"הגליל עליון של הכדוריד": נס ציונה מוכנה

פרנקל שב לקווים עם קבוצה צעירה וזר אחד בלבד: "יש תשוקה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
(צילום: דיגישארק, מתן בן עוז)
(צילום: דיגישארק, מתן בן עוז)
תחילת כתבה

ליגת העל בכדוריד תצא לדרך ביום שישי. אחד החוקים החדשים שנכנסו וייבחנו בעונה הקרובה הוא רישום של עד ארבעה זרים, אבל הסיפור המעניין מגיע מא.כ נס ציונה. היא החליטה לרשום רק זר אחד (בעונה שעברה היו לה שלושה), ומאמינה שבכל זאת תצליח להתברג בצמרת - וזה בכלל סיפור יפה כשמדובר בחזרה של סער פרנקל אל הקווים, אחרי הפסקה של כשנתיים.

פרנקל, שכבר זכה בתארי אליפות (4) וגביע המדינה (3), והדריך בשתי הראשל"ציות, בבני הרצליה ובהפועל ת"א, הבהיר בראיון לאתר איגוד הכדוריד: "כשהחליטו על ארבעה זרים, באיזהשהו מקום, בקונספט שבנינו, זה דווקא נתן לנו הרבה אפשרויות 'ללכוד' ישראלים בכירים מאוד, כמו אופיר כהן ושניר נציה, שכנראה הבינו מצד אחד שהם לא יכלו להיות ראשונים בעמדה בקבוצות שהם רצו לשחק, ואנחנו הצענו להם לגמרי להוביל את הקבוצה".

"נס ציונה בעיני היום היא גליל עליון של הכדוריד הישראלי, כמו שהיה בכדורסל בעבר. זה מרגיש מהרגע הראשון שזה ככה. תמיד אמרתי שנביא זרים רק בעמדה שאין ישראלים טובים, רק שיש לי ישראלים טובים, לפחות כמו זרים. כל זר שמגיע לארץ אמור להיות מאוד משמעותי, גם ברמת הקבוצה וגם להביא איתו משהו שיכול לקדם את הכדוריד הישראלי. קח זרים כמו בוטוליה, קראצ'יץ', מרקוטיץ', מרוולייביץ'. אני לא בטוח שתמיד כשאתה מביא ארבעה זרים, זה יכול לספק את מה שאתה רוצה".

פרנקל, פותח עונה בכתום (צילום: דיגישארק, מתן בן עוז)
פרנקל, פותח עונה בכתום (צילום: דיגישארק, מתן בן עוז)

המאמן בטוח שזה לא שם אותו מאחור: "אני מצהיר, ואני לא גונב דעה ומנמיך ציפיות - אנחנו רוצים להיאבק עד דצמבר להיות ב-6-1, בבית העליון. יש לנו סגל מספיק טוב ואיכותי להיות שם. ברור לנו שיש לחלק מהקבוצות ארבעה זרים ותהיה ליגה קשה מאוד. מבחינתי חלק מהישראלים הם כמו זרים ואף יותר, במה שהם נותנים הגנתית והתקפית. אם יש לנו חיסרון, זה שהקבוצה צעירה וצריכה לטפח את נושא המנהיגות, האופי, אבל השחקנים מאוד רעבים ויש פה אתגר מטורף. לוקח זמן להכניס את הפילוסופיה, והאתגר כמאמן הוא כפול כי יש לי פלסטלינה בידיים לייצב ולעצב אותם כשחקנים, ולהיות שותף בבנייה שלהם במרכז הקריירה, וגם שזה יתחבר כקבוצה. למרות הכל, אני לא מנמיך ציפיות. עוד אחד מהאתגרים שלי, שבנבחרת ישראל ישחקו 4-5 שחקנים מנס ציונה".

פרנקל סיכם: "השחקנים מרגישים, במועדון מרגישים את התשוקה שלי. אם לא הייתה לי תשוקה של 100 אחוז, לא הייתי חוזר. אני נהנה ואני עוד יותר נהנה מהתקופה שאמרתי את זה. נהנה מהשחקנים והמרקם שנוצר. נהנה, וכמובן שאנחנו צריכים להביא את כל הדברים שציינתי בתוצאות ובאיכויות".

אגב, הזר היחיד שבחר פרנקל, ויקטור אלונסו, הוא השחקן הספרדי השני בכדוריד הישראלי, כאשר גם את הראשון הוא הנחית כשהדריך במכבי ראשל"צ. והנה עוד שני סיפורים פיקנטיים מנס ציונה - הספונסר הוא יובל רואש, שחקן העבר של הקבוצה, ומבעלי ברוקר הביטקוין 'ביטס אוף גולד'. הסיפור השני הוא שבקבוצה ישחקו אב ובנו - השוער הוותיק איתי קוזניץ (46) ובנו ליאור (17) שמשחק בפינה והצטרף לסגל הקבוצה הבוגרת.