"בארץ לא יודעים לפרגן לבעלים שמצליח"

טביב בראיון: "התערבות מקצועית? לא צריך לתת דין וחשבון"

תגיות: ליגת העל

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

דקות ספורות לפני פתיחת המשחק המרכזי בין בית"ר ירושלים למכבי חיפה, אלי טביב הגיע למשדר המוקדם של ערוץ הספורט. הבעלים לשעבר של הקבוצה מהבירה, שמכר אותה למשה חוגג, ביקר את התנהלות המועדון בימים אלה, דיבר ללא חשש על תקופתו והתערבותו המקצועית, התייחס לטעויות "שלא עשה" ולא שלל חזרה לכדורגל.

"אני לא מתגעגע", פתח טביב את דבריו. "קיבלו אותי יפה מאוד, נתקלתי באוהדי בית"ר וקיבלתי הרבה מחמאות". הבעלים לשעבר דיבר על ההבדלים בין תקופתו לימים אלה: "בתקופה שלי היה כדורגל יפה, בכל עונה עלינו לאירופה. אתם רואים איך הקבוצה משחקת היום ואת המצב".

"בעונה שעברה הבקענו את כמות השערים הכי גדולה בהיסטוריה של בית"ר ירושלים ונאבקנו על האליפות, הגענו לגמר גביע המדינה. אתם רואים את הטבלה ואת המשחקים של בית"ר, מה אני יכול להוסיף ולומר. אנחנו נאבקנו עד הסוף, שחקנים נפצעו - שכטר קונטה, ו-ורד שלא היה בקו הבריאות. היה לנו ספסל לא מספיק טוב כדי להשלים את החסר".

טביב התייחס לחוגג ודיבר על התערבותו מבחינה מקצועית: "יש לו רצון גדול מאוד להצליח, הוא השקיע הרבה כסף אבל יש בעיה בהתנהלות הרכש. יותר מ-20 שחקנים הגיעו, זו כמות גדולה מדי, ומי שצריך לתת את הדעת זה הצוות המקצועי. שכר לימוד? כנראה שכן. אם הבעלים מבין כדורגל אז הוא יכול להתערב. יש את זה באירופה שבעל הבית מתערב והוא זה שמביא את השחקנים, אם הוא לא מבין כדורגל יש בעלי מקצוע שיעשו את זה. לקח לי חצי שעה של צפייה כדי להחליט לצרף את קונטה. אפילו המאמן לא ידע שאני מביא אותו. רק כשהוא נחת לארץ".

"המנטליות בארץ היא שלא יכולים לראות בעל בית שמצליח בתקציב לא גבוה. אם הוא מצליח עם תקציב שפוי אז לא יודעים לפרגן. התערבות מקצועית? אני לא צריך לתת דין וחשבון לאף אחד, זו הקבוצה שלי ואעשה מה שאני חושב. עם עובדות אי אפשר להתווכח, אם זו הפועל ת"א או בית"ר. הגעתי להישגים".

"נלחמתי מול לה פמיליה" (אלן שיבר)
"נלחמתי מול לה פמיליה" (אלן שיבר)

"לא לקחתי תארים בסוף כי היה קשה מאוד להתמודד עם תקציב של 120 מיליון של ב"ש, ויחד עם זאת היינו קרובים לאליפות", המשיך טביב. "הייתי בוחר את השחקנים, יושב עם המאמן לגבי הרכבים, כל מה שקורה בחדר הלבשה. לדוגמא, כשראיתי שעידן ורד לא עושה הגנה, ישבנו ודיברנו. אם שחקן רץ 8 קילומטר, הוא לא יכול לשחק".

טעויות בזמן הכהונה? "לא טעיתי, נלחמתי לבד נגד לה פמיליה, ארגון שגרם נזק מאוד גדול למועדון, ובעלים אחרים לא עשו כך. חוגג נותן להם מרצ'נדייז ואת מה שהם רוצים, זה לא מקובל בשום מועדון בעולם. אם הייתי מקשיב למה שהקהל אומר, לא הייתי מגיע לאן שהגעתי. לא בהפועל ת"א ולא בבית"ר. בניון לא היה צריך לחזור לבית"ר ירושלים. זה לא אישי".

הבעלים לשעבר דיבר על חזרה אפשרית לכדורגל: "לא, בשום פנים ואופן לא, טוב לי כך בינתיים. אני אוהב כדורגל, אולי אם אקבל הצעה מפתה, אבל כמובן לא לכל קבוצה".

הביא את קונטה על דעת עצמו (אלן שיבר)
הביא את קונטה על דעת עצמו (אלן שיבר)
הוסף תגובה