סילבס לכץ: "רוצה להוביל את הפועל חיפה"

הביטחון של המאמן שכנע את הבעלים. רוב הזרים יעזבו

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

לאחר שנחת אתמול בישראל, בעלי הפועל חיפה, יואב כץ, ייפגש הבוקר (חמישי) לפני האימון עם חיים סילבס, לפני שיציג אותו במסיבת עיתונאים של הקבוצה. אקס קריית שמונה חתם על חוזה לשנה וחצי, שיוארך אוטומטית רק במקרה שישאר בליגה, והוא ישתכר כ-130 אלף דולר, לא כולל מענקים.

כץ בחן גם את מועמדותם של מספר מאמנים נוספים, ביניהם אלישע לוי ויובל נעים, אך קיבל את ההחלטה למנות את סילבס בעקבות הסכומים המציאותיים שדרש, הביטחון שהפגין בשיחות הטלפון מולו והחזון שכולל כדורגל התקפי ושילוב שחקנים צעירים ככל הניתן. הבעלים התייעץ גם עם שחקנים בקבוצה והבין כי גם מבחינתם סילבס הוא האיש הנכון לתפקיד.

בשיחה בין השניים, אמר סילבס לכץ: "אני רוצה לאמן את הפועל חיפה וזה בכלל לא עניין של כסף. אני רוצה להוביל את המועדון הזה ואני בטוח שאני יכול".  מי שניהל את המו"מ מול כץ הוא סוכן השחקנים גלעד קצב, שמייצג את סילבס. "זה היה מו"מ קצר, שלא לווה בשום דרישה לא הגיונית מצד המאמן", אמרו גורמים המעורים בשיחות.

לטענת גורמים במועדון, לחץ של אנשי עסקים שסייעו למועדון בעבר ומתכוונים לעשות זאת שוב, היה מה שגרם לכץ לקבל את ההחלטה כבר עכשיו, עוד לפני משחק הליגה הקרוב מול בני סכנין.

בעקבות המינוי, השחקנים הזרים כמו ארנסטס שטקוס, ריקי מיטרבסקי וראסמוס סיוסטדט יעזבו. גם בן אז'ובל לא ימשיך ומתן חוזז יחזור למכבי תל אביב בתום ההשאלה. במקביל, כץ ינסה להבין עד מתי ישהה גבריאל תמאש במעצר בית וכיצד ניתן לסייע לו לחזור לאימונים. הערעור שהוגש על ידי עורכי דינו של הבלם הרומני נדחה, כך שהוא נשאר במעצר בית ולא מורשה לצאת, דבר אותו מתקשים לקבל במועדון.

סילבס. שכנע את כץ (דני מרון)
סילבס. שכנע את כץ (דני מרון)
הוסף תגובה