צרות בצרורות: תביעה נוספת נגד אספה

הוריו של ארי נשר ז"ל תובעים כ-400 אלף ש"ח בגין "נזק מיוחד"

גיל לוין
א א א א (שנה גודל)
(צילום: לירון מולדובן)
(צילום: לירון מולדובן)
תחילת כתבה

אומרים שצרות באות בצרורות, וכך בדיוק מרגיש יצחק אספה. שבוע בלבד לאחר התפטרות עורך דינו, כפיר דור, כחודשיים לפני פסק הדין ובמקביל לתביעה הכספית המתנהלת מולו בגין הלנת שכר עורך דינו. הבוקר (ראשון) הוגשה נגדו תביעה נוספת, הפעם אזרחית וקשה במיוחד, מצד הוריו של ארי נשר ז"ל, שנהרג בתאונת הפגע וברח בה היה מעורב שחקנה של מ.ס אשדוד.

כזכור, לפני כשנה אספה היה מעורב בתאונת "פגע וברח" בה נהרג נשר ז"ל. בספטמבר האחרון, הורשע השחקן בעבירה אחת של הפקרה וסעיף עבירה נוסף של שיבוש הליכי חקירה. מנגד, זוכה השחקן מעבירות של נהיגה בשכרות ונהיגה במהירות מופרזת מחמת הספק. שלב הטיעונים לעונש יחל בינואר הקרוב.

במקביל להליך הפלילי, הורי הנער, אבי ואיריס נשר, הגישו תביעה על סך 388,372 שקלים. כתב התביעה עוסק בעתידו המבטיח של ארי בתחום הקולנוע שנגדע בטרם עת וסכום התביעה כולל בתוכו סעיף של "נזק מיוחד" הכולל הוצאות קבורה, מצבה, לוויה, אזכרה. וכן, בעיקר, סעיף "נזק כללי" הכולל הפסד שכר לעיזבון ממועד פטירתו ועד מועד גיוסו הצפוי לצה"ל, פיצוי עבור הפסד כושר השתכרות לעיזבון בשנים האבודות ופיצוי עבור הפסדי פנסיה בשנים האבודות.

"תביעה זו עניינה תאונת דרכים מחרידה שכתוצאה ממנה נפגע קשה מאוד ונפטר מספר ימים לאחר מכן בחור בן 17 עילוי שהיה "כוכב" ונשקף לו עתיד מזהיר בעולם הקולנוע הישראלי והעולמי", כך נפתח כתב התביעה הרגיש. עוד נכתב בכתב התביעה: "ארי נאבק על חייו בבית החולים איכילוב במשך מספר ימים. ביום ה-27 בספטמבר נקבע כי ארי מצוי במצב של מוות מוחי ובאותו היום החזיר נשמתו לבורא כשאמו ואביו איריס ואבי נשר עומדים ליד מיטתו לאחר שכל תפילותיהם לבורא עולם כמו גם תפילות של רבים אחרי שהכירו את ארי, לא הועילו".

"גרם לפטירתו של עילוי". אספה במדי אשדוד (צילום: לירון מולדובן)
"גרם לפטירתו של עילוי". אספה במדי אשדוד (צילום: לירון מולדובן)

"כבר מגיל צעיר ארי התבלט בכישוריו יוצאי הדופן. ארי בלט מעל כולם והוגדר כ"כוכב נוצץ". כבר בגיל צעיר אי גילה הבנה רבה מאוד ועמוקה של התהליך הקולנועי. כולם התרשמו מהיות בעל שקיקה גדולה ו"צמא" לקולנוע", כך נכתב בתביעה.

"נאמר על ארי ע"י בעלי אוטוריטות מקצועיות ובעלי ניסיון בעולם הטלוויזיה והקולנוע כי בשביל ארי הקולנוע לא היה תחביב, אלא עניין מקצועי רציני כבר מגיל צעיר", הוסיפו, "אין בכלל ספק שארי היה מגיע בעתיד לעמדה בכירה בתחום הקולנוע, בין כמפיק או כבמאי או כשחקן וכנראה שילוב שלהם היה יכול להגיע גם לתפקיד בכיר אחר בתחום".

"כשמצרפים לאלה את העובדה שארי היה יפה תואר, כריזמטי וידע להתחבב על כולם ובנוסף "שערי" עולם הקולנוע היו פתוחים בפניו לאור מעמדו החזק והקשרים של אביו. זה המקרה בו על בית המשפט לפסוק לעיזבון פיצוי עבור הפסדי שכר בשנים האבודות בגובה שילוש השכר הממוצע במשק לא פחות".

עומד בפני תביעה קשה. אספה (צילום: לירון מולדובן)
עומד בפני תביעה קשה. אספה (צילום: לירון מולדובן)
מעבר לתגובות