתובע לקחת את הציוד האישי השייך לו", צוין.

תגובת הפועל חיפה ואורן שטרלינג תובא לכשתתקבל.

שוב צרות מחוץ למגרש. כץ (אלן שיבר)
שוב צרות מחוץ למגרש. כץ (אלן שיבר)
מעבר לתגובות