כתב אישום הוגש כנגד הדוקר מסכנין

שבועיים אחרי המהומות: האשמות חמורות כנגד התוקף. חקירה מתנהלת נגד שלושה חשודים נוספים

יגאל גולדשטיין ותומר לוי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

שבועיים אחרי אירוע הדקירות החריג באיצטדיון דוחא, המשטרה הגישה הבוקר (שני) כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים כנגד התוקף, תושב סכנין, שפצע את אוהד הקבוצה באורח בינוני והביא לסערה גדולה.

כזכור, בסיום ההפסד של בני סכנין למכבי פתח תקווה לפני שבועיים התחוללה מהומה של ממש ביציעים, מהומה שהסתיימה גם בדקירת שני אוהדים. "הנאשם ואל בן מאלכ ריא והקורבן צפו במשחק כאשר הנאשם יושב ביציע הכבוד המיועד בעיקרו להנהלת הקבוצה והקורבן יושב ביציע הסמוך ליציע הכבוד", נכתב בכתב האישום.

"הנאשם התקדם מיציע הכבוד אל עבר היציע הסמוך כשהוא אוחז סכין, עבר אל מעבר לגדר ותקף את הקורבן כשהוא דוקר אותו ופוצע אותו בידו השמאלית. הקורבן פונה לבי"ח כשהוא פצוע באורח בינוני (ע"פ גורמי רפואה) ונזקק לניתוח".

כתב אישום חמור כנגד התוקף בדוחא
כתב אישום חמור כנגד התוקף בדוחא

השוטרים שהוזעקו למקום אספו ממצאים, פתחו בחקירה ובסיוע מצלמות האבטחה המוצבות באיצטדיון הכדורגל הובררה זהות הנאשם ובוצעו פעולות לאיתורו ומעצרו. בסיום החקירה ואחרי שחומר החקירה הועבר לידיה, יחידת תביעות צפון הגישה כנגד הנאשם בקשה למעצרו עד תום ההליכים וכתב אישום בגין עבירה של פציעה כשהעבריין מזוין. בנוסף, חקירתם של שלושה חשודים שנעצרו בחשד להתפרעות, גרימת נזק לרכוש והשלכת חפצים עדיין מתנהלת.
 
"אלימות בכלל ובמגרשי הכדורגל בפרט הינה תופעה חמורה ומסוכנת ומשטרת ישראל פועלת באפס סבלנות כלפי אותם עבריינים המשתמשים באלימות", נמסר מהמשטרה. "משטרת ישראל פועלת נמרצות בחקירות מהירות וממוקדות במטרה להגיש כתבי אישום מהירים ולהרחיק מהמגרשים את אותם פורעי חוק אלימים הפוגע בציבור הנורמטיבי המגיע להנות מחווית ספורט".

החקירה עדיין מתנהלת
החקירה עדיין מתנהלת

במקביל, בני סכנין תפגוש הערב את המוליכה שוב, הפעם באיצטדיון דוחא במשחק ללא קהל, זכר לפסיקת בית הדין המשמעתי. גיורגי דרסיליה ייאלץ להתמודד עם רשימה ארוכה של נעדרים. מוחמד גאדיר מקיים טיפולי פיזיותרפיה וייעדר, עלי עות'מאן ועטאא ג'אבר נמצאים בתהליכי החלמה אחרונים וגם חאלד חלאיילה המוצהב לא ישחק. כל זאת בנוסף לפיראס מוגרבי, שהמריא אתמול לטיפולים באיטליה, וג'ורג' אקפביו, שגמרו את העונה.

המאמן שיעמוד לראשונה על הקווים בדוחא בתור מאמן ראשי, צפוי לבצע שינויים רבים מההרכב שפתח במשחק האחרון. באימון אתמול תורגל מארון גנטוס כמגן ימני, אלכסנדר סטיצ'נקו כקשר אחורי, כאשר ישנה התלבטות בין איהאב גנאיים לאמיר נסאר. שלומי אזולאי צפוי לרדת לספסל, כשמוחמד כליבאת, אלכסנדר סטניסבלייאביץ' ושאייבו איברהים ללה צפויים להוביל את החוד של סכנין. ישראל זגורי, שהתאושש מהפציעה בשריר הירך האחורי, יעמוד לרשותו של דרסיליה.

"אנחנו לא מסתכלים על הקבוצות האחרות, אלא רק עושים את העבודה שלנו", אמר המאמן החדש של הקבוצה מהמגזר. "אנחנו חייבים לעשות את המקסימום כדי להצליח. מכבי תל אביב הקבוצה הכי טובה בליגה, ראינו את הקצב ואת איכות השחקנים, אנחנו חייבים לדעת להתמודד גם עם קבוצות כאלה. הפציעות הן חלק מהמשחק, בשביל זה יש הרבה שחקנים בסגל. הרדיוס? הקהל הוא בשביל השחקנים, כשיש קהל הכדורגל טוב יותר".

יחנוך את הקווים בדוחא. דרסיליה (יוסי שקל)
יחנוך את הקווים בדוחא. דרסיליה (יוסי שקל)
הוסף תגובה