הוא עוד ישוב: על המעבר של בניון לבית"ר

הרצון לפרוש במועדון גדול, ההשתלבות המקצועית והתפקיד שמחכה מעבר לפינה. יוסי בניון חזר לבית"ר י-ם, והפעם נדמה שזו באמת תהיה התחנה האחרונה. מאחורי הקלעים

תומר לוי
תומר לוי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

הכתובת הייתה על הקיר בימים האחרונים והיום (שלישי) זה נסגר סופית. יוסי בניון חתם בבית"ר ירושלים עד תום העונה למה שככל הנראה (עם בניון אי אפשר לדעת) יהיה אקורד הסיום לקריירה מפוארת. אבל מה היו השלבים שהובילו למהלך? אילו שיקולים היו למועדונים ולשחקן עצמו? והאם זו באמת תהיה התחנה האחרונה של הקשר?

על פי המתווה, בניון יפרוש בסוף העונה, ולאחר מכן ימלא תפקיד במועדון מהבירה למשך שנתיים. מה התפקיד? בהתחלה הוא ישמש כמנהל מקצועי של מחלקת הנוער, אך יעזור גם בענייני רכש ונושאים נוספים בקבוצת הבוגרים. אם בתום שנה אחת בתפקיד יראו הבכירים במועדון כי הכל הולך לכיוון הנכון, קיימת הערכה כי משה חוגג, הבעלים של בית"ר, ירצה למנות אותו למנהל המקצועי של המועדון כולו.

גורמים בקבוצה אמרו היום: "לבניון יש הרבה יכולות. הוא מכיר המון סוכנים ומנהלים מקצועיים באירופה, ואין ספק שהוא יכול לעזור גם לקבוצה הבוגרת. כרגע ניר קלינגר ואלי אוחנה יחד עם חוגג מתייעצים בנושא הרכש, והחל מהשנה הבאה גם בניון יוכל לעזור בזה".

השקפות העולם של חוגג ובניון לא לגמרי שונות. הבעלים מאד רוצה לראות את השחקן כחלק מהחזון של בית"ר לעתיד. הרעיון שבניון ישמש בתפקיד מקצועי בכיר בתוך המועדון תעזור, בראייתו, לשחקן במשחקים בהם ישותף מבחינה מנטאלית.

חוגג, בנה מתווה שעשוי לעבוד (דני מרון)
חוגג, בנה מתווה שעשוי לעבוד (דני מרון)
במדי בית"ר בעונה שעברה, רוצה לפרוש במועדון גדול (לירון מולדובן)
במדי בית"ר בעונה שעברה, רוצה לפרוש במועדון גדול (לירון מולדובן)

חשוב לציין שגם לבניון וגם לאנשי בית"ר היו חשדות והתלבטויות לגבי המהלך, שנבעו בעיקר מהמחשבה על איך ישתלב מבחינה מקצועית עד סוף העונה בסגל של קלינגר. אבל בסופו של יום, הנושא העיקרי הוא לא דקות המשחק. קלינגר אמר בשיחות עם הגורמים הבכירים: "מה זאת אומרת ישחק רבע שעה? אם הוא יהיה טוב, הוא יפתח בהרכב, ואם לא יהיה טוב, לא ישחק, בדיוק כמו כל שחקן אחר בקבוצה".

חשוב לזכור שבניון בא בפאזה אחרת. מצד אחד, ברור שהוא רוצה עוד לשחק. ומצד שני, הובהר לקשר שהכל בקבוצה החדשה-ישנה שלו ייקבע משיקולים מקצועיים, והמאמן הוא זה שיקבל את ההחלטות. "הוא יודע שהוא לא בא כשחקן מוביל על מנת להציל את המולדת", אמר שחקן בקבוצה.

אז מדוע דווקא הפעם הסכים בניון למעבר הזה? הפקטור הגדול ביותר היה שהוא מעוניין "לפרוש במועדון גדול, עם קהל גדול ותומך", כפי שנאמר בקבוצה. "בסך הכל, כשחושבים על זה, בניון חייב לסיים קריירה מפוארת בקבוצה גדולה. זה סיום יפה בשבילו". השחקנים מאד תמכו בהגעתו, וחלקם הגדול גם שוחח איתו והתעדכן לאורך כל המשא ומתן.

בנוסף, גם משה חוגג התייעץ עם שחקנים בכירים כדי להבין האם כדאי להביא את בניון לבית"ר, וקיבל בדרך כלל תשובות חיוביות. ומה לגבי קלינגר? המאמן לא התנגד. הוא רק רצה שהדברים יהיו ברורים מראש מקצועית, ואת זה הוא קיבל. למרות התשוקה הגדולה של בניון לשחק, גם הוא יודע שבסוף העונה הזאת תסתיים קריירה של אחד השחקנים הגדולים שצמחו פה.

קלינגר, הוא יקבל את ההחלטות (אלן שיבר)
קלינגר, הוא יקבל את ההחלטות (אלן שיבר)
בניון על הספסל של פ"ת. עוד חוזר הניגון? (אלן שיבר)
בניון על הספסל של פ"ת. עוד חוזר הניגון? (אלן שיבר)
הוסף תגובה