באיירן הניפה, לבנדובסקי שבר את השיא

הכוכב כבש את ה-41 ועקף את מולר. 2:5 לאלופה מול אוגסבורג

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

הוא עשה את זה. רוברט לבנדובסקי שבר היום (שבת) את שיא השערים לשחקן בעונה אחת בבונדסליגה. החלוץ של באיירן מינכן כבש את ה-41 שלו מול אוגסבורג (2:5) ועקף את הרקורד של גרד מולר, שהרשית 40 פעמים בעונת 1971/72 במדי הבווארים.

לבנדובסקי, שזכה רק בשנה החולפת בתואר שחקן השנה בעולם, השווה את מולר, שמחזיק עד היום בתור מלך השערים של באיירן מינכן בכל הזמנים, בשבוע שעבר ב-2:2 מול פרייבורג. אגב, לבנדובסקי כבש 41 שערים ב-29 משחקים בלבד בעונה הנוכחית, בעוד "דר בומבר" הבקיע 40 שערים ב-34 משחקים לפני 49 שנה.

אגב, השיא הקודם של לבנדובסקי בבונדסליגה עמד על 34 שערים בעונה שעברה. בסך הכל, כבש חלוץ נבחרת פולין 46 שערים ב-38 משחקים העונה בכל המסגרות.

מעט לפני שריקת הפתיחה של ההתמודדות בסיומה קיבלנו את ההיסטוריה, הבווארים קיימו טקס פרידה ממאמנם היוצא, האנזי פליק, וגם מג'רום בואטנג, דויד אלאבה וחאבי מרטינס שעתידים לעזוב גם הם.

המשחק עצמו נפתח בשער עצמי של מגן אוגסבורג, ג'פרי חאולאו, שבדקה התשיעית דחק את הכדור אל השער הלא נכון. בדקה ה-23 סרג' גנאברי הכפיל את היתרון לאחר שנגח פנימה את השני. בדקה ה-33 חגיגת השערים נמשכה, כשג'ושוע קימיך שלח בעיטה נהדרת מחוץ לרחבה היישר לחיבורים. עשר דקות חלפו וגם קינגסלי קומאן הצטרף לרשימת הכובשים, והרעיד את הרשת בפעם הרביעית עבור קבוצתו. במהלך המחצית השנייה החבורה האורחת נלחמה על כבודה ובדקה ה-68 אנדרה האן צימק, ו-4 דקות לאחר מכן פלוריאן נידרלכנר כבש שער נוסף עבור הקבוצה.

במהלך האחרון במשחק, בדקה ה-90, הגיע הרגע שבוודאי ייזכר עוד הרבה שנים קדימה. רוברט לבנדובסקי כבש את השער ה-41 שלו העונה, ובכך שבר את השיא המיתולוגי של גרד מולר, אחריו רדף במהלך כל העונה האחרונה. החלוץ היה במקום הנכון ובזמן הנכון, השתלט על הכדור החוזר בתוך הרחבה, קבע 2:5, ונתן את האות לחגיגות ההיסטוריה.

חגיגות ההיסטוריה (Getty)
חגיגות ההיסטוריה (Getty)
גביע מלך שערי הבונדסליגה (Getty)
גביע מלך שערי הבונדסליגה (Getty)
שיא ענק (Getty)
שיא ענק (Getty)