על מה ולמה? הסיפור מאחורי העזיבה של פליק

המחלוקת הגדולה עם ההנהלה. וגם: תגובת שחקני באיירן להחלטה. מדוע בגרמניה לא הופתעו?

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
תחילת כתבה

ההחלטה של האנזי פליק לעזוב את באיירן מינכן אולי נראית סנסציונית מבחוץ, אבל בגרמניה לא מדובר בהפתעה אלא במשהו שהתבשל בתקופה האחרונה אצל המאמן שהוביל את הבווארים לזכיה בכל התארים ב-2020. מיד לאחר ה-2:3 על וולפסבורג, סיפר המאמן לתקשורת על כוונתו להשתחרר מהחוזה שלו בקיץ.

כפי שפורסם בכלי תקשורת בגרמניה, פליק הגיע להחלטה שלו בימים האחרונים. זו נפלה שעות לאחר ההדחה ברבע גמר ליגת האלופות מול פאריס סן ז'רמן. לפי Sport1 הגרמני, פליק נפגש עם קרל היינץ רומינגה, האדם שרצה להשאיר את המאמן והודיע לו על ההחלטה. לאחר מכן עדכן המאמן את חבר ההנהלה, אוליבר קאן, בתכניות שלו.

פליק היה מאוכזב מאוד אחרי שחש כי רק רומיניגה היה זה שצידד בו לאורך כל הדרך, בעוד קאן לא. צריך לזכור כי שוער העבר יחליף בסיום העונה את רומיניגה וישמש כיו"ר באיירן מינכן עם כל הסמכויות הכרוכות בכך. כנראה עוד סיבה שבגינה פליק בחר לעזוב ופניו ככול הנראה לנבחרת גרמניה כמחליפו של יואכים לב שיעזוב לאחר היורו.

שוער באיירן, מנואל נוייר, התייחס לסיפור: "זה היה סיפור אמוציונלי עבור כולנו. אנחנו צריכים להתמודד עם זה כקבוצה כי היתה לנו תקופה נהדרת ביחד. היה חשוב לנו שהוא שוחח איתנו באופן אישי לפני שיצא עם זה לתקשורת. זה מראה על מערכת יחסית טובה".

תומאס מולר הוסיף: "האנזי לא הסביר לנו מדוע הוא עוזב וגם לא היה צריך לעשות את זה". הוא השאיר המון אנרגיות בתקופה מאוד אינטנסיבית של שנה וחצי. כמאמן באיירן אתה צעיר עור עבה.

כבר עוזבים? פליק (getty)
כבר עוזבים? פליק (getty)

הסיבה המרכית לכך שפליק לא רוצה להמשיך באליאנץ ארנה היא היחסים המעורערים שיש לו עם חסן סאליחמידז'יץ'. כזכור בין המאמן למנהל הספורטיבי עבר חתול שחור ולפי כל כלי התקשורת במדינה השניים לא מדברים אחד עם השני. הרקע הוא האכזבה של פליק מהרכש שביצעה העונה באיירן.

פליק הרגיש כי השחקנים שהגיעו לא מספיק טובים, בטח בהשוואה לאלה ששוחררו (פליפה קוטיניו, איבן פרישיץ' וטיאגו אלקנטרה). עוד יצויין כי פליק ביקש זכות וטו בכל הקשור לשחקני רכש בעונה הבאה, דבר שלא נהוג בבאיירן שכן המנהל הספורטיבי הוא בעל ההחלטה הסופית בסופו של דבר.

צריך להדגיש כי פליק ביקש לעזוב והנהלת באיירן עדיין לא הסכימה להתיר את החוזה שלו שמסתיים ב-2023. בהנהלת המועדון יש רוב להשארות של פליק ואילו אולי האנס הוא הדמות היחידה שמצדדת בדרך של סאליחמידז'יץ'. מעניין יהיה לראות מה ההחלטה שתתקבל בהנהלה והאם יצליחו בכל זאת לשנות את ההחלטה של פליק, ייתכן כי אם ההנהלה תחליט לפטר את סאליחמידז'יץ', אז פליק אולי ישתכנע ויישאר.

יחסים טובים עם השחקנים, פליק ומולר (getty)
יחסים טובים עם השחקנים, פליק ומולר (getty)
מעבר לתגובות