נסיך הגאות והשפל: על הקאמבק של רמי גרשון

הקושי במציאת בלם, מחנה האימונים המושלם, האופי הבלתי מתפשר, הרומן המתחדש עם הקהל והחברות העמוקה עם אעיד חבשי. במכבי חיפה כבר הראו לרמי גרשון את הדלת, אך הוא הפך לבאנקר הכי גדול בהרכב של מרקו בלבול. האם יישאר כזה גם העונה בליגת העל?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

את ה-29.4.2019 רמי גרשון כנראה לא ישכח עד תום הקריירה. 42 דקות הספיקו למרקו בלבול כדי להוציא אותו מהמשחק של מכבי חיפה מול בני יהודה. אמנם הבלם היה חלש, אבל העובדה שהמאמן לא חיכה שלוש דקות עד לסיום המחצית הראשונה גרמה לתחושה שהוא משפיל את גרשון בדרך, אולי, לסיום הקדנציה בירוק.

בלבול הסביר שההחלטה מקצועית. שחקנים אחרים היו, אולי, מעלים פוסט ברשתות החברתיות או מגיעים עם הראש למטה לאימונים, אבל גרשון כבר עבר הכל בכדורגל. הוא למוד אכזבות ממאמנים (בעיקר הצוות ההולנדי שלא ספר אותו, מ.פ), למוד פציעות לא פשוטות, למוד ניסיון. ניסיון שאולי גרם לו להבין שהדרך היחידה שלו לדבר ולהוכיח את עצמו, תהיה על המגרש.

בסך הכל אצל בלבול הוא שותף ב-12 משחקים, מתוכם 9 פעמים פתח בהרכב. הבעיה שהמשחק מול בני יהודה היה האחרון שלו בעונה שעברה. בארבעת המשחקים שנותרו הוא לא שיחק, מה שלא מנע ממנו להזמין לחתונתו את ראשי חיפה וגם את בלבול.

גרשון. לא ישכח את ה-29.4 (יוסי שקל)
גרשון. לא ישכח את ה-29.4 (יוסי שקל)

רק לפני חודשיים נפוצו שמועות על עזיבה אפשרית. לגרשון לא נאמרה מילה, אבל לסוכנו דודו דהאן הועבר מסר למצוא לו קבוצה שתסכים לקחת על עצמה את חוזהו. למרות הצעות לשוב לבלגיה, המקום בו הוא זוכה עד היום להערכה, גרשון סירב בתוקף. הרצון שלו להוכיח שהמקום שלו בהרכב מכבי חיפה, החתונה עם הדוגמנית ואשת העסקים נטע אלחמיסטר והרצון להקים בית בישראל היו מעל הכל.

הקיץ החל וחיפה לא הצליחה להנחית בלם ראוי. הצעות שהוגשו לכמה מהם נפלו מסיבות כאלו ואחרות ולבלבול לא נותר ברירה אלא לתת לגרשון את המפתחות. עכשיו, בלי סרט הקפטן, בלי לחץ, הבלם הבין ששוב הכל תלוי בו ולקח את ההזדמנות בשתי ידיים, הפעם כנגד כל הסיכויים.

את מחנה האימון הוא סיים, לדעת רבים, כמצטיין ובארבעת המשחקים בליגה האירופית מול מורה הסלובנית ושטרסבורג הצרפתית, הוא היה מהטובים על המגרש. נקי מטעויות. הרגע המרגש מבחינתו היה במשחק האחרון נגד הצרפתים. ברגע שעלה לדשא, 23 אלף הצופים חלקם שרקו לו בוז בעונה שעברה, עודדו אותו בטירוף. "רמי צריך ביטחון וכשיש לו ביטחון הוא אחד הבלמים הכי טובים שיש", אומרים במכבי חיפה, "הוא סבל מפציעות. כל דבר טעות קטנה הייתה משפיעה עליו בעונה שעברה. השנה הוא עשה שינוי מהותי".

ואנהזברוק. ראה בו כמנהיג ההגנה של גנט (Getty)
ואנהזברוק. ראה בו כמנהיג ההגנה של גנט (Getty)
בלבול. קיבל הזמנה לחתונה (אלן שיבר)
בלבול. קיבל הזמנה לחתונה (אלן שיבר)

לא סתם המילה "ביטחון" שגורה בכל מה שקשור לגרשון. בשיאו, בגנט הבלגית, המאמן היין ואנהזברוק אמר עליו: "גרשון הוא המנהיג שלנו. התחנה האחרונה בהגנה". עד היום סבור גרשון שהמאמן הזה קידם אותו יותר מכולם.

"רמי הוא שחקן מיוחד, לא שחקן רגיל וגם לא אדם רגיל", מוסיפים במועדון. עוד עדות לכך היא העובדה שהחבר הכי טוב שלו במכבי חיפה הוא עאיד חבשי. מעטים השחקנים שמתחברים לאלו שמשחקים על אותה משבצת. כשחבשי ספג אדום מול שטרסבורג, גרשון היה הראשון שהגן עליו ולא פעם אחרי ולפני האימונים הם נמצאים יחד. "זה לא מובן מאליו", אומרים שחקנים בחיפה, "הוא לקח ממש קשה את ההרחקה של חבשי. כל שחקן מחכה שמישהו שמשחק על המשבת ממנו יעשה טעות כדי שייכנס במקומו להרכב, אבל רמי הוא אחר". אגב, גרשון מרבה לומר שמבחינתו חבשי הוא הבלם הטוב ביותר בישראל.

בחיפה כבר הודיעו שיצורף בלם זר. על פניו נראה כי מי שישלם את המחיר הוא אליסון דוס סנטוס, אבל בכדורגל, גם גרשון יודע, הכל נזיל. השחקן שיחגוג אוטוטו יום הולדת 31 כבר יודע איך להתמודד עם כל משבר שיבוא. מצד שני, כמו שהוא נראה באימונים ובמשחקים, אולי מכבי חיפה שוב תהנה מאחד הבלמים הישראלים המצליחים באירופה, ומי יודע, אולי בשל הבעיות בהגנה של נבחרת ישראל, הוא יוזמן גם לסגל לקראת המשחקים הקרובים נגד צפון מקדוניה וסלובניה כדי לערוך את ההופעה ה-27 שלו במדים הלאומיים.

ישמור על המקום? גרשון (אלן שיבר)
ישמור על המקום? גרשון (אלן שיבר)
מעבר לתגובות