שייט: אלוף העולם לנוער נלכד ודימם בלב ים

דניאל תשתש בן ה-15 נתקע במלכודת דייגים וחולץ

תגיות: שייט

מערכת אתר ערוץ הספורט
א א א א (שנה גודל)
ניצל בנס. תשתש (אביתר מור)
ניצל בנס. תשתש (אביתר מור)
תחילת כתבה

כמעט אסון במרינה בהרצליה. אלוף העולם לנוער עד גיל 17, דניאל תשתש, התהפך בלב ים עם הגלשן שלו, שנתקע בכבל של ספינת דייג. כף ידו של דניאל בן ה-15 נתקעה בבובה דמויית דג, פיתיון שמחובר לכבל הדייגים ועטופה כולה בקרסים קטלניים המיועדים ללכוד את הדגים. הדייגים לא הבחינו כי הם מושכים את דניאל, שנאבק בגלים כשהוא שותת דם ונמשך על ידי ספינת הדייג תוך כדי שהקרסים תקועים בכף ידו.

למזלו, הגיע לעזרתו חברו לאימון ממועדון הרצליה, תומר ורדימון בן ה-17 (רביעי באולימפיאדת הנוער לפני כחצי שנה), שקפץ למים ושיחרר את הקרס מידו של דניאל, אולם אז נתקע הקרס באצבעותיו של ורדימון ואף הוא נפצע ואיבד דם.

במקביל, גולש אחר הזעיק את סירת הכוננות שבחוף, הדייגים הבחינו בנערים וניתקו את הכבל מגופו של ורדימון. המאמנים על סירת ההצלה משכו את הגולשים מהמים כ-2 קילומטרים מהחוף, מיהרו אל המעגן ופינו אותם לבית החולים. ורדימון ותשתש טופלו וחוסנו וכרגע ייאלצו לנוח מאימונים.

אביו של דניאל,  אילן תשתש, המאמן הלאומי הוותיק: "היה מזל גדול שהקרס לא נתקע בעורק ראשי או בצוואר חלילה. אבל דניאל ותומר יתגברו ויחזרו במהרה לים, כך אני מאמין, הם כבר מנוסים וחזקים".

מזל שהיה ערני. ורדימון (אביתר מור)
מזל שהיה ערני. ורדימון (אביתר מור)
הוסף תגובה