"שואפים לקחת את הכרטיס לאליפות העולם"

נבחרת הנוער בכדוריד מכוונת גבוה, אליפות אירופה יוצאת לדרך בישראל

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
(הדר ואן קולא)
(הדר ואן קולא)

ב-1999, בפעם הראשונה שנבחרת העתודה של ישראל שיחקה באליפות העולם שנערכה בקטאר, אסף לוי היה שחקן בה. ביום ראשון הוא יחל את המסע של נבחרת הנוער של ישראל לאליפות העולם עד גיל 19, ואליפות אירופה עד גיל 20 שתיערך בעוד שנתיים - כמאמן ראשי באליפות אירופה עד גיל 18 דרג ב', שתיערך בהיכל שלמה בת"א (הכניסה למשחקים חופשית).

נבחרת הנוער תפגוש ביום ראשון את בולגריה במשחק הפתיחה (19:00), וביום שני ורביעי את נבחרות גיאורגיה וליטא, כאשר משחקי חצי הגמר והגמר ייערך בשישי-שבת הבא - ובבית המקביל יתחרו על העלייה נבחרות הולנד, צ'כיה ויוון.

יחד עם עמיתיו לצוות המנהל המקצועי אולג בוטנקו (השניים מדריכים יחד את הנבחרת הבוגרת), עוזר המאמן כפיר דראי ומאמן השוערים יוליאן סטראט הם קבעו את סגל השחקנים לאליפות. לצד הכישרון - אפשר למצוא בסגל הזה גם סיפור מסקרן - שני זוגות אחים ושני בנים של שחקני נבחרת ישראל בעבר, כאשר לולא הפציעה של נאור כהן היו גם שלושה.

בסגל ה-U18 נכללים השוערים טל פלד (18, 1.93 מ', הפועל ראשל"צ ובתום האליפות יצטרף למאסי בצרפת), ליאור שיין (16.5, 2.04 מ') מבני הרצליה וליאור שהרבני (18, 1.82 מ') ממכבי ת"א. "זה השנתון אולי הכי איכותי של שוערים וללא ספק העמדה החזקה שלנו. אני מאמין שמלבד טל פלד, גם ליאור שיין ייצא בעתיד לאירופה", מוסיף אסף לוי.

בעמדות הקיצונים - בצד השמאלי - איתי יהודה מרמת השרון ובן גונן מהפועל ראשל"צ, שניים שטעמו דקות בכורה בליגת העל. בצד ימין - אסף שרון, צעיר שחקני הנבחרת (16) ועמית קורצמן מאס"א ת"א. "יש לנו שחקנים מאוד מוכשרים, מהירים ואיכותיים בפינות", מדגיש לוי. במקשרים - אסף סוכוליצקי ממכבי ת"א, עומרי נוסבאום ועמית בן עטיה מעירוני רחובות, קובי בזק מהפועל ראשל"צ, נועם סוסנה שעבר ממכבי ת"א לרמת השרון, וחברו לקבוצה תמיר להט. "ננסה למקסם את התפוקה שלהם באליפות".

(הדר ואן קולא)
(הדר ואן קולא)

את עמדת המרכז יובילו אורי פלח הקפטן מהפועל ראשל"צ ואלירן מרקוביץ' מאס"א ת"א. יחד איתם יש על העמדה שחקנים מוכשרים בהם תומר רש ממכבי ת"א, ויואב פלח, האח הצעיר של אורי. "זו עמדת מפתח, עם שחקני אחד על אחד טובים, שמבינים את המשחק ויצטרכו להפעיל נכון את אלו שסביבם". עמדת הפיבוט היא בהחלט אתגר עבור הנבחרת, שכן ברשימת ה-28 שחקנים שנרשמו לאליפות נכללו שלושה פיבוטים. שניים מהם, נאור כהן המוכשר מאשדוד (2.04 מ') שבר את כף רגלו, ועמית שני מבני הרצליה פרק את הכתף - והם יאלצו להחמיץ את האליפות (החלמה מהירה!). ניצן שמאי, שעושה את המעבר בקיץ מבני הרצליה למ.כ חולון, הוא שחקן הציר המוביל. שמי שעשוי לתת לו את הגיבוי בהתקפה הוא סוכוליצקי, ולבטח בהגנה.

שחקנים נוספים שעשויים להיות מוקפצים לסגל הם אורן רווה מבני הרצליה ועמית יודוביץ', הקיצוני מהפועל קרית אונו, ואחיו של טל פלד השוער. בנבחרת הזו יש כאמור שני זוגות אחים, וגם בנים של שחקני נבחרת ישראל בעבר - עמית בנו של דורון בן עטיה (מנהל נבחרת ישראל) ותומר רש (בנו של אבי רש). נאור כהן (בנו של שלום כהן ואחיו של אדיר), שעשה את ההכנה עד לפציעה, היה אמור להשלים טריו. אם רק לאחרונה - בנבחרת העתודה השתתפו האחים-תאומים רואי ושון סולומון, אז בנבחרת הנוער הזו יש כאמור שני זוגות אחים (אורי ויואב פלח, וטל פלד ועמית יודוביץ').

"היינו בהכנה גם במונטנגרו וגם בפולין, והתמודדנו מול שתי נבחרות אירופאיות חזקות מדרג א'", סיכם אסף לוי, "התרשמתי מרוב הדברים, ההגנה והשוערים עומדים טוב, אנחנו מנסים להנחיל כמה שיותר שיטת משחק מהירה ולנצל את היתרונות שלנו. שני המחנות שירתו את המטרות שלנו. זאת נבחרת ש-4 שנים נמצאת בתהליך ובבנייה. הם יודעים זמן רב שהאליפות כאן אצלנו בארץ. ברגע שזה הוחלט, מן הסתם המטרה שלנו היא להגיע לדרג א', לא מזמן ירדנו משם וזו הרמה שלנו.

כשזה כאן, אנחנו שואפים לנצל את יתרון הביתיות ולקחת את הכרטיס לאליפות העולם לנוער ואחר כך גם לאליפות אירופה לעתודה ולחזור לדרג א'. עד שעשו מאמצים והביאו את הטורניר לארץ, זו ההזדמנות שלנו. יש כמה נבחרות שאני בטוח שהן ברמה שלנו, וזה עניין של יום נתון. כמובן ששום דבר לא מובטח ובטח בגילאים כאלה, אבל מאמין שאנחנו יכולים לעמוד בזה. עניין האירוח לפעמים נותן קצת יותר לחץ, אבל אני מאמין שזה ייתן לנו רוח ונצליח להוציא יותר. זו ההזדמנות להזמין את הקהל, להגיע ולתמוך. זה כבר קיץ נהדר עבור הכדוריד הישראלי אחרי הזכייה של נבחרת העתודה באליפות אירופה דרג ב' עד גיל 20, וגם המסע שהנבחרת הלאומית עשה לשלב הפליאוף השני לאליפות העולם לא מזמן".

מעבר לתגובות