כל מה שצריך לדעת על אליפות ישראל בחתירה

אבות ובנים שלחמו יתחרו במקצה משותף. כל המקצים שיתקיימו כאן

תגיות: חתירה

מערכת אתר ערוץ הספורט
(אסף כהן)
(אסף כהן)
שנה גודל פונט א א א א
מרכז דניאל לחתירה של עיריית תל אביב-יפו, בשיתוף עם איגוד החתירה, מארח את אליפות ישראל בחתירה אקדמית, אשר תתקיים ביום שבת ה-6 באפריל בנחל הירקון בתל אביב מהשעה 8:00 בבוקר ועד 11:00.

במסגרת התחרות, בה ישתתפו חותרים וחותרות ממועדוני החתירה בישראל, יתקיימו מקצים של סירות יחיד ורביעייה בהם ייקחו חלק אבות ובנים לוחמים שחזרו מהמלחמה ויתחרו יחד באותה הסירה. מקצי התחרויות יתקיימו לאורך נחל הירקון מאזור בנין שבט הצופים החורש עד קו הגמר מול מרכז דניאל לחתירה.

בתחרות יתקיימו גם מקצים של גברים ונשים למרחקים של 2000 ו- 1000 מטרים, מקצה ראווה של "סירות דרגון", מקצה פאראלימפי ייחודי של מורן סמואל ושמוליק דניאל, אשר הבטיחו את מקומם במשחקים האולימפיים בפריז 2024 והחותרים הפאראלימפיים, שחר מילפלדר וסאלח שאהין, הנאבקים על הכרטיס למשחקים האולימפיים. בנוסף יתחרה דני פרידמן אלוף ישראל בחתירה ב-18 השנים האחרונות.

לצד התחרויות, יתקיימו פעילויות מיוחדות ומרגשות ובפעם הראשונה איגוד החתירה בישראל בשיתוף רשות נחל הירקון תקיים תחרות צילום נושאת פרסים כאשר פרס ראשון לצילום יזכה ב-1000 ₪.

מרכז דניאל לחתירה של עיריית תל אביב- יפו, על שם דניאל עמיחי מרכוס ז"ל, הינו עוגן לפעילות עירונית ימית בדגש על ענפי החתירה והשיט לכל הגילים. המועדון מהווה בית ללימודי חתירה וימאות, מקדם את הספורט החתירה האקדמית בישראל למבוגרי ונוער ומעצים אוכלוסיות מיוחדות, באמצעות פעילות חתירה בסירות בנחל הירקון.