אספה: "אכאב את כאב משפחת נשר לשארית חיי"

מגן אשדוד הורשע בהפקרה ושיבוש הליכים. צפוי להישלח למאסר

תגיות: ליגת העל

גיל לוין
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

כמעט שנה חלפה מאז הערב הטראגי בו היה מעורב יצחק אספה בתאונת ה"פגע וברח", בה נהרג רוכב האופניים, ארי נשר, זכרו לברכה. הבוקר (שלישי) התקיימה בבית המשפט המחוזי בת"א הכרעת הדין בתיק שטלטל את עולם הספורט והמדינה כולה. בבית המשפט התייצבו גם הוריו של ארי נשר ז"ל, הבמאי המוערך אבי נשר ואשתו איריס.

מגנה הימני של מ.ס אשדוד, הואשם בשתי עבירות הפקרה, נהיגה בשכרות, נהיגה במהירות מופרזת ושיבוש הליכי חקירה, אך מתוך סעיפי כתב האישום, החליט הבוקר השופט, צבי גורפינקל, להרשיע את אספה בשיבוש הליכי חקירה ועבירת הפקרה אחת בלבד. למעשה, הוא זוכה מסעיפי נהיגה בשכרות ומהירות מופרזת.

אספה מסר לאחר הכרעת הדין: "זהו בוקר קשה שמסכם שנה קשה מאד עבורי, אך קושי זה הוא כאין וכאפס לעומת הקושי של משפחת נשר, שאיבדה את היקר לה מכל, ארי נשר ז"ל. אני משתתף בצערם העמוק וכואב את כאבם ואמשיך לכאוב אותו בכל יום במהלך חיי".

ממ.ס. אשדוד נמסר בתגובה: "זהו יום קשה לכל משפחת מועדון ספורט אשדוד, שמזדהה עם כאבה העצום של משפחת נשר. על מנת להמשיך ולהעלות את המודעות לבטיחות בדרכים, ובהמשך לפעולות שנקטנו במהלך העונה הקודמת, המועדון ימשיך להנחיל ולהטמיע את החשיבות של נהיגה נכונה וזהירות בדרכים בקרב שחקני מחלקת הנוער והאקדמיה וכן במסגרת פעילות קהילתית שמבצע המועדון בבתי הספר בעיר".

בסביבת השחקן, מספרים כי אספה יודע ומבין כי הוא הולך לבלות תקופה במאסר, כשעל פי הפסיקה השחקן עתיד לקבל עונש הנע בין 10 ל-40 חודשי מאסר בפועל.

כמו כן, מוקדם יותר היום, הגיש עורך דינו כפיר דור, בקשה נוספת להשתחרר מהתיק לאחר שג'קי בן זקן, שהעסיק אותו מלין את שכרו. יש לציין כי עזיבה בשלב זה את התיק היא מורכבת ולרוב אינה מאושרת בשלב זה של הדין, אך במידה והבקשה לעזוב את התיק תדחה פעם נוספת, צפוי דור להגיש פנייה לבית המשפט העליון.

אבי ואיריס נשר. הוריו של ארי ז"ל
אבי ואיריס נשר. הוריו של ארי ז"ל

"לא ייתכן שלא הבחין בפגיעה, בעת שנסע ברכב כה קטן והרעש היה כה גדול", אמר השופט גורפינקל על טענת אספה כי לא היה מודע לתאונה וסיפר כי חשב והיה מדובר בפנצ'ר בגלגל, כשהוא גם מטיל ספק ברעיון כי נגרם לו פנצ'ר ואספה לא עצר לבדוק את הנזק. "בנסיבות אלו לא אוכל לקבל את טענות הנאשם. עוד לא ייתכן שהמשיך לנסוע ללא המראה הימנית שניתקה מהרכב מבלי לשים לב", הסביר, "הדבר מעיד שהנאשם היה מודע לתאונה ובחר לעזוב את העזרה מבלי להגיש עזרה".

על שיבוש הליכי החקירה קבע גורפינקל: "התנהגותו ברחוב בן אביגדור, כשהגיעו השוטרים, התנהגותו של אספה לא הייתה תמימה והוא עשה הכל על מנת להרחיק עצמו ממעורבות בתאונה", אמר השופט, "הנאשם היה מודע לפגיעה באופניים, מבלי לדווח עליה ומבלי להגיש עזרה ונמלט מהמקום" הסביר. "הנאשם שיקר תחילה כי לא הוא נהג ברכב, ועל אף שלא יזם את שיחת הטלפון לגרר, אותה ביצע אור דסה, הנאשם השתתף ברעיון של הרחקת הרכב בטרה להעלים ראיות. על כן אני מרשיע אותו בשיבוש הליכי חקירה".

באשר לסעיף הנהיגה בשכרות, אמר גורפינקל: "הבדיקה אמנם מעידה כי היה בדמו אלכוהול, אך לא מרשיעה כי היה שיכור בעת הנהיגה. הבדיקה משקפת את מידת האלכוהול בזמן הבדיקה אך לא בזמן הנהיגה. אינני מאמין לטענתו שלא שתה, אולם בהיעדר חוות דעת אחרת, לא ניתן להרשיע את הנאשם בנהיגה בשכרות. אני מסכה אותו מחמת הספק בסעיף זה".

על סעיף המהירות המופרזת אמר השופט: "בוחן התנועה הגיע למסקנה כי מדובר במהירות כ-75 קמ"ש, אך המומחה עצמו הסתייג מהקביעה מאחר ואין לו קביעה למרחק שעבר הרכב בתוך הזמן שנמדד. לא אוכל לסמוך על חוות הדעת של הבוחן. לכן אזכה את הנאשם בסעיף זה".

באשר לעבירות ההפקרה: "הקטין שהרכיב את נשר אמנם נפגע מהתאונה, אך לא סבל מחבלה חמורה ועל כן אין לייחס לו שתי עבירות הפקרה. לכן אייחס לו עבירת הפקרה אחת בלבד".

אספה. ייכנס לתקופת מאסר
אספה. ייכנס לתקופת מאסר
מעבר לתגובות