סיינסברי: "הופתעתי מרמת הכדורגל הישראלי"

מאמן מכבי חיפה, בלבול: שמחים שיש במשחק מול בית"ר עניין

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אחרי שני ניצחונות חוץ רצופים ומרשימים, מכבי חיפה חוזרת לסמי עופר בו לא ניצחה כבר חודש וחצי. הירוקים ינסו להמשיך במומנטום המצוין ולתת קונטרה למכבי תל אביב שנמצאת בפסגה, אבל בשני תעמוד מולם יריבה לא פשוטה בכלל: בית"ר ירושלים. טרנט סיינסברי ומרקו בלבול דיברו היום (חמישי) במסיבת העיתונאים לקראת ההתמודדות.

טרנט סיינסברי הגיע למכבי חיפה רק לפני חודשיים והוא התאקלם לא רע בכלל. "כל משחק הוא גדול עבורי, לא משנה מול מי אנחנו צריכים לשחק", הכריז הבלם והודה: "הופתעתי מרמת הכדורגל הישראלי. יש פה את כל מה שצריך כדי להצליח באירופה מבחינת המועדונים עצמם והקהל, זאת ליגה גדולה".

"נצטרך לקחת את זה משחק אחר משחק. יש לנו בסיס של שחקנים צעירים ואני צריך להראות מנהיגות גם בתקופות קשות יותר", המשיך סיינסברי ודיבר על הציוות המתחלף במרכז ההגנה: "יש פציעות וההרכב תמיד ישתנה, אבל יש לנו סגל עמוק. כששחקן ייפצע יהיה מי שייכנס במקומו וזה מה שעושה את הקבוצה שלנו חזקה".

סיינסברי הופתע מהרמה של הכדורגל הישראלי (אלן שיבר)
סיינסברי הופתע מהרמה של הכדורגל הישראלי (אלן שיבר)

בלבול, לעומת זאת, לא הסתיר את ההתלהבות מהמשחק מול בית"ר והודה: "אנחנו שמחים שיש במשחק הזה עניין כזה גדול. אין ביטוי להצלחה שלנו יותר מזה שכל הכרטיסים נמכרו. מצפה לנו משחק קשה, נצטרך לעשות מינימום שגיאות כי יש לבית"ר התקפה חזקה. נעשה הכל כדי לתת הרגשה טובה לקהל ולהשאיר את הנקודות בבית".

"בליגה הזאת אין משחקים קלים, כל משחק הוא מלחמה. אין קבוצה שברחה לליגה. בית"ר נבנתה מצוין, וגם אנחנו, במשחק האחרונים, מבקיעים הרבה וסופגים פחות. השחקנים בוגרים מאוד, למרות שזו קבוצה צעירה אנחנו מראים הרבה אופי ונצטרך לבוא כך גם למשחק הזה", הוסיף מאמן מכבי חיפה.

כשנשאל האם ניצחון על בית"ר יגרום למכבי חיפה לדבר על אליפות טען בלבול: "אנחנו רק במחזור התשיעי, קשה להצביע על כיוון. במסע"ת הראשונה שלי, גם כשהיינו בתחתית אמרתי שצריך לכוון למעלה ולחשוב בגדול. יש שחקנים שעדיין לא התנסו במאבקי הצמרת, רואים טיפה את חוסר היציבות במשחקים שלהם ואנחנו עובדים איתם על זה".

"יש פה שחקנים עם אופי טוב, ראינו זאת גם העונה וגם בעונה שעברה. ראינו מהפכים, התמודדנו יפה בשטרסבורג עם שחקן אחד פחות, רעננה הובילה עלינו בשני שערים וניצחנו אותה. אנחנו עובדים על זה באימונים ובמועדון כמו מכבי חיפה צריך לעשות את זה", טען בלבול בנוסף. "מול רעננה בישלנו שני שערים משמאל, זו קבוצה מאוזנת. הקבוצה תוקפת משני הצדדים וכך זה צריך להיות".

ומה עם שועה? "הוא הרגיש את שריר הירך האחורי, הוא ייבדק והיום נהיה חכמים יותר", דיווח בלבול ונשאל על ההרכב. "אני קובע אותו ממש לפני המשחק. יש לנו הרבה אימונים עד למשחק, אבל 48 שעות פחות להתכונן מאשר שלבית"ר היה".

בלבול מרוצה מהעניין במשחק מול בית"ר (אלן שיבר)
בלבול מרוצה מהעניין במשחק מול בית"ר (אלן שיבר)
מעבר לתגובות