שוב לא שקט: ירדן שועה נזרק מאימון מכבי חיפה

עוד פרשה עם שחקן הרכש הצעיר של הירוקים. החלוץ התעצבן במהלך אימון ואף פלט מספר קללות. המאמן מרקו בלבול לא נשאר חייב. דראמה מרשים ועשוי לחתום במועדון

מוטי פשכצקי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

הרוחות מסביב לירדן שועה שוב סוערות, אחרי שהחלות נזרק מאימון מכבי חיפה. השחקן שהגיע בינואר מבני יהודה התעצבן במהלך אימון שנערך הבוקר בכפר גלים והשתולל, והמאמן מרקו בלבול אמר לו בתגובה: "לך תתקרר ותשתה מים", והורה לו לעזוב את מתחם האימונים.

האירוע התרחש במהלך משחקון 4 על 4 באימון, כאשר שועה שיתף פעולה עם עוסמאן דראמה, אטיין ריינן ורועי קהת. החלוץ איבד כדור במהלך המשחקון וקבוצתו ספגה שער, ולאחר מכן הוא כעס ואמר: "אין לי עם מי לשחק פה". גורם בקבוצה טען שהוא עשוי להיקנס על העניין: "הוא יראה בסוף החודש את תלוש המשכורת שלו ויבין".

זו לא הפעם הראשונה שמתרחשת תקרית משמעתית עם החלוץ בן ה-19: רק לפני כשבועיים, במשחק מול הפועל ב"ש, הוא הגיב בעצבים לחילוף, וזרק את חולצתו על הדשא. שועה, שהגיע עם תקוות גדולות כבש בסה"כ 2 שערי ליגה ב-13 הופעות במדי הירוקים העונה.

בנושא אחר, דווקא לאחר תקופה חיובית, ורצף של ארבעה משחקים ללא הפסד, העונה של מכבי חיפה שוב קיבלה את הגוון האפור לו התרגלה רוב הזמן, אחרי ההפסד 2:0 להפועל חדרה. אצל הירוקים עוד לא נרגעו, לא רק מההפסד אלא בעיקר מהיכולת החלשה שהפגינו השחקנים. המאמן מרקו בלבול התייחס לכך באסיפה שקיים אתמול (שלישי): "ההפסד שלנו היה מנטלי בעיקרו, לא באנו נכון למשחק ואסור שזה יקרה. הכוח שלנו הוא הביחד והגישה הטובה, וכל זה לא היה נגד חדרה".

ישוב מההשעיה לאימונים בשישי. עוואד (צילום: דני מרון)
ישוב מההשעיה לאימונים בשישי. עוואד (צילום: דני מרון)

לאור היכולת החלשה שהפגינה ההגנה במשחק נגד הקבוצה של אביטן, בלבול החליט לשחק עד סיום העונה במערך של שלושה בלמים, שעבד טוב יותר. אחת המסקנות שהסיק המאמן היתה שעופרי ארד ועאיד חבשי מתקשים לשתף פעולה במערך של שני בלמים, וגם ג'ורג' מנדז'ק ונטע לביא פחות באים לידי ביטוי בקישור.

מוחמד עוואד, שהושעה בעקבות היריקה לעברו של יהב גורפינקל במשחק ביום שני, יחזור להתאמן ביום שישי וצפוי להיקנס. בקבוצה מתעקשים להשאיר את התקרית מאחוריהם: "המשחק הקרוב מול מכבי ת"א הוא הדבר היחיד שאנחנו צריכים להתעניין בו, ולא במה שהיה, כי זה כבר לא יעזור לנו", אמר גורם במועדון.

עוסמאן דראמה התאמן אתמול, ולמרות שלא שיחק תקופה ארוכה הצליח להרשים. הצוות המקצועי של חיפה יבחן את הקשר הצרפתי במשך שבועיים עד שיחליט אם להחתימו. דראמה נמצא במעמד של שחקן חופשי, וההמלצה עליו הגיעה מעוזר המאמן, לואיס בואה מורטה. "אין ספק שיש לו כדורגל", אמר שחקן בקבוצה.

רז מאיר עשוי לשוב לסגל נגד מכבי ת"א, אחרי ההיעדרות בשל הרגל שהתנפחה. המגן סיפר לחבריו כי חש עקיצה במהלך השינה וכשקם בבוקר ראה את הרגל מנופחת, ובמועדון לא לקחו סיכון והוא נלקח לבדיקות בביה"ח.

מכבי חיפה הודיעה היום גם על סיום דרכו של גוסטבו בוקולי במועדון. שחקן העבר, שזכה עם הירוקים בארבע אליפויות ונחשב לאחד הזרים הכי מזוהים עם המועדון, עוזב על מנת להתגייס לפרוייקטים קהילתיים. "אני מתנדב המון שנים בקהילה הזו, אבל בסוף השנה שעברה ביקשו ממני לעבוד בה באופן מלא", אמר הברזילאי שהתאזרח לאתר הרשמי. "התלבטתי המון, כי מכבי היא הבית שלי, אבל מצד שני אני רוצה לתרום לקהילה ככל האפשר. אחרי 18 שנה בישראל, בהן קיבלתי כל כך הרבה אהבה, הגעתי עם עצמי להבנה שלהתעסק רק בכדורגל זה יהיה סוג של פספוס. מכבי ביקשה שאשאר עד סוף העונה וכמובן שנשארתי באהבה גדולה. זה הזמן להיפרד כאיש שעובד במכבי חיפה, אבל המועדון הזה יהיה תמיד הבית שלי ואני ירוק לנצח".

מעבר לתגובות