קניוק: "מרוסק. גם בחלומות השחורים לא חשבתי שנרד"

הלם במכבי פ"ת בעקבות הירידה הכואבת ללאומית, גיא לוזון יישאר: "יילחם על שמו". מגמאדוב: "עונה הזויה". מוגרבי כבר סיכם, אבל לא יצטרף. וגם: התקציב בליגת המשנה

תגיות: ליגת העל

מוטי פשכצקי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

12 במאי נחשב לתאריך מקולל במכבי פתח תקווה. לפני שבע שנים, בתאריך הזה בדיוק, המלאבסים ירדו לליגה הלאומית ואתמול (ראשון) "סגרו מעגל" וירדו פעם נוספת, בדיוק באותו תאריך, בעקבות הפסד כואב 2:0 להפועל תל אביב.

דווקא האיש שעזר לקבוצה להישאר שנתיים אחרי הירידה ההיא, קובי רפואה, היה זה שאחראי לירידה שלה הפעם. התחושות בחדר ההלבשה היו קשות מאוד, כשכל בני משפחת לוזון - אבי, עמוס, איציק, נאור, תמיר, עמרי וכמובן גיא נראו מרוסקים. אפילו אשתו של המאמן דנה, חמיו עמי פאן ואחיו אמיר הגיעו לנחם, אבל לא נכנסו לחדר ההלבשה. "גיא יצטרך להילחם לא רק בשביל מכבי פ"ת והמשפחה, אלא גם על השם שלו", אמרו בפ"ת.

השחקנים לא מיהרו להתייצב מול המיקרופונים והעדיפו להיעלם בתוך הקהל הזועם, אבל שניים שלא חששו לשתף בתחושות הם גידי קניוק ואלי אלבז. "הכל היה רשום מלמעלה", אמר הקשר שישוב מהשאלה לפחטקור האוזבקית. "זה היה אחד המשחקים הכי טובים שלנו העונה, אבל הכדור לא רצה להיכנס. אף אחד לא מעכל את מה שקרה פה. בחלומות הכי גרועים שלי לא האמנתי שנרד העונה ליגה". החלוץ הוסיף: "גם אם המשחק היה נמשך עוד שעה, לא היינו כובשים. אלו דברים שנכתבו מראש".

קניוק בדיכאון. "אף אחד לא מעכל" (צילום: אלן שיבר)
קניוק בדיכאון. "אף אחד לא מעכל" (צילום: אלן שיבר)

בעוד גיא לוזון סרב בתוקף להגיב לירידה והוצא מהאיצטדיון מיציאה צדדית כדי לא להיתקל באוהדים או בכלי התקשורת, עוזרו מוראד מגמאדוב הסכים להגיד: "כולנו מרוסקים. זו עונה הזויה. אפשר להבין את האוהדים, גם אנחנו עצובים וכואבים אבל צריך לחשוב איך מחזירים את מכבי פ"ת לליגת העל כמה שיותר מהר. לכולנו חלק בכישלון ונצטרך ללמוד מהטעויות שעשינו. לא מוצאים מילים כדי לתאר מה אנחנו מרגישים כרגע. אוהדים מקללים את אבי לוזון וכועסים, אבל אנשים שכחו מה הוא תרם ותורם למועדון. כואב לו לא פחות".

לערוץ הספורט נודע שבמכבי פתח תקווה כבר סיכמו עם פיראס מוגרבי ופגישה עם שלומי אזולאי, קשר הפועל חיפה, כבר אמורה הייתה להערך לבקשת המאמן, אבל השניים לא יגיעו בעקבות הירידה. למעט ארמנדו קופר, כל הזרים יעזבו ועל פי חוק חדש בליגה הלאומית, פתח תקווה תוכל לצרף זר נוסף, ככל הנראה חלוץ. שני הבלמים, עידן אהדנני ועומר דנינו, ימשיכו בלאומית. גם יוסי גינצבורג וצחי גיגי מחזיקים בחוזים, אבל לאחרון יהיו הצעות מליגת העל והוא לא יישאר.

לוזון, שימשיך על הקווים בעונה הבאה במטרה להחיות מחדש את הקריירה הכושלת שלו בשנים האחרונות, יבקש להשאיר את נאור פסר, יובל שבתאי וגל שיש. לידור כהן עשוי לעזוב. מוחמד סרסור, ארד בר, תאי בריבו, איתי טאקו ויתר השחקנים הצעירים המוכשרים יקבלו יותר דקות. נאור לוזון ימשיך לשמש כעוזר המאמן.

ומה בנוגע לתקציב? התקציב של מכבי פתח תקווה יהיה הגבוה ביותר בלאומית ויעמוד על למעלה מ-10 מיליון שקלים. "נשארו לנו עוד שני מיליון יורו מעסקת סולומון ונשקיע אותם בחוכמה כדי לעלות בתוך עונה", אמרו במועדון.

"יילחם על שמו". גיא לוזון ימשיך בלאומית (צילום: אלן שיבר)
"יילחם על שמו". גיא לוזון ימשיך בלאומית (צילום: אלן שיבר)
התקציב הגבוה ביותר בלאומית (צילום: אלן שיבר)
התקציב הגבוה ביותר בלאומית (צילום: אלן שיבר)
מעבר לתגובות