ספיצ'קוב מתקרבת למקום על הפודיום בקאדיס

אליפות העולם: מקצה מצוין לגולשת. תום ראובני רביעי כרגע

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א ( שנה גודל )
קטי ספיצ'קוב. עושה חיל באליפות העולם (Sailing Energy)
קטי ספיצ'קוב. עושה חיל באליפות העולם (Sailing Energy)
תחילת כתבה

הישג נפלא לשייט הישראלי. ארבעה ישראלים עלו למקצה המדליות באליפות העולם בדגם RSX שיתקיים מחר (שלישי), כאשר במוקד נמצאת קטי ספיצ'קוב שכרגע במקום השלישי בתחרות. בגברים, תום ראובני הרביעי, יואב כהן השישי ויואב עומר העשירי ינסו להשיג גם כן את המקום על הפודיום. שחר צוברי ואופק אלימלך מחוץ לעשירייה הראשונה ולא יתחרו על מדליה.

בתנאים קשים במיוחד, יום השיוטים הרביעי הגיע לסיומו באליפות העולם בקאדיס, כאשר ארבעה שייטים בנבחרת ישראל יתמודדו מחר בשיוט המדליות, כאשר שלושה מהם מחזיקים בסיכויים סבירים בהחלט לסיים עם מקום על הפודיום. כרגע, ספיצ'קוב במקום בשלישי ומרחק חמש נקודות בלבד מהפסגה. כידוע, בשיוט המדליות הניקוד הוא כפול, כך שהמאבק על שלושת המקומות הראשונים פתוח לחלוטין לארבע השייטות המובילות כרגע בתחרות.

בנשים, קטי ספיצ'קוב תאבק מחר על מקום על הפודיום, כאשר המשיכה לשמור על יציבות וסיימה את שיוטי היום במקומות 4,6 ו-1.

בגברים, שלושה שייטים יישראלים יתמודדו על המקום בין שלושת הראשונים בתחרות. תום ראובני סיים את יום השיוטים עם עליה של שני מקומות והוא ממוקם כעת במקום הרביעי, עם סיכוי טוב להגיע למדליה. אחריו נמצאים יואב כהן השישי ויואב עומר העשירי.

תום ראובני. קרוב מאוד למדליה (Sailing Energy)
תום ראובני. קרוב מאוד למדליה (Sailing Energy)

אופק אלימלך (11) ושחר צוברי (15) לא הצליחו לסיים בעשירייה הראשונה ולכן לא יתחרו מחר בשיוט המדליות. עבור צוברי מדובר בפגיעה קשה בסיכוייו לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים, מאחר והוא נאבק עם יואב כהן על הכרטיס הבודד. לאחר שובה של הנבחרת לישראל, תתכנס ועדה של איגוד השייט על מנת לקבל את המלצתו של המאמן גור שטיינברג ולקבוע מי מהגולשים ייצג את ישראל בטוקיו.

שי בובר, יו"ר איגוד השייט: "השיוטים של קטי עד עתה הם אות לרמה הגבוהה וליציבות שלה בכל ימי האליפות, עם ניצחון בשיוט התשיעי. אנחנו עוד רחוקים מלקשור כתרים לנבחרת הישראלית ויש עוד יום שיוטים חשוב וקשה מאוד".

יואב כהן ושחר צוברי. אחד מרוצה, אחד מאוכזב (Sailing Energy)
יואב כהן ושחר צוברי. אחד מרוצה, אחד מאוכזב (Sailing Energy)
מעבר לתגובות