רוני לוי: "מאמין בווראן, הוא צריך בטחון"

מאמן בית"ר אחרי ה-0:3 על נתניה: "נצטרך להמשיך בדרך הזו"

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אנחת רווחה בעיר הבירה: אחרי שהושפלו בטדי ע"י מכבי ת"א, בית"ר ירושלים מחקה את הרושם והשיגה הערב (ראשון) ניצחון גדול משלה, 0:3 על מכבי נתניה. מחצית ראשונה קטלנית של הירושלמים, עם שערים של גדי קינדה (19), שי קונסטנטין בפנדל (33) ושלומי אזולאי (41), הספיקו לבית"רים כדי לסמן וי משמעותי, ואולי גם נקודת מפנה.

"תמיד אמרתי שייקח לנו זמן להתחבר", אמר בסיום מאמן בית"ר, רוני לוי. "עשינו הכנה טובה, וגם בגביע הטוטו נראינו טוב, אבל בליגה הלך יותר קשה וכשלא מייצרים מומנטום, זה עוד יותר מורכב. כל המחמאות מגיעות לשחקנים".

בהמשך, לוי נשאל לגבי שני החלוצים שלו, שלומי אזולאי ואנתוני וארן, ולגביהם הוא לא הותיר מקום לספק: "שניהם טובים מאוד. כבר אמרו עליהם שהם חלשים, אבל אני ויוסי מאוד מחזיקים מהם, סומכים עליהם ויודעים שהם צריכים ביטחון". לסיום, הוא הודה: "אחרי ה-0:3 קצת חששתי, כמו במקרה של ליברפול (נגד זלצבורג בליגת האלופות) כי נתניה תשחק על הכבוד וזה תמיד מסוכן, נאלצנו להזיע עד הסוף אבל לשמחתי עמדנו בזה וניצחנו".

"אני מאמין בו, הוא צריך ביטחון". וארן (צילום: ברני ארדוב)
"אני מאמין בו, הוא צריך ביטחון". וארן (צילום: ברני ארדוב)

המצטיין בשורות בית"ר, לוי גארסיה, נשמע מאושר בסיום הניצחון: "זו הרגשה מדהימה. היינו מאוכזבים מאוד בשבוע האחרון, אבל עבדנו קשה, סידרנו את הראש וזה תמיד מרגיש טוב לנצח". בנוגע לשאלה האם הלחץ ירד, גארסיה השיב בחיוב: "כן. לאוהדים, לנו, למאמנים ולכולם. שמח לקחת את שלוש הנקודות, שזה הדבר הכי חשוב. היה לנו חשוב מאוד לנצח היום ולכן אני מאושר".

מהצד השני, מאמן מכבי נתניה שי ברדה, כהרגלו אמר את האמת הפשוטה: "נפלנו במחצית הראשונה בכל דבר מול הכישרון של בית"ר, אנחנו לא מצליחים למצוא פתרונות למרות שעבדנו כל השבוע עם גישה פנטסטית. אנחנו מאכזבים את עצמנו, גם את הקהל ובעל הבית. היינו במצב הזה גם בשנה שעברה, ונצטרך לדעת איך לצאת ממנו".

בהמשך, המאמן התייחס גם לבעיות: "שיחקנו מאוד לא מסודר, יש אצל השחקנים חוסר ביטחון מאוד גדול, ואחרי המחצית הראשונה ובשבוע שעבר נצטרך לדעת להחזיר אותו. אנחנו אחרונים בשלב הזה, נרים את ראש. זו קבוצה צעירה, שהוכיחה יכולות בשנים האחרונות. אני מבטיח ובטוח שתראו נתניה הרבה יותר טובה".

האכזבה הקשה ניכרה גם על פניו של הקפטן, אלמוג כהן. "אנחנו מאוד מאוד מאוכזבים", אמר בסיום. "רצינו מאוד לשמח את הקהל, גם הרגשנו טוב, אבל יש רגעים בכדורגל שפשוט לא הולך. כואב לי עלינו ועל הקהל". האם מדובר במשבר? "אין ספק שזה משבר, אף אחד לא יעזור לנו אם לא נעזור לעצמנו, נצטרך להוציא את העגלה מהבוץ. רק אנחנו השחקנים נוכל לצאת מזה, כל אחד יסתכל על אופיו ונצטרך לראות איך מצליחים לצאת מהמצב שנקלענו אליו. בעזרת השם, עוד שבועיים נחזור לשמח את הקהל".

"אכזבנו את עצמנו ואת בעל הבית". ברדה בסיום (צילום: ברני ארדוב)
"אכזבנו את עצמנו ואת בעל הבית". ברדה בסיום (צילום: ברני ארדוב)
מעבר לתגובות