"לא ביקשתי משחקני באיירן למסור לי בכוונה"

לבנדובסקי מתקרב לשיא של גרד מולר. במינכן חגגו אליפות תשיעית. פליק: "משחק ראוי לאליפות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

באיירן מינכן בליגה משלה. הקבוצה שהיא ספינת הדגל של הבונדסליגה זכתה הערב (שבת) באליפות וקינחה עם 0:6 על בורוסיה מנשנגלדבאך באליאנץ ארנה בדרך לתואר תשיעי ברציפות. רוברט לבנדובסקי הבקיע שלושער, כולל בעיטת וולה מרהיבה, והתקרב עד כדי שער אחד לשיא של גרד מולר העומד על 40 שערים בעונה אחת.

לבנדובסקי אמר אחרי הזכיה באליפות: "קיבלנו הזדמנות מושלמת להוכיח שאנחנו אלופים ראויים ועשינו את זה מול גלאדבך במשחק מושלם". החלוץ נשאל האם ביקש מחבריו למסור לו יותר כדורים כדי שיתקרב לשיא של מולר: "לא, מה פתאום. כשאתה רוצה משהו יותר מדי לפעמים אתה לא משיג את זה. כשאתה משחק קבוצתי, בדרך כלל אתה מגיע להזדמנויות שלך. אני אסיר תודה שאני משחק עם שחקנים שמוסרים לי הרבה".

"זו היתה הופעה ששווה אליפות. היינו ראויים לניצחון בכזה הפרש", אמר בסיום המאמן המצליח האנזי פליק, "לצערנו הצלחנו להשיג רק אליפות השנה, משום שאיבדנו שחקנים חשובים במשחקים מכריעים. צריך לברך את כל הקבוצה".

האליפות התשיעית ברצף. באיירן (getty)
האליפות התשיעית ברצף. באיירן (getty)

מנואל נוייר: "לזכות באליפות זה תמיד דבר מיוחד. אני זוכר את האליפות הראשונה שלי טוב מאוד. אנחנו מסופקים מאוד. לזכות בתשע אליפויות רצופות, זה משהו מיוחד מאוד". על כך שבאיירן הבטיחה אליפות עוד לפני המשחק מול גלאדבך, אמר: "עבורינו זו היתה סיטואציה קצת מוזרה. ברור שרצינו לעלות ולהראות מי אלופי גרמניה ואני שמח שעשינו את זה".

תומאס מולר על האליפות העשירית בקריירה: "זה מראה על ההתפתחות של הקבוצה ב-10-12 השנים האחרונות. תמיד היו לנו קבוצות נהדרות, אני לא זוכה לבד בתארים. למרות שזכינו כבר לפני המשחק באליפות, האווירה בחדר ההלבשה היתה רגועה. עשינו את העבודה ואנחנו שמחים מאוד על העונה הזאת".

מעבר לתגובות