שני: הדרבי של ראשל"צ בחצי גמר הגביע

כ-700 צופים יגיעו לרעננה. וגם: אשדוד-הרצליה. כל הפרטים

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
(הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
(הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
תחילת כתבה

חצאי גמר גביע המדינה בכדוריד יערכו מחר (שני) בהיכל מטרווסט ברעננה: המשחק הראשון יפגיש את הפועל אשדוד ובני הרצליה (18:00). השני יהיה הדרבי בין הפועל ראשל"צ לבין מכבי ראשל"צ (20:45), שתי הקבוצות המעוטרות במפעל (הפועל עם 16 זכיות, מכבי עם 12), שנפגשו בעונה שעברה באותו המעמד (מכבי ניצחה 22:28). משחק גמר הגביע צפוי להיערך ב-10 או ב-11 במאי.

בעוד שהפועל ראשל"צ והפועל אשדוד העפילו אוטומטית לרבע הגמר בזכות דירוגן בשלישייה הראשונה בתום הסיבוב הראשון בליגת העל (הפועל ראשל"צ ניצחה ברבע בקריית אונו 29:32, אשדוד גברה על מכבי ת"א 23:27), הדרך של הרצליה ושל מכבי ראשל"צ החלה בסיבוב הראשון - הרצליה הרשימה בחולון עם 24:34, ולאחר מכן עם 35:38 בנס ציונה ברבע. מכבי ראשל"צ גברה על עירוני רחובות 25:33, ומחצה את רמה"ש 22:32 בדרך לחצי.

שתי הראשל"ציות ואשדוד חוזרות שוב למעמד חצי הגמר, כאשר בני הרצליה שבה אליו אחרי 8 שנים. הרצליה היא גם היחידה, שלא העפילה לגמר בעידן החדש שלה. אשדוד, שרשמה ההעפלה היסטורית בעונה שעברה, עדיין לא שיחקה במשחק גמר גביע המדינה שלא התקיים בגלל מגבלות הקורונה (לאשדוד אגב זו הופעה רביעית ברציפות במעמד בשנים האחרונות).

המפגש בליגה בין אשדוד להרצליה (צילום: איתי אניג'ר)
המפגש בליגה בין אשדוד להרצליה (צילום: איתי אניג'ר)

דניאל לינדגרן בן ה-34 היה אמור לפתוח את עונתו ה-19 כקפטן הרצליה, אך מונה ערב פתיחת העונה למאמן הקבוצה, איתה הוא רושם עונה מוצלחת מעבר לציפיות: "ההרגשה להופיע בחצי גמר גביע בין כשחקן לבין כמאמן היא שונה, אבל גם דומה, וכולי מלא התרגשות. אשדוד קבוצה מצוינת, עם סגל השחקנים אולי הטוב בארץ וניתן להם את כל הכבוד שמגיע להם. אנחנו לא מסתפקים בחצי הגמר וכולם נחושים וחדורי אמונה שאנחנו יכולים לנצח ולעלות לגמר ולעשות היסטוריה בעיר הרצליה".

אולג בוטנקו, מאמן אשדוד: "יחסי הכוחות בשני המפגשים מאוד שווים הפעם, וזה יוכרע על ההכנה ועל היום הנתון שהשחקנים יגיעו. לגבינו, זה תלוי ויוכרע בעיקר במשחק ההגנה שלנו. ספגנו מולם המון בליגה, ואנחנו פועלים להפיק לקחים. אם נצליח לסגור אותם, גם בהתקפה יהיה לנו יותר קל. זה משחק פתוח, אבל לפחות מהצד שלנו - אני לא חושב שאפשר לצפות למשחק דומה כמו האחרון במסגרת הליגה".

לקראת הדרבי, האחד מבין שניים השבוע, אמר עידן מימון מאמן הפועל ראשל"צ: "זה משחק שאין ממנו דרך חזרה, ואנחנו נכנסים לתקופה של מאני טיים - עשינו את ההכנות וההתאמות כדי להגיע, ובמשחק כזה יש גם אקסטרות. אני בטוח שהשחקנים יבואו בשיא המוטיבציה כדי להשיג את הניצחון. מכבי ראשל"צ חזרה להרכב מלא והם נראים מצוין. מי שתהיה ממושמעת יותר טקטית ותרצה יותר תנצח".

מנגד, ג'ו מתתיה מאמן מכבי ראשל"צ אמר: "הפועל עם כל החסרונות והפציעות הצליחו להתגבר על הכל, ולא בכדי הם במקום הראשון. אני לא זוכר מתי הם הפסידו פעם אחרונה, ובאמת שאפו. השלם שלם גדול מסך חלקיו, אבל מחר זה משחק אחד, שבו הכל פתוח. אני מקווה שהקהל יהנה ויהיה מתח שראוי למעמדים כאלו. עברנו עונה לא קלה, ואני יכול לספור על כף יד את מספר האימונים שעשיתי עם סגל מלא. לשמחתי הדברים מתחברים לנו בתקופה הזו. יש לנו חסרונות, אבל אני באמת מבסוט מהשחקנים שהתלכדו. סבלנו כמה חודשים, עכשיו קצת קוטפים את הפירות, אבל אנחנו חייבים להיות זהירים. זה משחק שיכול לשנות עונה לכאן או לכאן".

יהיה חם בדרבי של ראשל"צ (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
יהיה חם בדרבי של ראשל"צ (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

אגב, במנהרת הדרבים - במילניום החדש - מרבית מעמדי השיא בגביע שהתקיימו מחוץ לראשל"צ נצבעו אדום. בגמר הגביע הראשון שנערך בהיכל קבוצת שלמה, ב-2015, הפועל גברה על מכבי ראשל"צ 30:31. שנה אחרי, הפועל ניצחה שוב בדרבי הגמר - 27:29, וכן, גם בגמר השלישי והאחרון ביניהן, ב-2018, 25:28. בחצאי הגמר של 2010 ו-2005 - הפועל ניצחה את מכבי ראשל"צ - ברעננה ובפ"ת (והפסידה בגמר לאס"א ת"א). בדרבי בחצי גמר ב-2008 שנערך בפ"ת, מכבי ניצחה את הפועל 23:28.

כרטיסים - על פי מתווה משרד הבריאות יהיה ניתן לאכלס עד כ-700 צופים בכל משחק, והכרטיסים נמכרים במכירה מוקדמת באמצעות הקבוצות.

מעבר לתגובות