עוד ליגיונר: נדב כהן חתם בגרוסוולשטאט

קפטן נבחרת הנוער ושחקנה של רחובות יצטרף לשניר נציה

תגיות: כדוריד

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
(הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
(הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
תחילת כתבה

ליגיונר ישראלי נוסף יצא היום (חמישי) לכדוריד הגרמני. מדובר בנדב כהן בן ה-18, קפטן נבחרת ופרויקט הנוער של ישראל ושחקנה של עירוני רחובות, שחתם בקבוצת הבוגרים של גרוסוולשטאט מליגת המשנה בגרמניה. הוא יחבור בקבוצה זו אל פיבוט נבחרת ישראל, שניר נציה, שהצטרף לגרוסוולשטאט בקיץ (שניהם גדלו ברחובות, כמו ליגיונרים נוספים - יונתן דיין ויואב למברוזו).

כהן, שחקן מוכשר מאוד, ישחק בקבוצה הגרמנית בעמדת הפינה (בנבחרת הוא משחק גם כמרכז ומקשר, ומשמש כקפטן משותף יחד עם אור ממן). הוא חתם על חוזה עד תום העונה, עם אופציה להמשכו עד לתקופה של שנתיים. גרוסוולשטאט הוא אחד ממועדוני הפאר בגרמניה, ומחזיק ב-6 תארי אליפויות ו-4 גביעי מדינה בגרמניה, לצד שתי זכיות מפוארות בגביע אירופה - מרביתן בתקופה של סוף שנות השביעים ועד שנת 1990. בגרוסוולשטאט שיחקו בעבר גם האחים חן וגיל פומרנץ.

כהן יהיה הליגיונר החמישי בגרמניה, שם כבר משחקים דניאל מוסינדי (ארלנגן מהבונדסליגה), יונתן דיין (רימפאר מהבונדסליגה השנייה), נציה כמובן ותומר בונדהיימר שמשחק במקלנבורגר שטירה מהליגה השלישית. בעונה שעברה שיחק בגרמניה גם יואב למברוזו במדי באייזנאך, והוא עבר בקיץ אל קבוצת הצמרת המצליחה של לימוז' בליגה הצרפתית.

מדובר בהישג נהדר כאמור גם לפרויקט נבחרת הנוער, שהחל לפני מספר שנים בגרמניה ונמשך העונה בפורטוגל (שחקני הפרויקט ישובו מחר לארץ בתום החלק השני), ופיתח שחקנים רבים לצד ליגיונרים שצוינו כאן בכתבה (כולל גם את ליאור גורמן שמשחק בליגה הצרפתית השנייה).

כהן ימריא לגרמניה ב-24 בחודש, יחד עם נציה, ובחודש אפריל גם ישתתף בטורניר מוקדמות אליפות העולם עד גיל 19, במדי נבחרת הנוער של ישראל. כהן סיפר לאתר איגוד הכדוריד: "מרגש מאוד, זו ההרגשה מטורפת של הגשמת חלום. השאיפה היא למצות את כל מה שאני יכול ולהצליח. אני יודע שמדובר בקבוצה מאוד צעירה, שמפתחת שחקנים. יש לה עבר מרשים מאוד, ושאיפות גדולות לעתיד. השאיפה היא להשתלב בה ולמצוא את הדרך שלי".

(הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)
(הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

המסלול שעברת מוכר, גם ברחובות וגם בנבחרות הצעירות וכמובן בפרויקט נבחרת הנוער. עד כמה תרם לך התהליך?
"רחובות העניקה לי את היסודות, ואת הבמה לפרוץ קדימה בקבוצת הבוגרים, ותודה לשחר הבר שנתן לי הרבה ביטחון וכמובן לאמיתי דיין, שכל הדור שגדל ברחובות ויצא לשחק באירופה עבר תחת ידיו. את הניסיון שצברתי ברחובות כמובן הבאתי לפרויקט ולנבחרת הנוער. הפרויקט מאוד עזר לי, ונתן לי את כל הכלים להיות מוכן לרגע הזה. מרמת הידע הנדרש כדי להיות מוכן למעבר לקבוצה מקצוענית. לעבוד בכמות אימונים ומשחקים אינטנסיבית, לנהל נכון את עצמך ואת הגוף, ולדעת להתמודד הרחק מהבית בסטנדרטים גבוהים. בהחלט שאני מרגיש שדרוג בכל היבט, המקצועי, המנטלי, הפיזי. זו מסגרת שלא קיימת בארץ, ותודה על כך לאיגוד, למאמן דביר גולדשטיין ולכלל הצוות שהדריך אותנו".

עם ההצטרפות שלך לגרוסוולשטאט, אתה ושניר נציה תהיו אחד מ-3 צמדים של שחקנים ישראלים בקבוצות אירופאיות (אדיר כהן ויהב שמיר משחקים בווינטרתור שבשווייץ, דן טפר וליאור גורמן בשארבור שבצרפת). עד כמה העובדה שיש ישראלי לצידך שמכיר את השיטה ואת הקבוצה תסייע?
"אני בטוח שזה יעזור לי מאוד ששניר בקבוצה. הוא יעזור לי להבין איך העניינים עובדים, איך להתנהל יותר נכון. הוא עוד חבר שאני יכול לדבר איתו שם, ובכלל זה מעולה כי יש באזור הזה גם את יונתן דיין ואת דניאל מוסינדי, כך שיהיה אפשר להרגיש לפחות בסופי שבוע או בחופשות בבית. זה מעניק תחושה טובה".

אביו של נדב, ניר כהן, הוסיף: "תודה לכל מי שעזר בדרך, וזה כבוד רב לאיגוד ולפרויקט וכמובן לעירוני רחובות, ובמיוחד לאמיתי דיין שמגדל חבר'ה כל כך מוכשרים. אני רוצה להודות לאדם שבלעדיו ספק אם זה היה קורה - ערן רום (שחקן העבר, והדוד של נציה). הוא האמין בנדב מהרגע הראשון, דחף כמו בולדוזר, גם כשאנחנו לא האמנו שזה יכול לקרות".

כאמור, פרויקט נבחרת הנוער של ישראל יסיים הלילה את חלקו השני בפורטוגל, והקדים ב-3 ימים את חזרתו לארץ (ינחת מחר בישראל) בשל הסגר הכולל שעומד להיכנס בפורטוגל. בשל כך, גם הוקדם משחק האימון האחרון שתוכנן לפרויקט וייערך הערב, מול קבוצת מהליגה הראשונה בפורטוגל.

מעבר לתגובות