אביטן מירר בבכי: "התפרצות של תסכול וכאב"

המאמן לא עצר את הדמעות והוסיף: "מגיע לדמארי, נעשה צדק". צפו: חלק מהאוהדים קיללו אותו בסיום המשחק

שירי אלג'ם
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

עשר דקות. זה כל מה שהפריד בין ניסו אביטן לקו האדום ואולי גם לסיום דרכו בהפועל ת"א, אבל באותם עשר דקות הכל התהפך. דווקא ברגעים בהם הקהל קרא בסינרגיה מוחלטת למאמן האדומים לקחת אחריות, שערים של שחר הירש ועומר דמארי נתנו לו קצת אוויר לנשימה (1:2 על הפועל כפ"ס) והובילו את מאמן הפועל להתפרצות רגשות שאי אפשר להישאר אדיש אליה.

אז נכון, מדובר בסך הכל במשחק ליגה מול הפועל כפ"ס, אבל בהתחשב בפתיחת העונה הנוראית של הפועל ת"א - זה לא פחות מגלגל הצלה עבור אביטן, והחגיגות? בהתאם. ולמרות הניצחון, האוהדים המשיכות במחאה, כאשר 30 מהם המתינו לאביטן ביציאת השחקנים מבלומפילד. חלקם קיללו את המאמן וקראו לו להתפטר ("אתה לא מאמן"), אך היו גם אחרים שחיבקו ועודדו. ובזמן שהקהל אמר את דברו בחוץ, הקולות מחדר ההלבשה הביעו תחושה שונה לחלוטין, כשבמרכז העניינים עמד לא אחר מאשר כובש שער הניצחון - עומר דמארי - שחזר לכבוש אחרי כמעט שנה של בצורת.

"זו הייתה התפרצות של תסכול וכאב", הסביר ניסו אביטן את התחושות בסיום. "עברנו תקופה קשה כמו שרק אנחנו יודעים לעשות. הניצחון הזה יסייע למועדון, לקהל ולשחקנים, שהם הכי חשובים. אני מקווה שזה יסמן על הבאות ויפרוץ את המחסום הפסיכולוגי שהיה לנו בתחילת העונה. הניצחון הזה הוא לא אישי שלי, זה ניצחון קבוצתי. גם בתקופות הכי קשות, אנחנו לא משחקים טניס. אני אומר את זה לשחקנים שלי, ככל שמנסים לפלג ככה כואב יותר".

אביטן. התפרצות רגשות
אביטן. התפרצות רגשות

"מבחינתי מה שהיה חשוב זה לשדר שאסור לאבד אמונה", המשיך מאמן הפועל ת"א. "להראות שאנחנו יודעים לעשות את הדברים נכון. ראיתם כמה פעמים זה הלך לרעתנו, וגם הפעם הכל הלך בצורה הכי מותחת שיש, אבל סופסוף לכיווננו. אני משתדל להישאר מרוכז, לקבל החלטות טובות לקבוצה ולהתניע אותם. שמח שזה התחבר".

כשנשאל אם יש אנשים שלא רוצים לראות אותו במועדון, אמר: "הקהל מביע לפעמים את דעתו בצורה חדה וכואבת, כמו היום. אני יודע באיזה מקצוע אני עוסק, גם ברגעים כאלה אני לא מאבד אמונה. מה הלאה? רוצים לייצר רצף חיובי". על דמארי אמר אביטן וסיכם: "מגיע לו. יש פה צדק אחרי תקופה קשה שעברה עליו. אני מאושר בשבילו ובשביל הפועל ת"א, אנחנו תמיד נמצאים באותה עגלה ומושכים אותה לאותו כיוון. שמח שההחלטה להחזיר אותו השתלמה לכולנו".

בדומה לאביטן, גם עומר דמארי התקשה להסתיר את ההתרגשות בסיום: "זה רגע מרגש מאוד עבורי, חיכיתי לו הרבה זמן. מעבר לשלוש הנקודות, היה לי חשוב לחזור לכבוש ולהוכיח שאני עוד פה. אני מאוד מאוד שמח, אבל נשאר עם רגליים על הקרקע. ניצחנו בדקה ה-90 והיה משחק דרמטי מאוד, אבל פתיחת העונה הייתה לא טובה וצריך להמשיך הלאה כעת".

"כל שחקן רוצה לשחק", תיאר דמארי את התחושות בתקופה הקשה. "לקחתי את זה לכיוון חיובי, בכל זאת, חזרתי מפציעה לא קלה. עשיתי אימונים וחיזוקים, אבל יש לי עוד עבודה לעשות. אני עדיין לא בשיא הכושר. מעמד? איבדתי אותו בגלל הפציעה ולא חזרתי טוב. זה לגיטימי. אני צריך להוכיח כל שבוע מחדש שמקומי על הדשא".

דמארי. "נעשה פה צדק"
דמארי. "נעשה פה צדק"
מעבר לתגובות