כמו 2020: מכבי והפועל ראשל"צ בגמר הגביע

כדוריד נשים: חצאי הגמר קבעו שחזור של הקרב שבוטל אשתקד. הצהובות גברו על הרצליה, האדומות על חולון

תגיות: כדוריד נשים

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
(הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
(הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
תחילת כתבה

בעונה שעברה הפועל ומכבי ראשל"צ היו אמורות להיפגש בגמר גביע המדינה לנשים, שבוטל עם פרוץ משבר הקורונה. העונה זה סוף סוף יקרה, אחרי שהערב (שבת) שתי הקבוצות מעיר היין העפילו לאותו המעמד (שייערך ב-23 באפריל) עם ניצחונות בחצאי הגמר.

הפועל ראשל"צ ניצחה 20:27 את מ.כ חולון. מכבי ראשל"צ, שהיא גם מחזיקת גביע המדינה האחרונה מ-2019 (זכייתה הראשונה והיחידה) גברה 27:32 על בנות הרצליה. אגב, גם בגמר הגברים (10 במאי) יש שחזור של גמר גביע המדינה מהעונה שעברה בין מכבי ראשל"צ להפועל אשדוד, שלא נערך מאותה סיבה.

במשחק הראשון, הפועל, עם שחקניות מנוסות, הייתה פייבוריטית ברורה מול חולון, שמתבססת על שחקניות צעירות ומוכשרות, אבל התוצאה לגמרי מטעה. חולון, שמודרכת על ידי אביתר גבעון, הייתה צמודה לראשל"צ בפתיחת המחצית השנייה, שם היתרון האיכותי של האדומות בא לידי ביטוי. אנה סטורז'וק, שכבשה 10 שערים, נבחרה למצטיינת המשחק. אושרי כהן ואנה צ'רויקובה הוסיפו 5 שערים כ"א. שוערת ראשל"צ דניאל בורונובסקי כבשה שני שערים ממגרש מלא וגם כן בלטה. בחולון המובילות היו חן מלכאן, תהלי מאירי וליהיא אמר עם 5 שערים כ"א.

במשחק השני, אחרי מחצית ראשונה צמודה שבה הרצליה ירדה להפסקה ביתרון 14:15, מכבי ראשל"צ סיפקה מחצית שנייה נהדרת שהובילה אותה לניצחון מרשים. שירה ג'רבי הובילה את מבקיעות מכבי עם 10 שערים ונבחרה לשחקנית המצטיינת. ניצן דונאי הבקיעה 7 שערים, עמית איזק 6, ויכולת גבוהה של שוערת ראשל"צ מילצ'ה רדולוביץ' במחצית השנייה. בהרצליה, מור שאול הייתה הכובשת המובילה עם 7 שערים, דנה אפלבוים עם 6, יעל שוהם וניקול רייטזה 4 כ"א.

(הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
(הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
(הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
(הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
מעבר לתגובות