אלי גוטמן ישתכר 80 אלף ש"ח בחודש בחיפה

החוזה של המאמן החדש נחשף: יהיה הסמכות המקצועית העליונה ויזכה לבונוסים כספיים במקרה של הישגים. סומא יפתח לראשונה, התלבטות בין רוקאביצה לזנטי

מוטי פשכצקי
א א א א (שנה גודל)
תחילת כתבה

עידן אלי גוטמן שיצא אתמול (חמישי) לדרך הוביל לאווירה חדשה וטובה באימוני מכבי חיפה. אחרי תקופה ארוכה בהם הפרצופים של השחקנים בכפר גלים היו כעוסים, מדוכאים ומיואשים. גוטמן יעמוד מחר על הקווים ועושה רושם ששיטת המשחק של 4:3:3 לא תשתנה מול הפועל חדרה ובמהלך פגרת הנבחרות והשזרוע יהיה למאמן יותר זמן כדי לעבוד על שיטת שלושת הבלמים או מערך אחר איתו יוכל לתמרן בין משחק למשחק.  "סוף סוף אנשים מחייכים. יש אווירה שונה ולא אווירת נכאים", אמרו בקבוצה.  

בחיפה סיפרו כי המאמן שחתם לעונה וחצי ישתכר כ-80 אלף שקלים נטו בחודש ללא תנאים נלווים. בנוסף הוא יזכה לקבל מענקים בגין זכייה בגביע או הגעה לאירופה. בשיחה עם יעקב שחר ועוזי מור הובטח למאמן כי לא יגיע מנהל טכני או מקצועי שיהיה מעליו וכל הסמכויות המקצועיות יהיו שלו באופן בלעדי. אגב, פרד רטן קיבל שכר גבוה יותר, גם בגלל שהמס על הזרים נמוך משמעותית מעובד ישראלי.    

בינואר יוכל גוטמן לבצע שינויים בסגל כששחרור שחקנים ומציאת קבוצה עבורם תגדיל את הסכומים אותם יוכל להוציא כדי לחזק את הקבוצה. רועי קהת וסינטיהאו סלליך צפויים לקבל יותר קרדיט. מיכל קראמר ישוחרר. מגן שמאלי עשוי להגיע ואם מקסים פלקושצ'נקו לא יחתום בהפועל חיפה, ייעשה ניסיון להביאו.

האווירה בקבוצה כבר השתנתה (אלן שיבר)
האווירה בקבוצה כבר השתנתה (אלן שיבר)
סלליך. אחד מאלה שיקבלו יותר קרדיט (יוסי שקל)
סלליך. אחד מאלה שיקבלו יותר קרדיט (יוסי שקל)

המאמן ימשיך בינתיים עם איתי מרדכי כעוזר ולא מן הנמנע שבעתיד יבקש לצרף עוד גורם לצוות כמו פליקס נעים, אחרי שכבר צירף את גיורא אנטמן. גוטמן ישנה את החוקים שהונהגו בתקופת מו אלאך ופרד רטן אחרי המשחק מול חדרה. בינתיים הוא כבר הבהיר כי מבחינתו שחקני קבוצת הנוער לא יהיו מחוייבים להגיע למשחקי הקבוצה הבוגרת ועוד מספר חוקים נוקשים שהיו בתקופת ההולנדים וגרמו לכעס מצד גורמים במועדון והשחקנים.

גוטמן מתכנן לבצע ארבעה או חמישה שינויים מההרכב שהפסיד 2:1 לבית"ר ירושלים, כאשר סיידובה סומא צפוי לפתוח לראשונה. ההתלבטות המרכזית היא בין ניקיטה רוקאביצה לעמית זנטי. עדיין לא פורסם הסגל, אבל כבר עכשיו ברור כי אחד מהשלושה: מיכאיל קראמר, רועי קהת או שון וייסמן לא יתלבשו. רמי גרשון וגל אלברמן הפצועים לא יעמדו לרשות המאמן הטרי כמו גם שלומי אזולאי המוצהב.

הרכב משוער: גיא חיימוב, ארנסט מאבוקה, אטיין ריינן, עיאד חבשי, סן מנחם, נטע לביא, ג'ורג' מנדז'ק, סיידובה סומא, סינטיאו סלליך, ניקיטה רוקביצה (עמית זנטי), מוחמד עוואד.

מעבר לתגובות