רשמית: אביטן חתם לשנתיים בהפועל ת"א

המאמן, שפוטר מוקדם יותר מחדרה, יוצג בחמישי אצל האדומים: "הגיע הזמן לאתגר חדש"

א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

הפועל תל אביב השלימה הערב (רביעי) את הזעזוע בעמדת המאמן שלה והודיעה באופן רשמי על החתמתו של ניסו אביטן לשנתיים הקרובות. המאמן, שפוטר מוקדם יותר היום מהפועל חדרה בגלל שניהל משא ומתן מול בעלי האדומים האחים ניסנוב, יוצג מחר ב-13:00 במסיבת עיתונאים מיוחדת וחגיגית במתחם האימונים "חודורוב".

עוד לפני שחתם, הוא קיים פגישה עם הבעלים שרצו לשמוע את הפילוסופיה שלו. השיחה הוגדרה כמקצועית וחיובית מאוד. שרון ניסנוב הדגיש בפני אביטן את עניין שיתוף הפעולה שחשוב לו מאוד גם עם אנשי הצוות וגם עם מחלקת הנוער. אגב, השניים לא שוחחו באופן ספציפי על העוזר דן רומן או על שאר אנשי הצוות.

כבר אתמול פורסם באתר ערוץ הספורט על התעניינותה של הפועל ת"א באביטן, במדיה שיחק ונחשב למוערך מאוד. המאמן הגיע הערב למסיבת סיום העונה של הפועל חדרה ונפרד מאנשי ושחקני הקבוצה בדמעות. "אני חושב שהדרך שבה התנהלתי הייתה הוגנת", אמר להם אביטן. "בחיים לא חלמתי שכך זה ייגמר עם חדרה. זה לא היה צריך להיגמר, כמה אנשים חשבו שטעיתי ואני חושב שלא טעיתי, הדרך והדברים שעשינו יחד זה היה צריך להיגמר יפה יותר. אני חושב שהגיע הזמן שלי לאתגר חדש".

אתגר חדש. ניסו אביטן (צילום: האתר הרשמי של הפועל ת"א)
אתגר חדש. ניסו אביטן (צילום: האתר הרשמי של הפועל ת"א)

זה אומנם היה באוויר בשבועות האחרונים, אבל הפרידה מקובי רפואה לא עברה בצורה חלקה אצל חלק מאוהדי הפועל ת"א. המאמן התחבר מאוד לקהל, שמצידו מעריך אותו מאוד, ואותם אוהדים שלא מסכימים עם הפיטורים, שוקלים באילו צעדי מחאה לנקוט כנגד הבעלים.

בינתיים, בקרב ארבעת הבעלים אין הסכמה הדדית שהפיטורים היו המהלך הנכון. איציק ושרון ניסנוב, האחראים על הקבוצה הבוגרת והצד המקצועי, אומנם תמכו בפרידה וטענו שאין ברירה אחרת, אלא שבועז תושב הופתע מאוד מהצעד וניסה עוד לפשר בין הצדדים בשעות הערב אתמול. גם זאב גרינברג לא תומך נלהב מהפרידה של רפואה, וכזכור גם בפעם הקודמת לגרינברג הייתה ביקורת על הדרך שבה סיימו את ההתקשרות עם רפואה ובאופן כללי התנגד לכך.

לרפואה אין סעיף פיצויי פיטורים בחוזה, מה שאומר מבחינה משפטית שהוא יצטרך לקבל את כל שכרו לעונה הבאה, המוערך בכחצי מיליון ש"ח (נטו). "אנחנו נשלם את כל מה שאנחנו צריכים", אמרו בהנהלה. "אין היום מישהו אחד שאנחנו חייבים לו כסף". יחד עם זאת, כמובן שהבעלים ינסו להימנע מתשלום מלא שכזה, ולא מן הנמנע שהעניין יגיע לערכאות משפטיות.

בנושא אחר, הספונסרית הראשית של המועדון, חברת "ארקיע", הודיעה לבעלים כי היא תממש את האופציה שבחוזה האימוץ ותמשיך לתת חסות לאדומים בשנתיים הקרובות. הבעלים, זאב גרינברג אמר בתגובה: "אני שמח ש'ארקיע' מביעה מחדש את אמונה במועדון. זה לא מובן מאליו, אחרי שנתיים של שיתוף פעולה בין מותגים חזקים, אני מצפה לראות את החיבור ממריא למחוזות גבוהים. השמיים הם הגבול".

נוסטלגיה: צפו בניסו אביטן השחקן כובש במדי הפועל ת"א >>>

מעבר לתגובות