קייס פתוח: איפה יחתום המלפפון החם בשוק?

לולא מגבלות הפייר-פליי, קייס גאנם כבר היה במכבי. אלא שהצהובים משתהים, והיריבות אורבות. וגם: ההחלטה של רעננה על עתידו וסעיף השחרור שנקבע. הסיפור מאחורי הקיץ

גיל לוין
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

בעוד שבועיים יינעל חלון ההעברות של ליגת העל וככל שאנחנו מתקרבים לדד-ליין, נדמה ששם אחד עולה שוב ושוב בהקשר של הקבוצות הגדולות: קייס גאנם. אחרי שהשלים עונת בכורה מוצלחת בליגת העל עם שבעה שערי ליגה ועוד שניים בגביע, החלוץ בן ה-21 מיצב את מעמדו כאחד משחקני ההתקפה המבטיחים בכדורגל הישראלי.

בקיץ 2018 צירפה רעננה את בן טיפוחיו של מנחם קורצקי לעונת השאלה אחת מרמת השרון. המאמן, שעקב באדיקות אחר השחקן במשך שנים, סימן אותו כ"אחד השחקנים הגדולים שיצאו מישראל" ודאג שיגיע לקבוצה מהשרון כדי שתהפוך למעין חממה עבורו. וכך היה.

באפריל האחרון, רגע אחרי שהדהים עם מספרת אקרובטית לרשת של הפועל ת"א, מימש הבעלים של הפועל רעננה אשר אלון את אופציית הרכישה בחוזה של השחקן ושילם 700 אלף ש"ח עבור קצת יותר מחצי מכרטיסו.

אלון. מימש את האופציה באפריל האחרון (עודד קרני)
אלון. מימש את האופציה באפריל האחרון (עודד קרני)
יישאר באדום או יעבור לצהוב? (דני מרון)
יישאר באדום או יעבור לצהוב? (דני מרון)

כעת, ולאחר שכבר הצהירו בשרון שהוא לא יעמוד למכירה בחלון ההעברות הנוכחי, הופך גאנם למלפפון החם ביותר בשוק. מכבי ת"א, מכבי חיפה והפועל באר שבע כבר הוזכרו כמי שהביעו עניין, אך הקבוצה של איביץ' היא המועמדת הבולטת לרכישתו באופן מיידי.

בהפועל רעננה עוד קיוו להיעזר בשחקן לפחות עד חלון ההעברות של ינואר השנה. "הוא צריך עוד קצת זמן להתעצב לפני שיעבור למועדון גדול", סיפרו בצוות המקצועי, אך בהנהלה מבינים - אם תגיע הצעה מספיק אטרקטיבית, השחקן יעזוב. תג המחיר? כ-1.7 מיליון יורו.

איביץ'. מעוניין בגאנם (ברני ארדוב)
איביץ'. מעוניין בגאנם (ברני ארדוב)

"קייס הוא החלוץ הבא של ישראל", קבעו בהנהלה של רעננה, "הוא שווה הרבה יותר מתג המחיר הזה. מי שבאמת מאמין בו, ישלם את זה", הוסיפו. ויש מי שמאמין בו. בימים האחרונים ממשיך להתנהל משא ומתן מול מכבי ת"א, ובשרון מספרים שלולא חוקי הפייר-פליי, גאנם היה שחקן של איביץ' כבר בתחילת הקיץ.

עוד מכבי ת"א מנסה למצוא פתרונות, קבוצות אחרות בליגה מנצלות את ההזדמנות וממשיכות לחזר אחר השחקן. אז האם קייס יעזוב את השרון בקרוב? "השנה זה יקרה בוודאות", מספרים במועדון האדום, שאפילו החתים בשבוע החולף את החלוץ עידן שמש, במטרה לחזק את הסגל, "לכל תרחיש שיבוא".

קורצקי. גאנם בן טיפוחיו (דני מרון)
קורצקי. גאנם בן טיפוחיו (דני מרון)
מעבר לתגובות