אלימלך וספיצ'קוב זכו בארד בהכנה ליורו

המאבק על הקריטריון לטוקיו 2020 החל. צוברי סיים חמישי

תגיות: שייט

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
אלימלך על הפודיום (איגוד השייט)
אלימלך על הפודיום (איגוד השייט)
תחילת כתבה

נבחרת גלישת הרוח האולימפית מסיימת תחרות הכנה באתר של אליפות אירופה עם שתי מדליות ארד: קטי ספיצ'קוב בנשים, אופק אלימלך בגברים. מדובר בתחרות בינלאומית לקראת יורו 2019 במיורקה, תחרות הקריטריון האולימפי הראשונה בדרך לטוקיו 2020, בה הנבחרת הישראלית השתתפה במסגרת מחנה אימון במיורקה אותו קיימה על מנת להתרגל לאתר בו יתחיל המאבק על הכרטיס האולימפי היחיד של ישראל. הגולשים הישראלים מתחרים על כרטיס אחד בנשים וכרטיס אחד בגברים לאולימפיאדה הקרובה.

בגברים כאמור אלימלך סיים על הפודיום, בעוד יואב עומר סיים רביעי, שחר צוברי חמישי ויואב כהן עשירי, אם כי כהן לא השתתף בכל השיוטים, זאת בהנחיית המאמן הראשי גור שטיינברג, מכיוון שהגולש עדיין מתאושש ממחלה קלה. כהן ניצח בשיוט הראשון ופרש משני השיוטים הנוספים שנערכו אותו יום בתחרות בה השתתפו 24 גולשים, ובה סיימו שני ספרדים במקומות 1 ו-2. בנשים ספיצ'קוב זכתה במדלייה, בעוד מאיה מוריס דורגה חמישית, נוי דריהן תשיעית.

שטיינברג סיכם את המחנה והתחרות: "החדשות העיקריות הן כי שחר צוברי חזר לעניינים לאחר שסבל מפציעה בתחרות הגביע העולמי במיאמי בינואר. כרגע נראה כי הסיכויים של כל ארבעת גולשי הנבחרת לזכות בכרטיס לטוקיו הם שווים ואין דרך להצביע היום על מועמד בולט. אני שמח שזה כך. המבחנים יחזקו אותנו אבל המטרות הריאליות העונה הן טופ 8 באירופה ובעולם. אם זה יקרה אז בשנה הבאה, 2020, אפשר יהיה לדבר על מדליה".

מאבק צמוד בין הישראלים (איגוד השייט)
מאבק צמוד בין הישראלים (איגוד השייט)
ספיצ'קוב על הפודיום (איגוד השייט)
ספיצ'קוב על הפודיום (איגוד השייט)
הוסף תגובה