המפסידים הגדולים: המשמעות של הגעת קאניוק

אחמדי לא יגיע, מעמד חדידה ואראל יפגע? השינוי של סילבס

יגאל גולדשטיין
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

אחרי תקופה ארוכה של חיזורים, בהפועל חיפה רשמו אמש (חמישי) חיזוק משמעותי להמשך העונה בדמותו של גידי קאניוק, ואם לא די בכך, האדומים-שחורים קינחו ברכש נוסף - ניקולה גולאן. כעת, אחרי שחיים סילבס מצא את החיזוק שחיפש, בכרמל התפנו לחשוב מה המשמעות של שני המהלכים שעשו.

אין ספק שבמועדון יש שביעות רצון מההחתמות, אך יש להם השפעה על לא מעט שחקנים אחרים בקבוצה או מחוצה לה. בראש ובראשונה, לאחר החתמתו של ניקולה גולאן, צירופו של ואלון אחמדי ירד מן הפרק, שכן במועדון לא רצו לוותר על המענק ממנהלת הליגה (300 אלף ש"ח).

עוד קודם לכן, כשסילבס החל לחפש לפני כחודש חיזוק למרכז המגרש שיהווה תוספת כוח להתקפה, דובר על הבאתו של פרנסיסקו ג'וניור, מה שכמעט הוביל את גיא חדידה להפועל חדרה, אך לאחר שיחות עם הצוות המקצועי וההנהלה הוא החליט להישאר. כעת, קאניוק בעל רגל שמאל חזקה צפוי לקחת מדקות המשחק של חדידה שעד כה רשם יכולת טובה.

שחקן נוסף שעשוי להיפגע מהגעתו של קאניוק הוא שחקן הבית של הפועל חיפה, גל אראל. קווין טאפוקו ופרנסיסקו ג'וניור מקבלים קרדיט במרכז השדה וקאניוק צפוי לחבור אליהם, מה שדוחק את אראל החוצה. כזכור, בעונה שעברה הקהל מחה בעקבות אי מתן קרדיט לאראל.

גם שיטת המשחק של חיים סילבס עשויה להשתנות בשל הגעתו של קאניוק. בדרבי עלתה הפועל חיפה עם שלושה בלמים, אך ברוב הקריירה של קאניוק הוא תופקד כקשר 50-50 או הוצב מתחת לחלוץ - עמדות שבאות לידי ביטוי במערך הכולל קישור מעובה, ונראה כי הפועל חיפה תעבור לשחק עם רביעייה הגנתית.

בתוך כך, שוערה של הפועל חיפה,יסמין בוריץ', לא שותף אתמול במשחק בין בוסניה לליכטנשטיין במסגרת מוקדמות יורו 2020. בוריץ' צפה מהספסל בחבריו מביסים 0:5 וביום ראשון יקווה לקבל קרדיט מול ארמניה. לאחר מכן ישוב בוריץ' ארצה לקראת המפגש נגד בית"ר ירושלים.

סילבס. עומד בפני מהפכה (ברני ארדוב)
סילבס. עומד בפני מהפכה (ברני ארדוב)
מעבר לתגובות