גוטמן בקול חנוק מדמעות: "לא אהיה יותר על הקווים"

אחרי קריירה מפוארת שידעה עליות וירידות, המאמן פרש: "צריך לעכל את הסיטואציה. זו טרגדיה. לא אהיה מנהל מקצועי. רק חלום אחד לא הגשמתי - להביא אליפות למכבי חיפה"

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

סוף תקופה. שלושה ימים אחרי ההודעה הדרמטית על התפטרותו מאימון מכבי חיפה בעקבות סיבות רפואיות, אלי גוטמן קיים מסיבת עיתונאים מיוחדת בה הוא הודיע רשמית על פרישה. "אני מתרגש", אמר בפתיחת דבריו, "גם הבמאי היצירתי ביותר לא היה מסוגל ליצור סרט כזה. שאני מגשים את חלום חיי וחוזר למכבי חיפה. מודה ליענק'לה ולמכבי חיפה על האפשרות להרגיש מקרוב את כפר גלים. במקום לדבר לקראת המשחק מול קרית שמונה, אני מודיע בצורה מסודרת שלא תראו אותי כמאמן כדורגל על הקווים".

המאמן המשיך כשקולו חנוק מדמעות: "לא מעכל שאני צריך לסכם קריירת אימון, רק לפני תקופה קרובה הרגשתי בשיא כשהגעתי למכבי חיפה עם מלוא התשוקה והאנרגיה. אני מודה לקדוש ברוך הוא על הקריירה שנתן לי. שלם עם הקריירה שלי כמאמן כדורגל. למאמנים הצעירים אני אומר: לכו עם הלב שלכם. אין הצלחה בין לילה. קשיים זה חלק מהדרך. מה שקורה עכשיו זו טרגדיה אישית שלי. לא יודע מה אעשה. יש לי ידע וניסיון. כרגע צריך לעכל את הסיטואציה הקשה".

על הפרידה ממכבי חיפה הוסיף גוטמן: "אני מצטער על הסיטואציה הזו. אני מבטיח לאוהדי מכבי חיפה, עוד נכונו לכם ימים יפים של המועדון הגאה הזו. גם במקום ה-6 וה-7, זו אימפריה. עזבתי מסיבות בריאותיות, אבל אני מרגיש חלק מהמועדון הזה. אני נמצא פה כדי לעזור ביומיום לצוות ולשחקנים. אעזור להכין גם את המשחק מול קרית שמונה". על האפשרות שימלא תפקיד אחר במועדון הוסיף: "הלחץ במכבי חיפה לא יותר גדול בגלל שזו חיפה. מנהל מקצועי צריך לשבת באצטדיון, אז זה לא יקרה. לא יודע אם אשמש בתפקיד אחר בכדורגל. את כל החלומות שלי הגשמתי חוץ מחלום אחד - להביא אליפות למכבי חיפה".

גוטמן נחשב לאחד המאמנים המוערכים והוותיקים בכדורגל הישראלי. הוא זכה בשתי אליפויות (עם הפועל חיפה והפועל ת"א), שלושה גביעים (עם הפועל ב"ש ושניים עם הפועל ת"א) וסיפק לא מעט רגעים שייחקקו בזיכרון של כל אוהד. במשך קריירת האימון שלו הוא עבר בלא פחות מ-16 תחנות, כשמעל הכל כמובן הקדנציה בנבחרת ישראל בין 2011 ל-2015.

לא יחזור לקווים
לא יחזור לקווים
גוטמן. הבריאות הכריעה (יוסי שקל)
גוטמן. הבריאות הכריעה (יוסי שקל)
מעבר לתגובות