מירוסלב קלוזה: באיירן מינכן מינתה את האקס לעוזר מאמן

חלוץ העבר חתם לשנה. דורטמונד מצפה מסאנצ'ו להשאר בקיץ

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )

הבונדסליגה חוזרת בצעדי ענק ובאיירן מינכן הוסיפה לעצמה כלי משמעותי חדש בדמותו של מירוסלאב קלוזה. החלוץ שבעבר קרע רשתות במדי הבווארים מונה לעוזרו של האנזי פליק, ויתחיל את צעדיו בקבוצה הגדולה,  כסיפתח לקריירת אימון. בקבוצת פאר אחרת בגרמניה - דורטמונד, הודיעו שהם מצפים מג'יידון סאנצ'ו להשאר במועדון למרות ההתעניינות הרבה.

למרות העבר המפואר שלו על הדשא, בעיקר במדי נבחרת גרמניה, החלוץ לשעבר לא הסתיר את תחושותיו לאור המעמד כשאמר: "אני נרגש מאוד למשימה החדשה. פליק ואני מכירים היטב עוד מימי הנבחרת, אנחנו סומכים אחד על השני הן מבחינה מקצועית והן ברמה האישית.

לצד ההתרגשות מהעבודה המשותפת עם פליק, קלוזה גם סיפק מעין הצצה למה שעתיד לבוא בכדורגל הגרמני בפרט והאירופי בכלל, כאשר אמר שבכוונתו לפצוח בקריירת אימון בעתיד: "עבורי זהו הצעד המשמעותי הראשון בקריירת האימון. אני מקווה לתרום מהניסיון שלי".

גם המאמן הראשי, פליק, שרק לאחרונה קיבל אמון מהמועדון וחתם על חוזה חדש, התייחס לחיזוק על הקווים: ""הוא בדיוק מה שהקבוצה צריכה. הניסיון שלו כשחקן ברמות הכי גבוהות יסייעו לנו מאוד. חלקנו כבר הצלחות יחד ואני וקיימת בינינו הערכה הדדית גדולה".

בנושא אחר, בורוסיה דורטמונד לאורך כל העונה אמנם נהנתה מהיכולת הנהדרת של ג'יידון סאנצ'ו, אבל בעקבות כך נאלצת להתמודד יום-יום עם ההתעניינות הרבה בו ובחרושת השמועות סביב מעבר אפשרי שלו. במועדון הבהירו שהציפייה מהבריטי הצעיר היא שיישאר במועדון במהלך הקיץ, חרף ההתעניינות מצידן של הקבוצות הגדולות בממלכה.

למרות זאת, מקורבים לסאנצ'ו, לו חוזה לשנתיים נוספות בקבוצה, טוענים שעדיין מעבר שלו הוא עניין שעשוי לצאת לפועל. כך או כך בדורטמונד הבהירו שלא תשחרר אותו בקלות, מבחינתה ההצעה תצטרך להתאים הן במחיר וכן שזו תהיה קבוצה ש"מתאימה" לדעתה.
בלב הסערה. סאנצ'ו (GETTY)
בלב הסערה. סאנצ'ו (GETTY)
מעבר לתגובות